Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде спят джипките ви и как ги опазвате?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде спят джипките ви и как ги опазвате?

    Търсих във форума подобна тема, но не намерих. Въпроса се породи след като в неделя ми се счупи детевоза .. протече му ГНПто и го вкарах в бокса. Изкарах джипката от паркинга където си почива и три дни си карах само него докато си оправя помпата и сглобя половината разглобен мотор на БМВто. Това добре ... пеша не съм ходил, но бях принуден да си търся паркинг в Люлин в близост до блока. Не посмях да я оставя навън най-вече заради гумите и. А в същото време имам комшия на който Дифендера му оборудвам с гуми, лебедка и какво ли още си стои пред блока и никой не му го пипа. Егати куража .......
    Та темата е за това ... моля споделете как опазвате джипката си и същевременно пък може и аз да добия кураж да я държа вън и да спра да спонсорирам разни обирджийски паркинги.

    P.S. Моля модераторите ако преценят, че темата не е за тук да я местят. Ако пък темата е тъпа или разисквана вече, а аз не съм я видял .. да я трият.
    Георги Танев (0+)
    Land Rover Discovery 1 300 TDi
    Land Rover Club Bulgaria
    0887 930 238, 0878 797 768

  • #2
    До: Къде спят джипките ви и как ги опазвате?

    Секретни болтове, каско, и толкоз. Ама щом има паркинг - предпочитам да е там. Иначе винаги нещо ме гложди.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Къде спят джипките ви и как ги опазвате?

      каско, и толкоз
      Лошото е, че каско не покрива кражба на елементи от автомобила.
      Аз джипа го държа в гараж, а всичко останало спи навън.

      Коментар


      • #4
        До: Къде спят джипките ви и как ги опазвате?

        Първоначално публикуван от krumal Преглед на мнение
        Лошото е, че каско не покрива кражба на елементи от автомобила.
        Да именно .. еле пък гуми пък изобщо не се застраховат. Обяснението е, че можело сам да си ги сваля ......
        Георги Танев (0+)
        Land Rover Discovery 1 300 TDi
        Land Rover Club Bulgaria
        0887 930 238, 0878 797 768

        Коментар


        • #5
          До: Къде спят джипките ви и как ги опазвате?

          Честно казано дискутиране на тази тематика винаги пробужда в мен едно доста противоречиво чувство..... Има достатъчно писани неща по въпроса. Отделете малко повече време за четене, и се надявам, че Ви се изяснят нещата.....

          По настоящем заключвам. Ако съвета на старейшините приеме друго решение, ще я отключа на драго сърце....
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #6
            До: Къде спят джипките ви и как ги опазвате?

            Първоначално публикуван от lz1gvt Преглед на мнение
            Да именно .. еле пък гуми пък изобщо не се застраховат. Обяснението е, че можело сам да си ги сваля ......
            МИсълта ми беше че нищо повече не можеш да направиш.

            А обяснението, както и всички други подобни обяснения на застрахователи е просто смехотворно.

            Абе някакъв абсурд е тук. Не знам в чужбина как е.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: Къде спят джипките ви и как ги опазвате?

              Съвета се произнесе....
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • #8
                До: Къде спят джипките ви и как ги опазвате?

                Благодаря на съвета Между другото темата и в мен пробужда едни такива смесени чувства. Може би аз не мога да си формулирам точно въпроса ... абе знам ли?!!!!
                Георги Танев (0+)
                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                Land Rover Club Bulgaria
                0887 930 238, 0878 797 768

                Коментар


                • #9
                  До: Къде спят джипките ви и как ги опазвате?

                  Въпроса е актуален, но няма спасение ако изнасилването е организирано на държавно ниво. Това с платените паркинги, пълно КАСКО застраховките, алармите и маркирането си е далавера, която от "горе" не искат да спре. Преди време се замислих, че двете ми коли (от Германия и Италия) са имали каско, но за това никой не им е искал аларми и маркиране. В BG, за да ми застраховат Ферозата ми искат аларма и услужливо ме съветват да сложа най простата - а бе за 100-тина лева. Т.е. тя няма да върши никаква работа освен да квичи по нощите и да буди квартала, но лептата от поне 100-тина лева трябва да се даде. Същото е и с маркирането. Забравям колко струваше първоначалното действие, но сега всяка година ми вземат по 25 лв по този повод. Поинтересувах се каква ми е ползата от това маркиране. Отбор застрахователи ме изгледа учудено и ми обясниха, че това е за тяхна полза. Оставам с въпроса защо тогава го плащам аз. Вярно сумите не са големи, но по бройката бизнеса става интересен. Как да го спреш
                  Какво правя аз - Каско и секрети на гумите. Паркирам край блока. Платения паркинг може само да ме предпази, някое дете да не я одраска с пиронче. Ако е интересна за крадене, на платения паркинг тъкмо на спокойствие ще обработят алармата, така че на другия ден като спреш някъде да я подкарат за 20 сек (не съчинявам!). Друг съвет е да не си пудрим колите много много. Съжалявам, но в страна където се говори за "Известния автоджамбазин" с 99 висящи дела за кражби е неразумно да се купува нова кола или по-млада от 10г. По-нататък ще видим. Иначе излиза, че не колата служи на мен, а аз на нея.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Къде спят джипките ви и как ги опазвате?

                    Мойта спи пред блока, честно казано не я мисля.
                    Ако има нещо да става - да става!
                    Георги Тонев

                    Коментар


                    • #11
                      До: Къде спят джипките ви и как ги опазвате?

                      Това с алармите си има пиниз - аз използвам една оборотна

                      Друго - до скоро Женерали не искаха аларми и маркиране, ама там проблемите станаха други - много голям малус при щети от предходната година, самоучастие и други простотии.

                      Ако колата е достатъчно евтина се прави само каско срещу кражба и поне спиш спокойно.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        До: Къде спят джипките ви и как ги опазвате?

                        Моята Витара нощува в гаража. За целта Астрата трябваше да отстъпи мястото. В резултат-няма ги декоративните капаци, и капачките на вентилите. За капаците не съжалявам, даже си мислех сам да ги махна, но ме е яд да ме крадат!
                        Още нямам добри гуми и лебедка, но като се сдобия ще е абсурд да оставя жипката да нощува навън.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Къде спят джипките ви и как ги опазвате?

                          Moйта нощува повечето на вилата при баща ми , където има три зли песа.Иначе пред блока. Застрахована е , така че не и треперя толкова , а пък си е и таралясник.
                          То , така или иначе нагледат ли и се спасение няма...
                          За мен колата по принцип си е купчина желязо ненаситен приятел на портфейла. Тя ми е робиня , а не аз на нея
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Къде спят джипките ви и как ги опазвате?

                            Чета темата, но аз нямам(да чукна на дърво) предблоковите проблеми-живея в къща на село, тук даже съм забравял кола с ключ0вете на стартера,свирещо радио и отворени прозорци и на сутринта така си я намирам; от една година и малко съ горд соственик на две коли-една шкода фелиция и милата ми Ферозка.
                            Трябва да ви кажа, че до скоро имах само едно парко място вътре в двора и там винаги прибирах джипката, никога не съм я оставял на вън, но преди един месец загледах една барака в края на двора с лице към улицата-пълна с така "необходимите" в всеки един бъдещ момент боклуци, та от нея си направих гараж и за двете коли и съм изключително щастлив-ПОЖЕЛАВАМ ГО НА ВСЕКИ един ден да се сдобие с топъл и хубав гараж за джипката си.
                            Преди имах философията, че гаража е нещо което се строше заради жигулите и москвичите които трябваше да издържат 30тина години(толкова трябваше да се чака за нов москвич), но сега вече разбрах каква е истината
                            Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                            Коментар


                            • #15
                              До: Къде спят джипките ви и как ги опазвате?

                              Хора. Това е форум. Със коментара "моята спи пред блока и не я мисля" и още малко подобни Вие все едно казвате "ела ми открадни колата". Форума се чете от всякакви хора. Не е добра идея да описвате как си пазите колата.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X