Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Счупена резонаторна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Счупена резонаторна кутия

    След силен "гръм" под капака на двигателя повреме на смяна на предавка от 4 на 3 се оказа, че тази кутия наречена резонатор е на парчета. Карам на газ постоянно и до сега не е се е случвал подобен инцидент. Ако някой има излишен резонатор, или знае от къде да си купя, моля да ми подскаже.
    Не съм сигурен, дали си заслужава лепене а и не знам с какво лепило ще се залепи най-добре.

  • #2
    До: Счупена резонаторна кутия

    Има няколко Ферози на части http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...F7%E0%F1%F2%E8 , http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=27291 , http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=80557
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      До: Счупена резонаторна кутия

      Благодаря за изпратената инфо, опитвам се да се свържа с колегите.

      Коментар


      • #4
        До: Счупена резонаторна кутия

        Сложи си предпазител срещу обратния огън преди да си монтираш новата резонаторна кутия, че и тя ще иде на боклука.
        Оператор на италиански реактивен жребец

        Коментар


        • #5
          До: Счупена резонаторна кутия

          Първоначално публикуван от Jr. Преглед на мнение
          Сложи си предпазител срещу обратния огън преди да си монтираш новата резонаторна кутия, че и тя ще иде на боклука.
          Ако двигателя е инж. няма да му помогне особено. Ненапразно при монтаж на обикновено АГУ на пълна инж. повечето майстори се въздържат от гаранция.

          Коментар


          • #6
            До: Счупена резонаторна кутия

            Аз съм с обикновена газова на пълна инжекция мотор. Италиянските "майстори" са забравили да сложат предпазителя и така е строшена и моята резонаторна кутия. След покупката на колата и беше монтиран предпазен пръстен и работата заспа. 2-3 пъти в годината , главно зимно време , ако не е загряла и дам повечко газ има обратен огън , ама пръстена оправя положението.
            Оператор на италиански реактивен жребец

            Коментар


            • #7
              До: Счупена резонаторна кутия

              Здравейте колеги , бихте ли поясни ли с едно изречение предназначението на тази резонаторна кутия ?
              Мераклия съм за такъв автомобил и това ,че го нямам още не ми пречи да се интересувам нали , учим се докато сме живи..
              Изтеглил съм си ръководството за Ферозата и ако тази кутия си е част от самата нея името на английски ми е достатъчно за момента.
              Благодаря.
              "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
              "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

              Коментар


              • #8
                До: Счупена резонаторна кутия

                Ами , Спарки може да ти обясни по-точно. Има я само на инжекционните , и то след определена година. На първите инжекциони я няма. Мисля , че е свъзана нещо с по- доброто пълнене или от тоя род...
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  До: Счупена резонаторна кутия

                  Първоначално публикуван от Jr. Преглед на мнение
                  Аз съм с обикновена газова на пълна инжекция мотор. Италиянските "майстори" са забравили да сложат предпазителя и така е строшена и моята резонаторна кутия. След покупката на колата и беше монтиран предпазен пръстен и работата заспа. 2-3 пъти в годината , главно зимно време , ако не е загряла и дам повечко газ има обратен огън , ама пръстена оправя положението.
                  И аз разсъждавах като теб особено при чувствителната р-ка в цените на обикновената газова и газовия инжекцион и докато сложа газова уредба досадих на всички познати майстори "газаджии" и всички си бяха плюли в устата: "Слагам ти каквато искаш но ако не е газов инжекцион - няма гаранционен срок". Накрая въпреки съветите реших в полза обикновената, но тогава за мой късмет или не един приятел си сложи на волвото с двигател пълна инж. газов моноинж. с предпазители и всички осигуровки според майстора му и му се радва всичко на всичко един ден. На другия ден като завъртял стартера експлозия и в резултат 2 месеца чакане за доставка на всичко потрошено: резонаторна кутия, клапани, датчици и т.н. и около 2000$, тогава долара не беше 1,40. Нямаш идея това събитие колко бързо ми промени мнението.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Счупена резонаторна кутия

                    Tara, това което описваш ми звучи странно. Карам 10г. Пасат пълен инж. с обикновена газова и нищо не ми се е случило. Е, газовата е монтирана къдърно в добър сервиз и си има клапа за обратния огън. Клапата се е задействала няколко пъти и нямам нищо потрошено. Преди години, когато монтирах моята ГУ инжекционните ГУ тъкмо се бяха появили, а коли пълна инж. на газ имаше от години. Струва ми се, че в твоя случай причината е нещо друго, а не обикновената газова на кола пълен инж.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Счупена резонаторна кутия

                      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                      Ами , Спарки може да ти обясни по-точно. Има я само на инжекционните , и то след определена година. На първите инжекциони я няма. Мисля , че е свъзана нещо с по- доброто пълнене или от тоя род...
                      Спарки , моля те , би ли се намесил ?
                      "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
                      "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

                      Коментар


                      • #12
                        До: Счупена резонаторна кутия

                        Air intake chamber. Така я пише в сервизното ръководство , но не намерих да пише за предназначението й...
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Счупена резонаторна кутия

                          Названието и говори достатъчно. Подобрява пълненето на двигателя в някаква област от обороти, с което повдига мощността и въртящия момент в тази област. Същото като резонаторно гърне, но от другия край на двигателя.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Счупена резонаторна кутия

                            Благодаря.

                            В крайна сметка удачно ли е да се комбинира двигател пълна инж. с газов моноинж. , понеже има и мнения и примери , за и против ? Защо , е ясно - парите..

                            Предполагам това ще важи принципно за повечето автомобили.
                            "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
                            "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Счупена резонаторна кутия

                              Преди всичко, моно-АГУ не е пълна гаранция срещу кихане. Работи като обикновена и голяма част от въздушния път всъщност е пълна с горивна смес, което е и предпоставката за взрив.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X