Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Включване и изключване 4х4-тъп въпрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Ивайло Върбанов Преглед на мнение
    Апсолютно правилно. На голями нанагорнища на бързи ще съсипеш съединителя. Иначе на твърдо и равно товариш раздатката кото си на 4х4. Специално Нисана спокоини можеш да го караш на бързи като превключваш 4х2 и 4х4 в зависимост от терена и при видимо голям екстрем да спираш за да минаваш на бавни.
    Благодаря колега!!! Точно така карам колата и по пътя на логиката а и от всичко де що съм изчел би трябвало да е това начина на каране на Нисана извън пътя.Радвам се че всичко се потвърждава още един път,а и за колеги които тепърва си вземат Нисан ще е полезна информация.
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #17
      До: Включване и изключване 4х4-тъп въпрос

      извинявам се ако въпроса ми е глупав,но от скоро имам патрол gr и имам едно копче на таблото дору в дясно на което пише диф лок и седи на изключено положение.казаха ми че се включва само ако закъсам някъде иначе като се вкл. чупело нещо.тъй като във форума има колеги които години карат 4х4 моля да ми кажете за какво точно е това копче.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

      Коментар


      • #18
        До: Включване и изключване 4х4-тъп въпрос

        Първоначално публикуван от shiltan Преглед на мнение
        извинявам се ако въпроса ми е глупав,но от скоро имам патрол gr и имам едно копче на таблото дору в дясно на което пише диф лок и седи на изключено положение.казаха ми че се включва само ако закъсам някъде иначе като се вкл. чупело нещо.тъй като във форума има колеги които години карат 4х4 моля да ми кажете за какво точно е това копче.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО
        Блокаж на диференциала,много полезна есктра,потърси из форума,какво е писано по въпроса.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #19
          До: Включване и изключване 4х4-тъп въпрос

          Нищо им няма на Нисаните, можеш да си ги караш и на бързи и на бавни 4Х4 колкото ти е необходимо.По-старите машини с автоматични хъбове поради вероятна амортизация не изключват лесно от 4Х4 към 4Х2 и е необдодимо връщане на заден ход,като са нови обаче, нямат такъв проблем-включваш през съединител-4Х4+бързи и бавни и си изключваш когато ти кефне-от личен опит съм се уверил в това.Скоро дори едно доста ново Терано запшочна да прави номера с тия включвания и се наложи почистване на половината джунджурии свързани с хъбовете и раздатката.

          Коментар


          • #20
            До: Включване и изключване 4х4-тъп въпрос

            То това си стана тема за Нисан.....

            Коментар


            • #21
              До: Включване и изключване 4х4-тъп въпрос

              Незнам за Нисана, обаче на миналия ни джип (Jeep Cherokee 2.1TDI) става само с натискане на съединителя за по асфалт незнам но по 4ерно с 60км/ч става идеално.Моля преместете мнението там където му е мястото нещо обърках!Извинете.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X