Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имам проблем само на газ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Имам проблем само на газ!

    Колеги,проблема се състои в следното:Когато колата работи на газ и започна да въртя волана на място,или когато маневрирам и паркирам ,при пълен ляв или десен колата газне!Не зависимо накъде ще завъртя волана,когато стигне до края на хода му,оборотите падат изведнъж ,рязко и двигателя угасва.Що е то?Явно серво помпата на волана нещо товари двг или нещо повлиява оборотите,но не ми идва нищо на ум.Помагайте!На бензин това го няма,всичко е ОК!

  • #2
    До: Имам проблем само на газ!

    Поредполагам, че е инжекцион.

    На бензин капютрото следи сместа. Когато я усти, че обеднява сипва повечко гориво и така компенсира натоварването от серво усилвателя на волана.

    На карбуратора има една плетеница от вакуумчета за същото.

    На газ обаче няма кой да коригира при обедняване на сместа, освен ако не е газов инжекцион. Редно би било стъпковото моторче за празен ход да компенсира при падане на оборотите.
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

    Коментар


    • #3
      До: Имам проблем само на газ!

      Първо кажи какъв е модела-инжекция(най-вероятно),карбуратор(по-слабо вероятно),вид на изпаритела,има ли серво(???),състояние на ел.системата(генератор,акумулатор(измерване с товарна вилка -най-меродавно)),Потърси някаква механична обструкция(нещо да не задържа).Аз например забелязвам спадане на обороти при включени фарове-генераторчето е доста слабо,а пък като включа и бойния фар...на бай Тошо режима на тока става.Успех и пиши.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        До: Имам проблем само на газ!

        Иван ти го е обяснил точно!! Помпата товари мотора,но на газ не му стига силицата да го върти.Предполагам че и ниските на газ са по-малки от тези на бензин,а винаги трябва да е обратно,за да компенсира натоварвания от хидравлика,алтернатор и т.н.Вдигни малко оборотите когато е на газ,и ще приключи с номерата.
        088пет722пет99
        http://www.hydropompi.com/

        Коментар


        • #5
          До: Имам проблем само на газ!

          Първо да пиша,че се касае за инжекцион.Второ,наистина държи по-ниски обороти от на бензин,но това е само зимата ,лятото е с нормални обороти.Трето,като включа фарове не падат оборотите,но като включа вентилатора падат.Иначе газовата е нормална с изпарител и емулатор на ламбдата,марка Ловато.Разхода на газ ми е нормален.Ще увелича оборотите и ще пиша какъв е резултата,ако не стане ще ходя при газаджиите.Благодаря на отзовалите се !

          Коментар


          • #6
            До: Имам проблем само на газ!

            Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
            Иван ти го е обяснил точно!! Помпата товари мотора,но на газ не му стига силицата да го върти.Предполагам че и ниските на газ са по-малки от тези на бензин,а винаги трябва да е обратно,за да компенсира натоварвания от хидравлика,алтернатор и т.н.Вдигни малко оборотите когато е на газ,и ще приключи с номерата.
            Така е но мотора се товари от изнемогващото детско генераторче(магнитно поле,електродвижещо напрежение) и затова падат оборотите.И при мен е така като включа фарове,халогени,винтилатора на мах,че и чистачки....
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #7
              До: Имам проблем само на газ!

              Не съм обръщал внимание как е на Ферозата, но би трябвало да има датчик на помпата на хидравликата. Провери го дали е жив и дали жицата му не е повредена някъде. Когато двигателя е на обороти, като дадеш кабела на въпросния датчик на маса, би трябвало да вдигне малко оборотите. Това и на газ и на бензин.
              Ако няма датчик - ясно, търсиш директно газаджия, но май досега японец без датчик на хидравликата не съм виждал.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #8
                До: Имам проблем само на газ!

                Колеги,едно малко мъркуче за въздух на газовата уредба се беше извадило и като го НАВРЯХ на мястото му и се вдигнаха оборотите и всичко както преди-хубаво!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X