Обява

Свий
Няма добавени обяви.

задна чистачка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • задна чистачка

    Здравейте, .Появи се проблем със задна чистачка- спря да работи.Помпата работи. Проверих кабелния сноп между купе и задна врата,имаше прекъснат кабел- оправих го.Предпазител под волана в кутията- здрав.Това пише че е за предни чистачки.Има ли специален предпазител за задна чистачка .Ако некой се е сблъсквал с тоя проблем ,моля да сподели. Друго решение което измислих е нови кабели от бутона до чистачките.Спорен ден.
    ПС - проверих всички предпазители що видях - здрави.

  • #2
    Моята задна също не работи, но нямам време да проверя защо. Аз мислех, първо да проверя механичната част, Да разглобя и смажа и да проверя моторчето дали върти изобщо.
    Понеже не я карам редовно, а и още по-рядко ползвам задната чистачка, имам съмнения, че се е спекъл механизма, или е изгоряло моторчето. Ако не е, ще трябва и аз жиците да проверявам. Не знам, дали има отделен бушон за нея.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #3
      Благодаря, ще видя ква да я мисля.Първо ще проверя моторчето,а после най вероятно ще прекарам друг кабел,че стария е на 100 години и минава през едни чупки и отвори.Просто при моята ситуация ,задна чистачка се явява фактор при моето шофиране.

      Коментар


      • #4
        Имаше ли задната чистачка прекъснат ход? Не помня. На Кията нямам, или е имало и си е отишъл и работи постоянно като натисна бутона.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          Постоянно работи при натиснат бутон

          Коментар


          • TigerHunter
            TigerHunter коментира
            Редактиране на коментар
            Ясно. Благодаря!

        • #6
          Данданията е голяма. Сваляте задния джам, махате задната кора и после фолиото, което покрива вратата.. Оттам се вижда всичко. Маха се електромотора лесно.Редуктора се маже със смазка за редуктор на тример Щил и после се разглобява електромотора. При мен бе заминала четка. Изпилих си нова, защото по спомен бе квадратна, а моята бе правоъгълна. При сглобяването всичко вървеше и тръгна при директно влючване. Затворих всичко, но ужас пак не работи. Бях купил спрей за ел. контакти и т.н.. Трудно извадих до половината самият ключ на таблото и яко пръскане в него. Ключа е доста дебел и чистачката тръгна. Процедурата бе 3 часа. Успех.
          Последно редактирано от белята; 09-10-20, 18:29. Причина: кривопис
          Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

          Коментар


          • #7
            Благодаря ,първо ще подам директно ток , да проверя какво се случва и тогава според резултата ще действам. Спорен ден на всички.

            Коментар


            • #8
              Мислех че има некъде предпазител да мина леко , ама се получи като при Бочаров -да да ,ама не.

              Коментар


              • #9
                Извинете,че ще Ви прекъсна.Не барай нищо!!!Аз почти го направих и добре,че спрях на време.Повреден ключ на таблото- поставих друг от втора употреба/нови няма/ за 10 лв. и си работи идеално.
                Ратроспекцията е следната:
                • някой път тръгваше,друг път -не.
                • тръгне до някъде и спре.
                • движи се бавно и с прекъсване
                • пусне вода-не пусне вода.
                След като го смених-отворих стария-преди това не знаех дали ще го събера.Оказа се доста просто-една пластинка "на кантар".Е... изплъзнала се странично и не винаги контактуваше добре.
                Дано и при ткеб да е това,че е лесно оправимо.
                Иначе задното разглобяване съм го правил-по скоро от любопитство.И е гадно!
                VENI-VIDI-VICI!

                Коментар


                • #10
                  Благодаря ,първо ще проверя бутона . Още не съм я гледал че времето е малко кът.само успях да сменя гумите,Сега е наперено бабе.

                  Коментар


                  • #11
                    Бушона за задната чистачка мотора, за часовника на таблото и плафона в купето е един и същ, тоест тези трите са на един бушон. Ако мотора на задната чистачка се затормози изгаря. този бушон не се намира в голямата кутия под таблото, а в една малка кутия точно до голямото табло. преди всичко е добре да се провери.

                    Коментар


                    • #12
                      Добро утро и благодаря , не бях погледнал това .След малко ще го видя.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X