Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гарнитура на главата за Фероза.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гарнитура на главата за Фероза.

    Здравейте, ще сменям гарнитура на главата. Четох, че повечето препоръчват такава, от Г. Оряховица, двойно облечена. Може ли повече информация, какъв размер да взема от Г. Оряховица, че били няколко размера и какъв е проблема с гарнитурите от магазините за авточасти? Благодаря!
    Последно редактирано от Groundhog; 07-12-22, 17:13.

  • #2
    Поръчах гарнитура от Горна Оряховица, за друг автомобил. Два пъти я връщах и два пъти пращаха боклук, който не съвпадаше с цилиндрите даже. Дебелината също беше различна, въпреки изричното уточняване.
    Накрая си поръчах истинска и повече няма да се занимавам с глупости.
    Вземи си гарнитура от нормален производител.
    Проблем с нормалните гарнитури, не би следвало да има. Проблемът е от пукнати и (или)криви глави и блокове.
    За твоя двигател гарнитурата е евтина и откриваема.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      " Ферко" е с гарнитура от някоя авто фирма доставчик марка "Виктор Рейнц" стандартна за модела ъъъъъ црЪвула в мен искаше да мине "тънкана" , но тези които ми правят главите и блоковете казахА тЦ деди, мерене на вал, блок, бутала и после ще си мислим за шлайф ...... е та задължително шлайф и на повърхноста на блока към главата, и се оказа, че буталата са пефекти, ама ако се сложи +0.5 ще са си в параметри, виж лагерите си минаха на стандартен размер и те така с ремонта на моята си ми машинка - пробвай първо мерене от А до Я после ще го мислим
      П.П. и не го слушай Скрапа по-горе, той днес има рожден ден и като всяко новородено бебе трябва да намери млада бозка да забозка иначе ще го мъчат колики и странни мисли
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        Ще се шлайфа колянов вал, челото на блока, цилиндрите, главата, смяна на бутала. Всичко уж както трябва, въпроса е каква гарнитура да взема, че по групите във фб много се оплакват от стандартните гарнитури, а хвалят тази от Г. Оряховица.

        Коментар


        • #5
          Към някои от фирмените гарнитури има описание с исиквания при монтажа. Едно от тях е грапавост на блока и главата. И обикновено изрично пише, че двете повърхнини не трябва да са огледални, а трябва да са с определена грапавост.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #6
            Аз съм с горнооряховска гарнитура. Мисля че беше дебела 2мм или 2,2 , не помня точно. При мен, шлаифа на блока и главата беше 0,5 и 0,6, та за това по дебелата. За сега държи, но си е стандартна гарнитура. Не е от двоино облечените. Незнам, маи 2ра година я карам, може и повиче. 80 процента гора.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от danaec Преглед на мнение
              Аз съм с горнооряховска гарнитура. Мисля че беше дебела 2мм или 2,2 , не помня точно. При мен, шлаифа на блока и главата беше 0,5 и 0,6, та за това по дебелата. За сега държи, но си е стандартна гарнитура. Не е от двоино облечените. Незнам, маи 2ра година я карам, може и повиче. 80 процента гора.
              А защо взе стандартна, а не двойно облечена? Помниш ли дали има особенности при стягането? Благодаря!

              Коментар


              • danaec
                danaec коментира
                Редактиране на коментар
                Щото мисля че по добре ще легне . Стягах я по заданието за стягане и след 300-400 пак притегнах . Мисля че бяха 65-66 вютон N-m , само че първия път я стягах на 3 пъти.
                мисля че ако блока и главата са щлаифани по малкоь може и стандартна гарнитура да се сложи. Те са с дебелина от 1,4 до 1,6, не е кои знае каква разлика, Не знам къде плюят по гарнитурите в магазина, сигурно нещо не е направено както трябва. На моя приятел сложихме една гарнитура от 26лв /не помня марка/ , щото я имахме. Маи стана 2ра година .А той кара повече от мен, много градско и по малко гора. Колко ферозаджии, толко мнения
                Последно редактирано от danaec; 09-12-22, 08:41.

            • #8
              ...примерно ELRING...
              VENI-VIDI-VICI!

              Коментар


              • #9
                Пак. Гарнитура Victor Reinz е неразличима от оригиналната. Нула проблем при мен, без да съм шлайфал нищо.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #10
                  Двойно облечена само при шлайфани и двете повърхности.
                  Провери радятора или направо го смени с нов от витара не са скъпи.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X