Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замяна на жило на съединител с хидравлична такава.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Замяна на жило на съединител с хидравлична такава.

    Колеги здравеите,от много време ми се върти една мисъл в главата може ли да се замени жилото на съединителя с хидравлични помпи,че ми омръзна да сменям жила.Всеки път като сложа ново жило съединителя омеква ,но за кратко около два месеца и после става много твърдо няма натискане.Та мисълта ми е някой правил ли е подобна интервенция,А само да добавя че е сменен комплект съединител.Мерси предварително.

  • #2
    При жило - педала "дърпа" жилото. Жилото "дърпа" вилката на съединителя.
    При хидравлика - Педала натиска (бута) горната помпа. Долния цилиндър натиска вилката.

    Просто няма как да се получи.
    Ако си в състояние да го проектираш и изпълниш всички детайли - няма да питаш.

    Коментар


    • #3
      Не мога да помогна, но каква е колата? И какво се случва с жилото за тези 2-3 месеца, че да добие такова съпротивление? Някога имах Опел Астра Ф и тя беше с жило и то изкара 25 години... Не може ли да се изработи подобрено жило? Но все пак ми е чудно какво му става?

      Коментар


      • #4
        Срежи с флекс старото жилото там където прави завой и ще видиш как е направило канал в бронята. Просто си намери истинско жило. Успех.

        Коментар


        • #5
          Оправи си нормалната заводска система, не мисли за глупости. Дали ще бута или ще дърпа спрямо посоката на движение на вилката, зависи от това къде се разполага хидравличния цилиндър, но тази ситуация с изкарващото по три месеца жило не е нормална. Тази система нормално надживява колата. Има нещо, което е проблемно и което не сменяш. Най-вероятно там, където се къса.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            На едно Рено, след смяна на съединител започна да ми къса жила на 3-4000 км. И понеже новият съединител си беше менте и имаше и други проблеми, го сменних отново. Спря да къса жила и с последното супер евтино за 15 лв кара над 100 000 км.

            Замисли се, дали преди смяната на съединителя е късало жила.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #7
              Колегата по горе е прав,жилото прави много завой и от там идва проблема.Иначе не ми е проблем да го проектирам,просто питах ако някой го е правил да не се лутам излишно,но уви.Благодарско все пак на отзовалите се.

              Коментар


              • TigerHunter
                TigerHunter коментира
                Редактиране на коментар
                Жилото НЕ прави много завои. Прави един завой с много голям радиус, минава пред двигателя и отива до вилката. Провери, дали нещо не е объркано при смяната на съединителя. Дори по спомен си има скоби при капака на ангренажа, които го държат.

            • #8
              Имах Фероза в продължение на повече от 12 години. Никога не съм сменял жило и никога не ми е правило проблеми, освен че се счупи и изпадна оригиналната пружинна пластинка, застопоряваща кожуха. Изрязах друга от обикновена ламарина и я привързах, за да не се изнизва.
              Вероятно проблемът ти е в съединителя.
              Не че не може да се проектира и направи хидравличен привод, но дали си заслужава цялата заигравка.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #9
                Здравейте младежи, , на моя звер/ Фероза дърта/ прави подобен проблеми- като затягане и недокрай ходене на педала и се оказа едно маншонче на изхода на жилото до вилката се одървило и станало на дръво. Манах го и смазване с тефлон и ново маншонче приспособих.8 години не е мръднало със старото си жило , пу да не чуе дявола.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X