Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Демфер на кормилните щанги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Добро утро,на двете снимки отдесно е кормилния вал и кормилната кутия в която предполагам има червячна предавка.На първата чрез това отива директно на кормилните щанги.Не ми се свалят тенекиите отдолу да снимам .Е те така момци, японеца го е направил така за военните здраво и просто и аз съм имал " късмета" на такъв модел.И затова питах да демПфера дали ще помага или не.

    Коментар


    • Rosen_v
      Rosen_v коментира
      Редактиране на коментар
      По горе съм писал какъв ефект предполагам че ще има. Ти какъв ефект очакваш? Аз лично нямам преки наблюдения и опит, но се съмнявам да си струва галимацията...

    • stefsab
      stefsab коментира
      Редактиране на коментар
      Демпфера е двойно действащ амортесьор. Т.е. той се "противи" при движение. Това, което усещаш във волана е статично усилие и демпфера няма да го намали. Единствено, ако изтървеш волана от удар в гумата, тогава волана ще се "самозавърти" по-бавно, според удара и свойствата на демпфера.

  • #17
    Благодаря за мненията, станаха ми ясни нещата.Надявах се да се омекотят ударите във волана при бабуни и камъни и да не затруднява шофирането на асфалт,не че карам бързо но усещането ме дразни.Спорен ден на всички.

    Коментар


    • td120
      td120 коментира
      Редактиране на коментар
      Традиционно присъства при мерцедес. Като куриоз- един и същи амортисьор се ползва в продължение на седем петилетки в много модели (с и без хидравлика). Разгледайте там отзиви и прочее на собственици за впечатления преди и след смяната на заминал...
      Stabilus е ОЕМ.
      https://www.youtube.com/watch?v=w8UIEp68OMo
      https://www.benzworld.org/threads/st...r-bad.1399695/

  • #18
    Благодаря, всяка информация е ценна , ще ги прегледам.

    Коментар


    • #19
      На Мерцедес волана се върти с малкия пръст и няма нищо общо с корозията.

      Ако сложиш демпфер трябва да обира малки вибрации при каране.
      Със е по добре от без. На твоята кола голяма разлика няма усетиш.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #20
        Като са големи гумите някои слагат по два Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Trekker-10.jpg
Прегледи:117
Размер:114.7 КБ
ID:6718018 ...Тойота Трекер Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Trekker-1.jpg
Прегледи:118
Размер:130.9 КБ
ID:6718019
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • #21
          Като има по големи гуми се борят да оправят геометрията на оТкачването.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #22
            Освем малките вибрации от малки неравности и камъни , има и още един ефект : Когато караш по неравен терен в сняг , предните гуми имат навика сами да отиват в по-дълбокото (завива натам , на където едната гума е намерила по-дълбок сняг ) , бих казал , че ми взима волана , и то доста рязко . Не само теоритично , но и наистина демпфера помага в такъв момент .
            И да , при лека неизправност в окачването ,или леко крива , или небалансирана , но голяма гума ....спира шими.
            TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

            Коментар


            • #23
              Да се постопли времето да я поизмия и ще слагам ,демпфер както се монтира на Уаз.Този монтаж ми изглежда практичен и удачен в моя случай.

              Коментар


              • Rosen_v
                Rosen_v коментира
                Редактиране на коментар
                След като монтираш, би ли сподели впечатления - ей така, за информация?

            • #24
              Разбира се ,снай голямо удоволствиеЗатова е форума да си споделяме и помагаме .

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X