Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

    Оригинално дизелова версия на ФЕРОЗА няма . Тези за които знам са с японския бензинов 1.6 / комплектовка с карб или инжекцион / и с ДВГ на БМВ / БЕРТОНЕ 2 / - 1.6 или 1.8 , също бензин . Освен някой да си е направил собствена дизелова версия .
    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили “Титаник”.

    Коментар


    • От: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

      Засега, не. Ама много ми се ще да и сложа един 1.9ТДИ Пежо/Ситроен на мойта. Бензиномразец съм по природа
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • От: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

        Щом руснаците го слагат дизела от Пежо на НИВА , без промени в трансмисията , логично е да може да стане и на ФЕРОЗА .
        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили “Титаник”.

        Коментар


        • От: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

          Знам ли... Не се хвалят много от Нива 1.9 Д, но не знам, дали е турбо, или стария 1.9 атмосферен. Ако е чист дизел, ще е бая тромав и бавен, макар и с малък разход. Може би, просто нивата е проблемна да носи такъв мотор.
          Мисля, че Ферозата би се справила. Има много по-здраво окачване, пък и самия двигател, едва ли е чак толкова по-тежък.
          Проблемно би било намирането на място за интеркулера.
          Иначе, карам Ксантия с тоя мотор и съм влюбен в него. Здрав и безпроблемен.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • От: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

            Роки-Роки-Роки..... 2.8 ТД
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • От: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

              Гена, харесва ми рокито, ама с равния покрив, 2.8 ТД и с четири ресьора. Ако някога си взема, ще търся такова.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • От: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

                Относно НИВА с ДВГ на ПЕЖО - има я и в двата варианта - и атмосферен , и с турбо . Сравнено с бензиновите й версии , максималната й скорост е по - малка , но пък си има и преимущества , зависи кой какво го устройва .
                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили “Титаник”.

                Коментар


                • От: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  Гена, харесва ми рокито, ама с равния покрив, 2.8 ТД и с четири ресьора. Ако някога си взема, ще търся такова.
                  Само кажи,и съм хванал флекса!Така и така ми е в сервиза,ще го оформиме както кажеш-прав покрив,крив капак,раздути калници!
                  088пет722пет99
                  http://www.hydropompi.com/

                  Коментар


                  • От: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

                    Мен ме устройва въртящия момент на дизела, безпроблемността му, елементарното устройство и ниския разход.
                    За Ферозата, ако може да ми поддържа примерно 100км/ч, мен лично ме устройва. Моята , за експлоатацията, която и правя (70% градско и 30 по черен път до вилата), по-малко от 12-14/100 не ми гори. Този дизел, съм убеден че няма да качи повече от 10.
                    Едно време имах Ксантия с 1.6 бензин, пълна инжекция. Гореше като ламя и беше тромава като слон. Дизеловата, която карам сега, по книжка е само с два коня по мощна (90 спрямо 8 и имам чувството, че е с 20 коня по-мощна. Два пъти по-пъргава е, а за ускорение, няма смисъл да говоря.
                    Та, все ми се струва, че Феро с тоя мотор ще се успи.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • От: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

                      Никой ли не се сеща по моя въпрос ?

                      Коментар


                      • От: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

                        Първоначално публикуван от deko60 Преглед на мнение
                        Здравеите, двигателя вече работи чудесно благодарение ремонта на БОЯН .Благодаря ти БОЯНЕ .Монтирах двигателя , но се изгубиха 4 по 4 . Преди демонтажа на двигателя работеха , от какво може да е ?
                        Изгуби се лампата, или просто не върти предния мост. Едното е от електрически проблем, а другото не знам от какво може да е. Ръчката управлява раздатката директно. Остава да е някой хъб...
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

                          Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                          Само кажи,и съм хванал флекса!Така и така ми е в сервиза,ще го оформиме както кажеш-прав покрив,крив капак,раздути калници!
                          Нямаш ли с какво друго да си играеш....?
                          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                          Коментар


                          • От: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

                            Открих проблема , оказа се лощ контакт в буксата вече всичко е ок !!!!!!!

                            Коментар


                            • От: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

                              Така си строших контактни ключ на brettone-to ,на пустия Лидъл,че все едно апокалипсис настана.
                              Оказа се че, ключалките са от toyota и един познат ключар ми направи 2 резерни ключа и всичко е на 6. Ако някой му се случи да не се притеснява.

                              Коментар


                              • От: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

                                deko , след като прочетох за всички твои перипетий с ферозата която надявам се караш вече след ремонта , какво мислиш сега за тези прекрасни машинки. Мога та ти кажа че , моята е с радиатор от лада зедно с ел. перката и с ладин карбуратор , понеже радиатора и виското на ферозата са доста пари , а карбуратора е ладин заради автоматичния смукач на ферозата , който ми пречеше да карам на газ и постоянно ми затваряше въздуха при всеки един престой по голям от десет минути. Пожелавам ти да я караш със здраве и да знаеш , че шопите казват "няма начин да няма начин"!!!
                                Jeep grand cherokee 4.0

                                Toyota 4rynner 2.4 td

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X