Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна/ремонт/ на шаси на Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна/ремонт/ на шаси на Фероза

    Здравейте, обмислям на пролет да се заиграя с моята Фероза. Шасието е доста поизгнило и ми се иска да го сменя или ремонтирам. Ако някой е правил подобно нещо нека да сподели, как се случва разглабянето на колата, ако има снимки още по-добре. Понеже не съм разхвърлял така кола всяка информация ще ми е полезна. Искам аз да си го направя, а нямам представа даже от къде да започна 😁. Време, терен и инструменти има. Идеята е да започна на пролет и да свърша до началото на зимата 😀. Тапърва събирам информация.Благодаря!

  • #2
    Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари. - OFFRoad-Bulgaria.com (offroad-bulgaria.com)
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • TigerHunter
      TigerHunter коментира
      Редактиране на коментар
      Виж тази тема . Колегата (Жоро) има и шаси и го е играл филма. Търтьо също. Той сменя на моята преди години.

  • #3
    Разгледах я преди да пусна темата, но за жалост е стара тема и снимките ги няма.

    Коментар


    • TigerHunter
      TigerHunter коментира
      Редактиране на коментар
      Възможно е, Не съм проверявал. Доста разглобяване и сглобяване си е, ама със сроковете които си си поставил, няма как да не стигнеш. На тая джипка всичко почти е фасулско. Няма някакви кой знае какви сложни системи и хамалогии. Вероятно едно хале или ирок гараж би бил от полза, ма аз сменях двигател на ливадата пред вилата, пък не е имало драми.

  • #4
    Не е атомна физика.
    десет болта към купето, подигаш леко, то се вижда какво пречи Режеш и фъргаш.
    После мотора вън, откачването и то.
    И по обратния ред.

    За половината неща ти трябват поне още две три ръце или подемник и жираф.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #5
      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Не е атомна физика.
      десет болта към купето, подигаш леко, то се вижда какво пречи Режеш и фъргаш.
      После мотора вън, откачването и то.
      И по обратния ред.

      За половината неща ти трябват поне още две три ръце или подемник и жираф.
      А преди това не се ли сваля волана, скоростния лост, кабели и т.н.?
      Последно редактирано от Groundhog; 27-12-20, 19:01.

      Коментар


      • #6
        Се тая в какъв ред. Въпроса е да не скъсаш нещо.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #7
          Играл съм го този филм, но на Исузу. От оригиналната рама останаха само номера и лапите. Не съм сигурен, че баш за Фероза си струва занимавката. Ако намериш сравнително здраво шаси и го оправиш, може би е по-добре.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #8
            Някой нали продаваше във форума на скоро шаси за фероза?

            Коментар


            • #9
              Първоначално публикуван от Groundhog Преглед на мнение
              Здравейте, обмислям на пролет да се заиграя с моята Фероза. Шасието е доста поизгнило и ми се иска да го сменя или ремонтирам. Ако някой е правил подобно нещо нека да сподели, как се случва разглабянето на колата, ако има снимки още по-добре. Понеже не съм разхвърлял така кола всяка информация ще ми е полезна. Искам аз да си го направя, а нямам представа даже от къде да започна 😁. Време, терен и инструменти има. Идеята е да започна на пролет и да свърша до началото на зимата 😀. Тапърва събирам информация.Благодаря!
              Колега, я виж тук какво ти предлагат колегата за една бутилка добро уиски.Спорен ден

              Коментар


              • #10
                Първоначално публикуван от itana Преглед на мнение

                Колега, я виж тук какво ти предлагат колегата за една бутилка добро уиски.Спорен ден
                https://offroad-bulgaria.com/forum/%...B0%D1%80%D0%B8

                Коментар


                • #11
                  По принцип смятам да търся друг рама направо, но ще реша, след като видя моята в какво състояние е. Колата се кара само през ловния сезон, зимата и всяка година си викам " дано да изкара и този сезон", така вече 12 години 😁. Молбата ми в темта е, ако има някой дето е правил това да сподели с подробности, от къде се започва и т.н. понеже нямам представа от къде да захвана.

                  Коментар


                  • #12
                    ВД-40 или подобна молибдено-бисулфатна субстанция (спрей). Първо махаш двете брони. телена четка на крепежите на купето и пръскане. Има осем болта. Два са отпред, Други шест главите са под стелките из купето. Най-отзад са шпилки. После оглеждаш какво ще пречи и почваш да махаш едно друго. Гърловина резервоар маркучета, примерно. Отпред не знам дали няма чалъм да се разглоби пръта при карето. После имаш спирачни помпи, маркучета, тръбички, маркучи парно, жила... Най-добре си снимай всичко, кое къде е било закачено. После да не се чудиш.По купето махаш седалки, стелки, люкове, кочинката отзад, Олекотяваш да не ти тежи. Като махнеш купето, двигател и така едно по едно.

                    Аз не съм го играл целия филм но доста епизоди. Като повдигане на купето и броните, вадене на двигател и подобни.
                    Радиатора е захванат за купето, а двигателя за рамата.... Всичко оглеждаш.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X