Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен теч на антифриз.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странен теч на антифриз.

    Преди няколко дни, преди студовете имах странна случка.

    Видях локвичка отпред в ляво под двигателя. При проверката се оказа, че антифриза ми е на дъното на казанчето, а улея в горния край на радиатора е пълен с антифриз и се е стичало от едната страна на улея, по радиатора.

    Джипката беше спряна леко наклонена на дясно.

    В радиатора антифриза беше до горе. До самата капачка, а в казанчето на дъното - т.е с около 20 см. по ниско.

    Улея, по който течеше е в горния край на радиатора, доста по високо от казанчето - на 15-тина см..

    Долях антифриз в казанчето, избърсах всичко внимателно, запалих и зачаках да видя от къде сълзи.

    До сега не е прокапало пак. Антифриза си е толкова, колкото съм долял и не тече от никъде. Вече съм минал 500 км.

    Така и не разбрах от къде е теча.

    Не е прегрявана, капачката изглеждаше добре затворена, маркучите са стегнати...
    Ако радиатора беше протекъл, шеше да се види.

    Някакви идеи. Да се е зсамозапушил ?!?!

    И защо казанчето е празно, радиатора беше пълен до горе, а теча беше в горния край на радиатора, по високо от казанчето.

    Много странна картинка....

  • #2
    До: Странен теч на антифриз.

    Първоначално публикуван от Ачо Преглед на мнение
    И защо казанчето е празно, радиатора беше пълен до горе, а теча беше в горния край на радиатора, по високо от казанчето.
    На мен не ми изглежда странно. Само за теча незнам дали е теч на антифриз или къде е бил точно, но за нивото хич даже не ми е странно....

    Коментар


    • #3
      До: Странен теч на антифриз.

      Първоначално публикуван от Ачо Преглед на мнение
      Преди няколко дни, преди студовете имах странна случка.

      Видях локвичка отпред в ляво под двигателя. При проверката се оказа, че антифриза ми е на дъното на казанчето, а улея в горния край на радиатора е пълен с антифриз и се е стичало от едната страна на улея, по радиатора.

      Джипката беше спряна леко наклонена на дясно.

      В радиатора антифриза беше до горе. До самата капачка, а в казанчето на дъното - т.е с около 20 см. по ниско.

      Улея, по който течеше е в горния край на радиатора, доста по високо от казанчето - на 15-тина см..

      Долях антифриз в казанчето, избърсах всичко внимателно, запалих и зачаках да видя от къде сълзи.

      До сега не е прокапало пак. Антифриза си е толкова, колкото съм долял и не тече от никъде. Вече съм минал 500 км.

      Така и не разбрах от къде е теча.

      Не е прегрявана, капачката изглеждаше добре затворена, маркучите са стегнати...
      Ако радиатора беше протекъл, шеше да се види.

      Някакви идеи. Да се е зсамозапушил ?!?!

      И защо казанчето е празно, радиатора беше пълен до горе, а теча беше в горния край на радиатора, по високо от казанчето.

      Много странна картинка....
      Няма нищо странно,така е нормално,защото капачката на радиатора играе роля на изпускателен клапан.При загряване повечето вещества в това число и антифриза се разширяват и тъй като системата е затворена и под налягане /а течностите много трудно се свиват/ и тогава единия клапан на капачката отваря и течността отива в разширителния съд,демек казанчето.Сега другата опера-когато загасиш колата течността се охлажда,респ. свива,създава се негативно налягане в системата и почва едно смукане обратно през другия клапан на капачката до достигане на равновисие в термодинамичната система/ентропията намалява/.При теб най вероятно течността е намаляла и иска доливане.Случва се,течност се губи,провери навсякъде-съединения,казанче за парно да не ти мие краката,в главата трудно ще разбереш при дискретен теч.Но ти самия казваш че нивото не се променя така че карай така докато се чуе.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        До: Странен теч на антифриз.

        Провери си маркучите на разширителното казанче.Маркуча идващ от радиатора влива на дьното вказанчето,ако са обратно при разширение на антифриза в радиатора издухва анифриза от казанчето.Успех.

        Коментар


        • #5
          До: Странен теч на антифриз.

          Първоначално публикуван от djembi1 Преглед на мнение
          Провери си маркучите на разширителното казанче.Маркуча идващ от радиатора влива на дьното вказанчето,ако са обратно при разширение на антифриза в радиатора издухва анифриза от казанчето.Успех.
          Тук нищо не можах да разбера от тази астрофизика.Тук се пише на староруски и архаичнолатински ,освен това тотално са сбъркани физични закони.Моля, модераторите да вземат отношение ,защото ако ни издухва анифриза от казанчето,може да ни удари една анатема от църквата и да не ни приемат в Царството небесно като се нахендрим в някой хендек на някой ''лоф'' или ''овроут''.
          Post scriptim:Правотата на изказа е право пропорционална на часовете прекарани в час и обратно пропорционална на набора на съответния индивид в България в последните 15-20 години.
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #6
            До: Странен теч на антифриз.

            Точковидна шупла с инцидентно изтичане и последващо затваряне?Случвало ми се е-протече,сипвам някоя дяволия за запушване и после прави ТОВА.
            VENI-VIDI-VICI!

            Коментар


            • #7
              До: Странен теч на антифриз.

              Според това което прочетох по горе ,смятам че ,течат е от маркуча които е эакачен в горният край на радиатора . Обяснявамго така эащото незнам дали е входящ или изходящ .

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X