Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно взаимозаменяемост на двигатели

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно взаимозаменяемост на двигатели

    Здравейте! Да питам знаещите - двигателя на ферозата ми спука блока. На него пише, че е модел HD-E. Намерих друг в една морга, но на него пише само HD, както и на табелката. И двата са инжекцион. Годините са еднакви. Дали ще стане размяната? В нета не намирам инфо

  • #2
    Здравей, доколкото съм запознат от ръководството за модела, двигателите са два типа HD-E и HD-C. Първите са с инжекцион, а вторите с карбуратор. Щом конкретният двигател е с инжекцион, значи е HD-E. Моята фероза същo е инжекцион, но на блока, преди номера на мотора пише само "HD".
    Според мен би трябвало двигателите да са еднакви. Знам че има разлика в периферията (например има два вида стартери), но не съм запознат на каква база се е слагал всеки от видовете. Предвид, че в конкретния случай двете Ферози са от една година на производство и и двате са инжекцион е много вероятно периферията им също да е еднаква.
    Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
    Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Vani4a Преглед на мнение
      Здравей, доколкото съм запознат от ръководството за модела, двигателите са два типа HD-E и HD-C. Първите са с инжекцион, а вторите с карбуратор. Щом конкретният двигател е с инжекцион, значи е HD-E. Моята фероза същo е инжекцион, но на блока, преди номера на мотора пише само "HD".
      Според мен би трябвало двигателите да са еднакви. Знам че има разлика в периферията (например има два вида стартери), но не съм запознат на каква база се е слагал всеки от видовете. Предвид, че в конкретния случай двете Ферози са от една година на производство и и двате са инжекцион е много вероятно периферията им също да е еднаква.
      Сърдечни благодарности! Трансплантацията започна днес и надявам се да е успешна

      Коментар


      • #4
        Еднакви са. Няма да има проблеми.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X