Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Термометър на ЕКСПЛОРЕР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Термометър на ЕКСПЛОРЕР

    Здравейте. Правих много опити да открия къде се намира датчика на термометъра за външната температура. Първо търсих навсякъде, където ме посъветваха - най-вече в нишите на предната броня и после под купето на автомобила. Не намерих нищо, което да прилича на описания от колегите сензор. Дори и намек за съществуването му. Може ли някой да изпрати(да качи) във форума снимка или схема(скица, рисунка) на "проклетия" сензор. Една подробност - освен, че е термосонда в описанието пише, че показва и посоката на автомобила, спрямо посоките на света. Показанието на дисплея винаги показва "-40" градуса(и по Целзий и по Фаренхайд). Ще съм много благодарен ако някой може да ми помогне.
    Приятели не се печелят - губят се завинаги.
    УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
    Времето е ценно, само ако не бързаш.
    0889623098

  • #2
    До: Термометър на ЕКСПЛОРЕР

    Датчика за външна температура се намира пред радиатора, върху ламарината на маската. Вижда се като погледнеш отпред през процепите на решетката пред радиатора, при мен е в дясната част.

    Относно компаса - работи наистина, но показва посоките на света с голям допуск според мен +- 30 градуса.Това обаче няма нищо общо с термометъра. Температурата може да е в С или Ф - избира се от бутона "моде" - средния пред плафона. С този бутон се калибрира и компаса.

    За -40 не мога да кажа нищо все пак навън е почти +40. Тряба да намериш датчика, или да провериш платката на компаса и термометъра сваля се лесно. Би могло да прекъснат кабел, липса на маса или нещо подобно.

    Утре ще ти пратя снимка на датчика

    Поздрави
    Тодор Томов
    =============================
    Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
    Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

    Коментар


    • #3
      До: Термометър на ЕКСПЛОРЕР

      Щом показва -40 значи е прекъснат някой от кабелите към датчика, ( това е стойност, която я показва като е прекъсната веригата )провери ги, почти съм 100% сигурен че си работи, ако не работеше датчика и има връзка с него тогава показва стойности от рода 80 или 88 гр./Ц.
      LZ1PER

      Коментар


      • #4
        До: Термометър на ЕКСПЛОРЕР

        Абе най-вероятно е лоша връзка, защото периодически датчикът "тръгваше" и показваше вярно, а после пак същото...
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          До: Термометър на ЕКСПЛОРЕР

          Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
          Абе най-вероятно е лоша връзка, защото периодически датчикът "тръгваше" и показваше вярно, а после пак същото...
          След 10 тина дена каране из БГ то, екранчето на термометъра и компаса изведнъж изгуби яркост - нищо не се виждаше. В сервиза ,в които монтираха саунда, момчетата откриха кабелче, което не дава маса, вероятно от тръскането по дупките, запоиха го и всичко се оправи. Горкото кабелче - оцеляло 11 год и 80 000 км в Германия, атък загина само за 10 тина дена. Какво ли още ни чака
          поздрави
          Тодор Томов
          =============================
          Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
          Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

          Коментар


          • #6
            До: Термометър на ЕКСПЛОРЕР

            Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
            Абе най-вероятно е лоша връзка, защото периодически датчикът "тръгваше" и показваше вярно, а после пак същото...
            Да де, ама първо трябва да го намеря, за да тръгна по веригата. Между другото, докато се ровех, където трябва и не трябва видях следното: Два паралелепипеда с размерите на 1/2 пакетче краве масло от 125гр., намиращи се в началото на гредите, веднага след профила, където е закрепена бронята. Изходът на кабелчетата(2 или 3бр.) е залят с епоксидна смола или нещо от тоя род. Знаете ли какво е това нещо. Да не би да е свързано с въздушните въэглавници?
            Приятели не се печелят - губят се завинаги.
            УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
            Времето е ценно, само ако не бързаш.
            0889623098

            Коментар


            • #7
              До: Термометър на ЕКСПЛОРЕР

              Бинго! Внимавай с тях да не се отвори някоя в движение
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                До: Термометър на ЕКСПЛОРЕР

                Иво, ето тук живее датчика за външна температура



                а ето така изглежда:
                Поздрави
                Тодор Томов
                =============================
                Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                Коментар


                • #9
                  До: Термометър на ЕКСПЛОРЕР

                  Благодаря за снимката, но и при мен ако е там ще трябва доста да се поизпотя. Ето как са нещата, имам "екстри".
                  Прикачени файлове
                  Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                  УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                  Времето е ценно, само ако не бързаш.
                  0889623098

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X