Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж на газова уредба на Фероза F300

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Монтаж на газова уредба на Фероза F300

    Желателно е прекъсването на дюзите, а не на помпата. Ако спреш бензина от помпата, дюзите чукат на сухо и се скапват. Освен това е добре през инжекционната рейка да циркулира бензин, който през FPRa се връща обратно в резервоара. Също така не е зле, прекъсвайки дюзите да им сложиш емулатор.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #17
      До: Монтаж на газова уредба на Фероза F300

      Първоначално публикуван от tara 52 Преглед на мнение
      Справил си се отлично - колко литра ти е бутилката?
      Е, много благодяря за похвалите, поласкан съм. Бутилката е 34 литра хвана към 27 литра на първото зареждане /точно 80%/ и още не съм зареждал втори пт, чакам да видя разхода долу горе как ще се оформи.
      Много хубаво стана като сложих и щита отдолу, трябва да направя накоя снимка.

      Коментар


      • #18
        До: Монтаж на газова уредба на Фероза F300

        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
        Желателно е прекъсването на дюзите, а не на помпата. Ако спреш бензина от помпата, дюзите чукат на сухо и се скапват. Освен това е добре през инжекционната рейка да циркулира бензин, който през FPRa се връща обратно в резервоара. Също така не е зле, прекъсвайки дюзите да им сложиш емулатор.
        А за кого не е зле да сложиш емулатор, за собственика или за търговеца на емулатора. Да дадеш 50-60лв за удоволствие на някои дет го продава не ми се вижда добре. Емулатор трябва да сложиш на кола която си следи дюзите, ферозата според мен не ги следи.
        Иначе вероятно не си прочел добре или аз не съм го написал хубаво. Прекъсвам и дюзите и помпата едновременно през две релета. По този начин дюзите не чукат на сухо. Относно циркулацията през реиката е ясно ама не виждам смисъл. Уж дюзите се охлаждали и уж не оставали на сухо. Те не са на висока температура в колектора, че да чакат на бензина.
        Абе сега ще потествам така и ще видя. Винаги мога да махна управлението на релето на помпата и да я оставя пусната постоянно.

        Коментар


        • #19
          До: Монтаж на газова уредба на Фероза F300

          Първоначално публикуван от Deian_g Преглед на мнение
          А за кого не е зле да сложиш емулатор, за собственика или за търговеца на емулатора. Да дадеш 50-60лв за удоволствие на някои дет го продава не ми се вижда добре. Емулатор трябва да сложиш на кола която си следи дюзите, ферозата според мен не ги следи.
          Иначе вероятно не си прочел добре или аз не съм го написал хубаво. Прекъсвам и дюзите и помпата едновременно през две релета. По този начин дюзите не чукат на сухо. Относно циркулацията през реиката е ясно ама не виждам смисъл. Уж дюзите се охлаждали и уж не оставали на сухо. Те не са на висока температура в колектора, че да чакат на бензина.
          Абе сега ще потествам така и ще видя. Винаги мога да махна управлението на релето на помпата и да я оставя пусната постоянно.
          Емулатора си го правиш сам Безсмислено е да купуваш 4 резистор и релета за тези пари.
          Ако помпата също е спряна не би трябвало да има ядове. Аз съм монтирал ключ на помпата, в случай, че остане без бензин, както и против кражба. Превключвателят ми има опция палене директно на газ.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #20
            До: Монтаж на газова уредба на Фероза F300

            Първоначално публикуван от Deian_g Преглед на мнение
            Иначе вероятно не си прочел добре или аз не съм го написал хубаво. Прекъсвам и дюзите и помпата едновременно през две релета. По този начин дюзите не чукат на сухо. Относно циркулацията през реиката е ясно ама не виждам смисъл. Уж дюзите се охлаждали и уж не оставали на сухо. Те не са на висока температура в колектора, че да чакат на бензина.
            Абе сега ще потествам така и ще видя. Винаги мога да махна управлението на релето на помпата и да я оставя пусната постоянно.
            От "сухостта", чукат или не, дюзите се скапват. Регулатора на налягане - също. Помпата и тя. Желателно е от време на време да покарваш и на бензин, ако изкаш да разчиташ на щатната бензинова горивна инсталация. Иначе като опреш до нея (а това все се случва някога) ще се изненадаш че не работи като хората, или изобщо не работи.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              До: Монтаж на газова уредба на Фероза F300

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              От "сухостта", чукат или не, дюзите се скапват. Регулатора на налягане - също. Помпата и тя. Желателно е от време на време да покарваш и на бензин, ако изкаш да разчиташ на щатната бензинова горивна инсталация. Иначе като опреш до нея (а това все се случва някога) ще се изненадаш че не работи като хората, или изобщо не работи.
              За това съм я оставил да пали на бензин. По този начин нищо не остава за дълго без безнин и без налягане.
              Въпреки късите преходи /по 10-15км на палене/ километрите се навъртат и икономията е осезаема.

              Коментар


              • #22
                До: Монтаж на газова уредба на Фероза F300

                Първи впечатления до изпразване на бутилката и зареждане до горе 24 литра минах 176 километра от които 70 в гората с ремарке /по горси път без натоварване/. Ситуацията ми се вижда оптимистична.

                Коментар


                • #23
                  До: Монтаж на газова уредба на Фероза F300

                  Второто впечатление, презаредих я че ще ходят с ферозката за разни матеряли и на 159 км минати хвана 20.1 литра като пак половината е градско а другата половина с натоварено ремарке.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Монтаж на газова уредба на Фероза F300

                    евала колега, много добра работа. имного добьр разход.идеално.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Монтаж на газова уредба на Фероза F300

                      Да можеше и мойта да гори толкова... щях да й купя някоя глезотия.
                      Минавам 150 км с 32-33 литра газ
                      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Монтаж на газова уредба на Фероза F300

                        Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                        Да можеше и мойта да гори толкова... щях да й купя някоя глезотия.
                        Минавам 150 км с 32-33 литра газ
                        това би трябвало да е с големи гуми и при по сериозно натоварване? Моята е с оригиналните 195х70х15, хубави гуми ама малки.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Монтаж на газова уредба на Фероза F300

                          Първоначално публикуван от Deian_g Преглед на мнение
                          това би трябвало да е с големи гуми и при по сериозно натоварване?
                          205х80х15
                          Macho - Като кобрички са и доста си тежат
                          30 от тези 150 километра са по черно
                          около - около
                          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Монтаж на газова уредба на Фероза F300

                            При мен ситуацията е идентична.Запазена циркулация на бензина-несъм най-компетентен,но ме убедиха,че така трябва.
                            Разход 35 не може да се приеме!10-12-15.
                            Прикачени файлове
                            VENI-VIDI-VICI!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Монтаж на газова уредба на Фероза F300

                              Първоначално публикуван от Deian_g Преглед на мнение
                              Вода взех от радиатора за парното посредством два прехода ф16-ф18

                              Газта към смесителя

                              Сега малко по ела иде ред да се поработи

                              Тази кутиика до акомулатора много ми хареса за сцена на цалото деиствие. От мястото с стрелката си взех захранване през ключа. Двете вериги за помпата и за инжекторите прекъснах след техните релета с още две релета нормално затворени. Релетата управлявам с управлението на газовите клапани. Идеята е, че ако превключа на газ се прекъсват веригите на инжекторите и помпата. По този начин ако ключа които командва работата на газ се скапе аз си имам затворена независима верига на бензин и си продължавам нормалната работа.
                              Помпата реших да прекъсна с цел да я посъхраня, вие нещо.
                              Ето я въпросната кутиика

                              Малко паяжина


                              Кутията готова. В нея влязоха и двете допълнителни реленца.

                              За сега толкова, довечера ще довърша.
                              Изпаритела е доста високо монтиран.Предпазната клапа файда от нея няма.Сондата от старите изисквания.
                              Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                              АСК Ален Мак

                              Коментар


                              • #30
                                До: Монтаж на газова уредба на Фероза F300

                                Моят изпарител е на същото място-виж снимките.Така,или иначе е по-ниско от дифузьора и си работи безпроблемно.Що се отнася до клапана-вярно,че до сега не се е обаждал,но да не дава господ да го прави.А от застраховка глава не боли.
                                VENI-VIDI-VICI!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X