Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

    Сашоо, бате, що не си земеш направо Патрул? :Р

    Знам, че те влече да си играеш, ама според мен не си струва.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

      Няма от какво само преден. Трябва да ги смениш и двата. А единственото, за което се сещам с такива числа е редукторен, УАЗ-ов. Ма там парите са едни.... А после ще сложиш големи гуми, после голям двигател да ги върти, после още по-голями гуми, и ще почне да троши гъбки на всяка разходка.

      Бе, що не се ориентираш към закупуването на една 70ка примерно? Може и по-евтино да ти излезе. Явно те е у'апала мухата вече.

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Сашоо, бате, що не си земеш направо Патрул? :Р
      Щото е голЕм кютук.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

        Саше,искаш ли да те запозная с човек,който си сложи УАЗ-ков,и сега иска да се застреля!!
        Не се занимавай с щуротий,ами ела да ти дам едни щанги от ИСУЗО,да си я направиш на пружини отзад,и да спреш преработките! Аз ги бях взел за моята,но докато се наканя,я продадох.Сега ей така ми стоят в бараката!!!
        088пет722пет99
        http://www.hydropompi.com/

        Коментар


        • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Щото е голЕм кютук.
          Епа Сашо да не е малък бе.
          Пич имам предвид

          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

            Офффффф... Трябва да намеря вариант да завра заден ферозов диф във някакъв цял преден. Точно заигравката е интересна.
            Не мога да си позволя друг джип сега, но ако ще взимам, то ще е задължително с цели мостове и най-вероятно Самурай.
            Патролите и Тойотите 70-ки ме кефят много, но ми идват много като цена за придобиване и разходи после...
            Идеята е , да не се разделям с Феро. Там е един от проблемите.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

              Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
              Саше,искаш ли да те запозная с човек,който си сложи УАЗ-ков,и сега иска да се застреля!!
              Не се занимавай с щуротий,ами ела да ти дам едни щанги от ИСУЗО,да си я направиш на пружини отзад,и да спреш преработките! Аз ги бях взел за моята,но докато се наканя,я продадох.Сега ей така ми стоят в бараката!!!

              Мерси Круме, ама ако ще преработвам само отзад, варианта с къси щанги не ме устройва. Искам да стигат в предния край средата на междуосието, както си му е реда, но ако го направя така толкова ще се вирне задницата, че компенсирането отпред ще е абсурдно.
              Ще ми се да постигна основните параметри и отношения между размерите на щанги (носачи), ъгли и т.н.
              Освен това, возията ме вълнува, да но не е единствения мотив. Ходове трябват, а само отзад за какво са ми...

              Кое им е толкова скапано на уазовите мостове? (не знам, затова питам...)
              Последно редактирано от TigerHunter; 25-01-11, 12:44.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                Самурай.
                Стига бе! Това е пълно нещастие, освен ако не вложиш една камара пари и труд в него. Поне някакъв двигател да имаше, ами то - като от балканче. Нито ще влачи това, дето ферозата влачи (нали това е една от задачите), а като возия, сравнено с ферозата, е като да сравянваш трабантче с S класа.

                Като ти се играе, поне си купи витара и и сложи един преден мост. Поне е отработено. Ама пак за да стане за нещо повече, освен за в гората, ще трябват един куп обикновено скъпи проби и грешки.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                  По-нагоре в темата бях пуснал линк. Пак ще го пусна:

                  http://www.mallcrawlin.com/forum/sho...d.php?p=279351
                  (снимките са в дъното на страницата).
                  Това е окачването, което искам да причиня на Феро.
                  Колкото и да ми отнеме.
                  Идеята ми е, да събера достатъчно информация най-вече за предния мост. После детайлите ще ги приготвям във времето и едва когато всичко е готово, ще сглобявам.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                    Ъкъли колкото искаш може да се дават, ама проблема е в парите. Тая работа колкото и да се тъни, и с уаз-кови мостове да се прави, под 1,5 х.лв. няма да излезе. Без труд. С мостове от 70-сетка и по читави части ги брой x 2. И сложи отгоре % непредвидени, и мисли дали да се захващаш.

                    Коментар


                    • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                      По-нагоре в темата бях пуснал линк. Пак ще го пусна:

                      http://www.mallcrawlin.com/forum/sho...d.php?p=279351
                      (снимките са в дъното на страницата).
                      Това е окачването, което искам да причиня на Феро.
                      Колкото и да ми отнеме.
                      Идеята ми е, да събера достатъчно информация най-вече за предния мост. После детайлите ще ги приготвям във времето и едва когато всичко е готово, ще сглобявам.
                      Май единственото решение се явява мостове от самурай, или заден от витара и преден от самурай, или 2 задни от витара с преправяне на предния, или 2 задни от фероза, с преправяне на единия.

                      ...само че преправянето на корпус с присаждане на сфери и прочие, съвсем не е лесна задача. А то ще трябва и полуоски... Смо за да ти направят нови полуоски ще ти се върже към 300лв, ако имаш късмет. Какво остава за другото? Според мен 1.5К е силно оптимистичен вариант.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                        Съгласен съм с теб. Но и да взема друга джипка с цели мостове, пак няма да ми е по-евтино. Единствено ще отпадне намирането на подходящ цял мост за отпред. Не си правя илюзии, че ще ми излезне под тези пари, ама и не бързам за никъде и имам всичкото необходимо време да обмисля и набавя каквото е нужно.
                        Благодаря ти за мнението! Ще имам нужда от твоите съвети когато захвана приготовленията, но преди да реша въпроса с предния мост, за съжаление не мога да захвана нищо.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          ...
                          Според мен 1.5К е силно оптимистичен вариант.
                          С мостове от УАЗ, пружини и щанги втора употреба може и да стане. + процента непредвидени. И то добре.
                          Накрая някой ако му плати и надниците може да излезе на 0.

                          Коментар


                          • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Май единственото решение се явява мостове от самурай, или заден от витара и преден от самурай, или 2 задни от витара с преправяне на предния, или 2 задни от фероза, с преправяне на единия.

                            ...само че преправянето на корпус с присаждане на сфери и прочие, съвсем не е лесна задача. А то ще трябва и полуоски... Смо за да ти направят нови полуоски ще ти се върже към 300лв, ако имаш късмет. Какво остава за другото? Според мен 1.5К е силно оптимистичен вариант.
                            Спарки, трябва да се намери вариант, да се куплира заден диф от Фероза с примерно преден мост от Уаз. Най- добрия вариант е само пиньона и короната, ако ли не , трябва да се преработва около полуоските. На Рокито всичко е мислено за по-голям джип. Готови мостове могат да се измислят от нещо, ама едно че няма да е по-евтино, второ губя добрите предавателни числа на Феро и няма да мога и 235-ците да въртя.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                              Сашо, патрули има по ~3к на пазара в момента
                              А това ти е цената на целия преден мост.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                                Спарки, трябва да се намери вариант, да се куплира заден диф от Фероза с примерно преден мост от Уаз. Най- добрия вариант е само пиньона и короната, ако ли не , трябва да се преработва около полуоските. На Рокито всичко е мислено за по-голям джип. Готови мостове могат да се измислят от нещо, ама едно че няма да е по-евтино, второ губя добрите предавателни числа на Феро и няма да мога и 235-ците да въртя.
                                Няма такъв вариант, понеже са различно широки. Предавателното число ще докараш, ако се намери някой да ти прави пиньон и корона, което пък съвсем не е сигурно че ще стане от първия път. Според мен упражнението със само един УАЗ-ов мост ще е силно безсмислено. Сега като помисля, вероятно най-лесно е да се преправя заден ферозов мост за преден, обаче пък там има съвсем много условности, и почти със сигурност няма да стане от 1-вия път. Филма може да се окаже филм на ужасите. Отделно, задното окачване няка ще го направиш на пружини, но докато направиш прилично поведение на предницата, ако въобще успееш, ще мине доста време и ще се похарчат много пари. Има примерно витари правени с цели мостове, ама я питай собствениците им дали биха пътували с тях повече от 100км.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X