Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тръбичка под смукателния колектор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тръбичка под смукателния колектор

    Здравейте, момци и Честит празник.Прокапа ми тръбичката за антифриза която е под смукателните колектори и отива под делкото-не е много но е за смяна.Фероза F300 e бабето.Ако се намира на некой на приемлива цена ,да каже.Ето фото- не е моя двигател. Спорен и безавариен ден на всички.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Inkedimage_44328_LI.jpg
Прегледи:303
Размер:78.1 КБ
ID:6826021

  • #2
    Ако тя е от черен метал, каквато мисля, че е , сваляш, почистваш до гол метал, малко заварка и готово, или режеш и снадка от гума със скоби, но не скоби с винт, а истински скоби от пружинна стомана каквито трябва да се ползват на такива места.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      Ако тя е от черен метал, каквато мисля, че е , сваляш, почистваш до гол метал, малко заварка и готово, или режеш и снадка от гума със скоби, но не скоби с винт, а истински скоби от пружинна стомана каквито трябва да се ползват на такива места.
      Здравей, черен метал е , но е на доста язви. Обмислах вариант цялостно калайдисване , но не е гаранция.Монтаж и демонтаж е заигравка..Ако не намеря оригнал, ще направя от алуминиева мека тръба копие и това е.Има две крепежни планки за за заваряване на аргон.А скобите винаги се старая да слагам пружинни както си е било,патил съм от винтовите.Спорен ден

      Коментар


      • BatGeorgeone
        BatGeorgeone коментира
        Редактиране на коментар
        Аз бих сложил медна тръба, лесно се гъне, има я в много размери и лесно се запоява.

    • #4
      Леко ме съмнява да намериш оригинална. Та няма какво да се чудиш. Сваляй я направи си нова и си решавай проблема.Трябва ти само една такава пружина да си направиш извивките.
      https://tashev-galving.com/cat/40185...x-al-pex-trabi
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
        Леко ме съмнява да намериш оригинална. Та няма какво да се чудиш. Сваляй я направи си нова и си решавай проблема.Трябва ти само една такава пружина да си направиш извивките.
        https://tashev-galving.com/cat/40185...x-al-pex-trabi
        Прави сте , от бакър ще по лесно и а и спойките на държачите ще се запоят лесно. Ще измислим и барабонките да не се имъкват маркучетата .Ще сторя една огъвачка -имам техническите умения -от тези съм които едно време учеха и работеха ,пък и специалноста ми е механик машиностроене.Спорен ден момци и много безаварийни.Бъдете здрави другото се наглася.

        Коментар


        • #6
          Може и да ми е останала някъде при смяната на двигателите, но не съм сигурен, а и би се наложило да преместя камара боклуци , за да я намеря. Огъвай медна смело!
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #7
            Много корозират, заради годините ли,с вода ли са карани незнам.На тази която реставрирам всичко метално по главата беше изгнило.
            Като ремонтирате проверявайте тапите,всичко корозира еднакво.
            Всичката ръжда е в радятора.Тежи доста повече от нов.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X