Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси, свързани с Дайхатсу Териус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси, свързани с Дайхатсу Териус

    Здравейте колеги! От скоро съм притежател да джип Дайхатсу Териус-10.2006г. 105 к.с. Когато загрее двигателя, се чува един шум зад таблото, който наподобява на поставен вестник в спиците на въртящо се колело. Той се появява, когато подам газ, когато отнемам- той се губи. Също го няма и когато карам по инерция.
    Много моля за вашите коментари.

  • #2
    Първоначално публикуван от 57angelfolkmuz Преглед на мнение
    Здравейте колеги! От скоро съм притежател да джип Дайхатсу Териус-10.2006г. 105 к.с. Когато загрее двигателя, се чува един шум зад таблото, който наподобява на поставен вестник в спиците на въртящо се колело. Той се появява, когато подам газ, когато отнемам- той се губи. Също го няма и когато карам по инерция.
    Много моля за вашите коментари.
    Провери дали шума не идва от предпазната алуминиева ламарина на изпускателния колектор.

    Коментар


    • #3
      Така описано ми се струва като тракане на повдигачи от рядко масло. С какво масло я караш?
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • cecoa1
        cecoa1 коментира
        Редактиране на коментар
        Че това има ли хидравлични повдигачи?

    • #4
      Маслото е 5240 Еneos. Струва ми се, че този шум не идва от двигателя, а от дурго място, което не успявам да определя. Ако някой знае читав монтьор в София, който познава и работи с тези машини, моля, нека да пише.

      Коментар


      • #5
        Колегата те пита за вискозитета на маслото, пише го на тубата, Според мен шума иде от включено виско, но това е дълга тема и не ми се обеснява. Успех!!!
        Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

        Коментар


        • #6
          Вискозитета на сипаното масло е 5W-40

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X