Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задни и предни амортисьори на Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Задни и предни амортисьори на Фероза

    Обаче си прав , че тампоните ти правят белята. Наистина са много къси. Сега , като гледам снимките , мойте ресори не бяха чак толкова отпуснати като твойте и все пак разстоянието до тампона беше от порядъка на 5-6 см. На теб така е по-голямо. Слагай си оригиналните тампони. С тях като гледам разстоянието ще ти е не повече от 4-5 см.

    Колкото до ресорите от Волга, аз тъсих такива , както и от жук , но не успях да намеря. Решение са и още как!
    Съмнявам се да не си попадал на тая тема , но все пак ето ти отново оня руския линк , който откри колегата Делчо за преработката на ресори от Волга:
    http://artefact69.narod.ru/photoalbum1.html

    Поздрави и успех!

    ПП: И не предавай марката, ей...
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #47
      До: Задни и предни амортисьори на Фероза

      Тигре ловец,тоя сайт си го сложих в отметките за което благодаря на Делчо и смятам по него да работя.Смятам че ресьорите са слабо място на япончетата-явно не е тяхна работа и както каза един колега-не съм чул някоя руска машина да е чупила такива(имал съм 5 такива различни-ЗАЗ,Москвич,Лада 1600,Лада Нива,Уаз 452)плюс едно две ижета.Ще си сложа оригинални от Saporo,които ще ми изпрати и почвам да сглобявам ресьорите.Ще снимам.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #48
        От: До: Задни и предни амортисьори на Фероза

        Колеги кажете на начинаещия как да сменя задните амортисьори.Как са хванати в горния край,как да сложа новите и вярно ли е че жигулски стават.Благодаря ви предварително.<br>

        Коментар


        • #49
          От: До: Задни и предни амортисьори на Фероза

          Първоначално публикуван от kamito78 Преглед на мнение
          ...и вярно ли е че жигулски стават...
          Не, не стават. Само тампоните в ушите стават.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            От: До: Задни и предни амортисьори на Фероза

            Може ли да ми обясните как да сменя задните амортисьори на ферозата.

            Коментар


            • #51
              От: До: Задни и предни амортисьори на Фероза

              Първоначално публикуван от kamito78 Преглед на мнение
              Може ли да ми обясните как да сменя задните амортисьори на ферозата.
              Под мокета на задната седалка точно над амортисьора има капаче с 4 болта.Сваляш го и ще видеш горното захващане на амортисьора.Ако са регулируеми ще трябва да свалиш машинката и след това да развиеш двете гайки.От долу мисля,че не е нужно обяснение.Ако имаш пари купи си амортисьори за 4х4,ако нямаш стават от Волга но от по новите модели.Цената им е 30 лв.Те не са регулиращи.Машинката си я сваляш от буксата.Ако има нещо друго, питай-0888569384.

              Коментар


              • #52
                От: До: Задни и предни амортисьори на Фероза

                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                Здравейте колеги,

                Темата е малко стара , но ме вълнува понеже и на мен ми предстои подмяна и на ресьори и на амове.Не е толкова сериозно още положението , но все гледам да съм подготвен..Та на въпроса ми..от линка по горе се вижда ,че е премахнат обратния лист на ресьора в оригиналния комплект на Ферозата.Той реално каква роля играе ?
                Ще съм ви благодарен и ако ми дадете инфо за цени и магазини както на оригиналните ресьори и амове , така и на някакви алтернативи.

                П.С. А пък ако има някой Ферозаджия от Бургас , който няма нищо против да загуби един час от времето си помагайки ми с опит...
                "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
                "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

                Коментар


                • #53
                  От: Задни и предни амортисьори на Фероза

                  Привет, колега!
                  За ресори, вероятно е и да не намериш в България по магазините, освен ако си поръчаш от официалния вносител, който пък ще ти обади цени, дето ще те откажат. Разрови из подфорума, има доста писано за ресорите.
                  Нямам идея за какво точно служи най долния къс лист. Вероятно за да не позволява на ресора да се огъва прекалено и да не чупи листове. Руснаците са сложили всичко, освен основния лист от Волга. Чувал съм, че ставали от Жук, но все се касае за преработване.
                  Амортисьори можеш да си купиш от всеки магазин за авточасти. Вадят ти каталозите на фирмите, с които работят и си избираш. Почти всички реномирани марки имат в каталога си амове за Фероза.
                  Аз по спомен мойте ги платих по около 90 лв броя, японски газови.
                  Поздрави!
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Задни и предни амортисьори на Фероза

                    Долния лист служи пакета да не се обръща. Тои и така се води "обратен лист". Колега mihov_1969 направи ли нещо с ресорите или не ти остава време от лов и ортопедични проблеми.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Задни и предни амортисьори на Фероза

                      Благодаря колеги , и аз така реших ама си викам я питай по добре..
                      Ресьорите каваш трудна работа.Самото преработване на Волговите ми е ясно , но при положение ,че използват 5 листа на волгата и първия оригинален на ферозата заради ушите , не се ли налагат и по големи амове ? И дали реално би било проблем ако се използват само 4-те волгови листа ?

                      П.П. Виждам често споменавате амове монро , тези ли са на 90 бройката ?
                      "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
                      "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

                      Коментар


                      • #56
                        От: Задни и предни амортисьори на Фероза

                        Колко дълги амове ще сложиш, зависи от дъгата, а не от броя листове. Броя листове пък, зависи от каква твърдост те устройва и колко товар ще носи. Аз ползвам 4+1 Хеви дюти и возията ми е доста твърда, но това за сметка на товароносимостта. Затова има варианти и с по-малко листове, които са по-меки, но според мен се уморяват по-бързо.
                        Въпрос на лични приоритети общо взето и на бюджет.
                        Относно амовете имай предвид, че и оригиналните не са много къси и според мен са изчислени с малко аванс. За конкретната модификация с волговите ресори, смятам че са напълно достатъчни като дължина и ходове.
                        Амортисьорите на Монро и по-конкретно Монро Адвенчър 4Х4 са доста твърди, както и Спарки споменава неведнъж. Аз съм с такива на предницата и въпреки че се държат добре на шосе, на черно съм разочаровам от твърдостта им. Друса като каруца.
                        Много колеги са на мнение, че ресорно окачване + газови амортисьори не са най-добрия вариант откъм возия и съм съгласен с тях.
                        Колегата Крум (Регулатор) беше преправил маслени от Форд Транзит за отзад и беше много доволен от тях. Аз също съм намерил такива и следващата смяна ще е с тях.
                        Спомням си обаче, че когато търсих задни амове за мойта, ми предлагаха маслени японски на сходна или по-малка цена и аз отказах.
                        Човек се учи от грешките си, или поне така се казва.
                        Поздрави и успех!
                        За помощ не знам, но поне мнения ще получиш.

                        ПП: Моите отзад не са Монро. Някакви японски бяха , ма не се сещам...
                        ПП2: Като купуваш амове за отзад, гледай диаметъра на втулката на ухото да съвпада с диаметъра на болта на планката на ресора.
                        Моите бяха с по-тесни втулки и се наложи да заваря нови болтове .
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Задни и предни амортисьори на Фероза

                          Еее злато си бе Тигре за подробното насочване дълбок поклон , наистина такова инфо ми е много полезно.Така или иначе ще ми се наложи по някое време да ги сменям и ресьорите и амовете,така ,че трябва да почвам да търся.
                          Пак благодаря и пак ще питам със сигурност
                          Поздрави.
                          "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
                          "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

                          Коментар


                          • #58
                            От: Задни и предни амортисьори на Фероза

                            Първоначално публикуван от Deian_g Преглед на мнение
                            Долния лист служи пакета да не се обръща. Тои и така се води "обратен лист". Колега mihov_1969 направи ли нещо с ресорите или не ти остава време от лов и ортопедични проблеми.
                            Един майстор ми присади по един лист от волгов пакет като втори лист.За щастие основния си е здрав.Ферозата леко се лифт-на и засега е добре.Иначе съм ''омразно'' джи пи ,а ортопедия и травматология съм работил преди години.
                            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Задни и предни амортисьори на Фероза

                              Здравейте колеги, за да не отварям нова тема ще пиша в тази. Заминали са ми тампоните долу на ушите на задните амортисьори и видях в темата по - нагоре, че стават от жигула, та ме интересува какви точно трябва да търся, за заден амортисьор на жигула или?

                              Коментар


                              • #60
                                От: Задни и предни амортисьори на Фероза

                                ДА! Може и от МОСКВИЧ долни,стават и на предните.Успех с ремонта

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X