Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за таблото на Ферозата!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Въпрос за таблото на Ферозата!

    Първоначално публикуван от Georgi Rudy Преглед на мнение
    Да колега
    и пепелника има лампичка вътре в нишата над него
    Колега,да не сбъркам нещо ама май ме натегна .Пепелника няма никакви лампи...до сега си играх с един челен прожектор.Ако можеш направи снимка или схема.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #17
      До: Въпрос за таблото на Ферозата!

      Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
      Колега,да не сбъркам нещо ама май ме натегна .Пепелника няма никакви лампи...до сега си играх с един челен прожектор.Ако можеш направи снимка или схема.
      Тук вече грешиш колега,а колегата Georgi Rudy е Прав.На горната част на пепелника има една гумена тапа с отворче в нея.Там влиза една малка метална тръбичка,която пренася светлината към пепелника.Тази тръбичка взема светлина от лампичката ,която е за запалката на колата.Разглоби запалката и махни пепелника и ще ти стане ясно.Запалката има отзад от вътрешната страна една тънка голяма гайка,развиваш я и след това запалката излиза цялата напред.

      Коментар


      • #18
        До: Въпрос за таблото на Ферозата!

        При мен явно е съкратен щата на тия неща,защото и на запалката нямам лампа.Все пак благодаря.
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #19
          До: Въпрос за таблото на Ферозата!

          Колега
          има Световна криза може да са икономисали от това онова в завода производител.
          Може и някой Ентелигентен западен жител бивш собственик на твоето возило да е решил да не използва пепелника и че светлината от запалката му пречи на очите

          Коментар


          • #20
            До: Въпрос за таблото на Ферозата!

            Първоначално публикуван от Georgi Rudy Преглед на мнение
            Колега
            има Световна криза може да са икономисали от това онова в завода производител.
            Може и някой Ентелигентен западен жител бивш собственик на твоето возило да е решил да не използва пепелника и че светлината от запалката му пречи на очите
            Веднага ще отнеса въпроса до другарката Меглена Кунева,нали тя отговаряше за защита на потребителя в Европейския парламент.Но иначе благодаря за иронично-саркастичния тон.Виждаш ли колко съм Интелигентен.(интелигентност-съвкупност от знания и умения ,които можеш да научиш и усвоиш по време на индивидуалния си живот.Наследственото е само предразположението....за другото трябва да се потрудиш)
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #21
              До: Въпрос за таблото на Ферозата!

              Като стана вапрос за запалките съм длъжен да споделя . Эакупих си компресор и започнах да препомпвам , след известно време се чу препукване и компресора спря . Реших че , е изгорял бушон но нее , та кажете по подробно как се разглобява тая запалка .

              Коментар


              • #22
                До: Въпрос за таблото на Ферозата!

                Първоначално публикуван от kiricov Преглед на мнение
                Като стана вапрос за запалките съм длъжен да споделя . Эакупих си компресор и започнах да препомпвам , след известно време се чу препукване и компресора спря . Реших че , е изгорял бушон но нее , та кажете по подробно как се разглобява тая запалка .
                Ето тук пише:Запалката има отзад от вътрешната страна една тънка голяма гайка,развиваш я и след това запалката излиза цялата напред.УспехP.S.преди това трябва да извадиш панела за управление на парното,изваждаш пепелника,заедно с неговата вътрешната част,която се крепи на три видии и бъркаш с тънка ръка и развиваш въпросната гайка.
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #23
                  До: Въпрос за таблото на Ферозата!

                  и ако после не можеш да я завиеш - пробвай на обратно - в смисъл с по-тясната част на "гайката" към тебе - при мене поне такъв беше случаят ; също така тъй като не намерих оригиналната зхранваща букса, си "дръпнах" ток за пепелника от тази за запалката с две жички просто втъкнати в буксата и ... точно това разглобяване вече мога да го правя за норматив

                  Коментар


                  • #24
                    До: Въпрос за таблото на Ферозата!

                    Ако свалите цялото табло ще видите, че има няколко оригинални букси, за които не е включено нищо. ПОне едната предполагам е за осветление на пепелника на екземплярите, които нямат такова. Мойта няма, но не съм и правил.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Въпрос за таблото на Ферозата!

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Ако свалите цялото табло ще видите, че има няколко оригинални букси, за които не е включено нищо. ПОне едната предполагам е за осветление на пепелника на екземплярите, които нямат такова. Мойта няма, но не съм и правил.
                      Да има такова свободна букса с 4 извода и при мен....и не мисля да правя нищо.
                      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Въпрос за таблото на Ферозата!

                        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                        Да има такова свободна букса с 4 извода и при мен....и не мисля да правя нищо.
                        И аз имам такава, но е от лявата страна на долната кора.Вчера смнях крушки по таблото, та я видях и се замислих за какво е - има капаче пред нея.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Въпрос за таблото на Ферозата!

                          А как се сменят крушките на часовника,клинометъра и волтметъра?

                          Коментар


                          • #28
                            До: Въпрос за таблото на Ферозата!

                            От двата края на панелчето имаш жлебчета за отвертка, до колкото помна. Така ще свалиш пластмасата с дупките.

                            Вътре трите уреда са отделни и са захванати с пластинки - и сам ще ги видиш. Стискаш пластинките и ги вадиш, до колкото помня. Не е сложно.

                            На всеки уред отзад имаш по една фасунга с крушка. Такива крушки се продават навсякъде.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Въпрос за таблото на Ферозата!

                              Благодаря за инфото.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Въпрос за таблото на Ферозата!

                                .....На всеки уред отзад имаш по една фасунга с крушка. Такива крушки се продават навсякъде......
                                Само гледай какво купуваш, че аз 5 ватовите за таблото за 2 дена ги смених 2 пъти - първите които взех бяха прозрачни, но светеха в ЧЕРВЕНО.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X