Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От какво може да е...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: От какво може да е...?

    В крайна сметка не остана време да извадя термодатчика и само почистих и напръсках с контактен спрей.След това днес не се давеше, ама ще покарам малко и ще си покаже
    Дидо
    Без Паджеро 2

    Коментар


    • #47
      От: От какво може да е...?

      На мен започна да си ми го прави тоя номер за добър ден. Винаги, когато е загряла. То е едно въртене на стартер, една смрад на бензин... Нямам думи.
      Май, все пак ще се сменя тоя датчик, ама кога ще е, не се знае.
      Предвид имането на време и "време"...
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #48
        От: От какво може да е...?

        При мен деня дойде, днес преля чашата - огасва ми два пъти в час пик в задръстванията и го поръчах утре го слагам.
        Дидо
        Без Паджеро 2

        Коментар


        • #49
          От: От какво може да е...?

          Случайно се загледах в темата, тоя датчик не е ли най-обикновен терморезистор 2.5к?
          Ако е чак толкова сложен за намиране, във всеки магазин за електронни елементи се продава "пълнежа" и струва между 20 и 50 стотинки, според магазина. Не си струва похарчените нерви и бензин просто...
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #50
            От: От какво може да е...?

            Не е сложен, а и го има струва 32 лв и се надявам решаваме проблема
            Дидо
            Без Паджеро 2

            Коментар


            • #51
              От: От какво може да е...?

              Моята Фероза е карбураторна и започна да гасне в движение.Почнах да проследявам проблема и се оказа ел.частта на контактния ключ.Когато е загряла гасне ,като поистине пали.Разглобих го и вътре се оказа една медна шайба със сложен релеф,който разпределя тоците.С времето медта старее и се отвръща и при загряване(а оттам минава бая точец) играе роля на биметална пластина като контакта е недостатъчен за изискуемия ток.Цялата история я разбрах емпирично като разпарчосах ключа и два дни карах с кабели като автокрадец-никакъв проблем.Днес получих от колегата Горчев целия ансамбъл и го сглобих.Колко ще върви идея нямам като се има предвид възрастта на частите,но не е лошо да се проследи и тази следа преди да се отиде на сложни и скъпи ремонти.
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #52
                От: От какво може да е...?

                Днес го смених, сега трябва да видим дали не беше на вятъра?
                Дидо
                Без Паджеро 2

                Коментар


                • #53
                  От: От какво може да е...?

                  Не е точно такъв проблема. Мойта никога не гасне в движение. Случва се, да и паднат оборотите на празен ход и да светне чека. Проблемът е че като я изгася топла, след като е святкал чека в движение, и неще да пали.
                  Върти на стартер и по няколко мунути и смърди на бензин за страх, но не ще. Задавя се .
                  Това при положение, че както всяка задавена кола , въртя с газта до ламарината.
                  Според мен, датчика лъже компа че двигателя е студен и му дава по-обогатена смес.
                  Това е.
                  В движение, никога не ми е гаснала, но ако подам повечко газ на някой светофар и се задави и изгасне, въртенето е поне 10 мин.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #54
                    От: От какво може да е...?

                    При мен може да е смесен проблема, защото оборотите са ми нестабилни и падат и се коригират.Но на това не съм му обръщал много внимание, и къде е проблема незнам?но стария датчик вече е на вън и ще го измеря.
                    Дидо
                    Без Паджеро 2

                    Коментар


                    • #55
                      От: От какво може да е...?

                      Давенето изчезна, обаче чека светна с дванайста грешка.Дали е EGR и как се проверява той?
                      Дидо
                      Без Паджеро 2

                      Коментар


                      • #56
                        От: От какво може да е...?

                        Здравейте колеги имам подобен проблем на моята фероза 1990г. Но при мен свети постоянно свети , смених въпросния датчик но лампата продължава да свети откачих акумулатора за известно време, но продължава да свети. Подозирам че е прекъсната веригата някаде , искам да помоля някой ако има схемата къде отиват и от къде минават кабелите от буквата на датчика.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X