Обява

Свий
Няма добавени обяви.

става ли териос за умерен оф роуд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • става ли териос за умерен оф роуд

    Става ли териос за умерен оф роуд?

    Джимнито май е по-джипка, но е по-малко и по-скъпо.
    Конкретен маршрут, тип "оф роуд": пътя Лилково - Михалково.

    Тръгнах с моята кола по нещо като римски път - калдаръм, който ставаше все по-зле...
    Всъщност се превърна в камъни, ями и коловози, тук таме гьолове..
    2 км за 20 минути, и след няколко удара отдолу се уплаших и се върнах.

  • #2
    С малките гуменца, с които е оригинално, става за друсни полянка. Иначе е що-годе здраво.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      С малките гуменца, с които е оригинално, става за друсни полянка. Иначе е що-годе здраво.
      Мисля съм виждал из кварталите едно с рязани калници, удължено окачване и по-големи гуми.
      С шаси е, нали?

      По-евтино може да се намери от джимнито, 4 врати, има повече място за газова бутилка, малко по-дълго...
      Как стоят двете джипки и какво друго може да се намери за тези пари, което да не е ламя

      Коментар


      • bullet_pk
        bullet_pk коментира
        Редактиране на коментар
        Териоса няма бавни. Това му е основния недостатък за "Умерен Офроуд". Джимнито има бавни, шаси и цели мостове. Това го прави супер хулиганска машинка. Която като проходимост, а и като възможности за наджипване, го праща мно-о-ого напред пред Териоса.

        За съжалеие такова нещо дето хем да е проходимо, хем да е евтино, хем да мирише газчицата - няма. Е, имаше едни Витари и Ферози дето ставаха, но те одавна изгниха.

        Всъщност, ако не те бъркат трите врати - Гранд Витара 1998-2004 г., къса база, с 1,6 мотор, все още се намира

    • #4
      Тук пише, че 18,5 см. е пътният просвет на първото поколение...
      https://www.drom.ru/catalog/daihatsu...ecs/clearance/

      Коментар


      • #5
        Що да не става за газ джимнито ?
        Просто остава кола за излети на двама души, без багажник, и за точка до точка в града.
        Т.е., за втора кола, евентуално...

        Коментар


        • #6
          Не е с шаси. За териоса това.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #7
            Само между другото....

            https://www.cars.bg/offer/5da420aaf969787ed8119392

            Има ли шанс, Лилково - Михалково и от сорта, някой ако го е минавал

            Kangоo 4х4

            Коментар


            • gimax
              gimax коментира
              Редактиране на коментар
              Франсета и 4х4-глупости.Франсетата мое да правят вина и свирки,мое мнение.

            • IvanIvanovi
              IvanIvanovi коментира
              Редактиране на коментар
              Недей така за френските 4х4, че Търтея сега ще подскочи )))

          • #8
            Първоначално публикуван от emosms Преглед на мнение
            Само между другото....

            https://www.cars.bg/offer/5da420aaf969787ed8119392

            Има ли шанс, Лилково - Михалково и от сорта, някой ако го е минавал

            Kangоo 4х4
            То вкус другар няма, ама да не вземе евтиното да излезе скъпо?!

            Коментар


            • #9
              Имал съм Териос за кратко и имам Самурай на пружини който не се различава много от Джимни.
              Териоса гние повече, по-тесен е като колесна база, вътре са на кантар, значително по-нестабилен, както като пътно поведение, така и като странична устойчивост, много по-спънат(бавен) като ускорение, като максимална скорост са на кантар в стоков вид. Няма бавни, но 1-ва му е доста бавна и ги замества до известесна степен. Фултайм е, което вероятно го спъва и качва разхода. В стоков вид гори малко повече от Самурай/Джимни, горе долу 6,5 срещу 8л./100км..

              Като предимства - малко по-дълъг е и от там вози по-меко, но е много нестабилен и направо опасен при малко по-бързо каране. 4 врати и малко повече вътрешно пространство по дължина, на широчина разлика няма, изключително маневрен благодарение на това, че е тесен.

              На кратко - вземи си Рав 4 първо поколение щом гледаш въпросните мъници.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #10
                Първоначално публикуван от emosms Преглед на мнение
                Има ли шанс, Лилково - Михалково и от сорта, някой ако го е минавал

                Kangоo 4х4
                Преди години след Лилково имаше такава глинеста локва в района на Модър, че и двата мотора останаха вътре като циментирани - едвам ги измъкнахме с общи усилия с колегата. Та този път изглежда главен, но не винаги е проходим!

                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #11
                  Джимни пред Териос според мен. Не съм запознат, доколко Териоса има шаси, но е Joke в сравнение с Джимнито. Колкото до тия Рав4 първите дето толкова ги възпявате, по-малък е дори от Ферозата. Не знам, с какво толкова ви впечатлява. Ферозата е по-джипка от Рав4. Освен това, също е Тойота. Или Равката гние по-малко?
                  Дали има изобщо японска кола, дето да не гние от завода, Японските коли ,сякаш са само за Африка.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #12
                    Ако прежалиш границата на данъкът за над 100 к.с, можеш за разгледаш Митсубиши Паджеро Пинин. Повечето са GDI, т.е. бензин с директно впръскване, но се намират и 1.8 MPI с обикновен многоточков инжекцион и стават на газ. Позволяват малко повдигане и малко по-големи гуми. Раздатката им е Парттайм и имат бавни.

                    П.П. Разгледах пътя Лилково Михалково през Гугъл мапс. На снимките изглежда като "Магистрала". Не би трябвало да е проблем за какъвто и да е по-висок автомобил. Дори и лек, дори и само с предно. Не знам дали снимките на Гугъл са реални, но пътя не е нищо особено.
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • cnc82
                      cnc82 коментира
                      Редактиране на коментар
                      И аз го гледах , но половината път липсва на Street view, явно гугльовците не са успели да минат по него участък.

                    • bullet_pk
                      bullet_pk коментира
                      Редактиране на коментар
                      Сега ги разгледах, верно пише Full Time на таблото. И лост за превключване на раздатката не виждам, което ще рече че и бавни няма май ...

                    • rosen_offroad
                      rosen_offroad коментира
                      Редактиране на коментар
                      И освен че няма Super Select, Пинина 1.8 MPI няма и бавни скорости

                      Т.е. напълно безмислена покупка сравнено с Дайхацуто.

                      Ако стигне бюджета аз бих се обзавел с Витара след 2005, късите бази дизел имат и бавни скорости както и всички дълги бази.

                  • #13
                    Митсубиши Паджеро Пинин 1.8 MPI са само Full Time ( с муфа ) и бавни няма.
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • kroum74
                      kroum74 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Точно! FullTime-V са я кръстили тая система.

                  • #14
                    Здравейте. Притежавал съм Териос първо поколение повече от четири години. Липсата на бавни компенсира донякъде много късата първа предавка, която по мое мнение е като втора бавна на Фероза. При по "кривите" места е необходимо в колата да е само водачът, защото иначе няма силици. Страхотна малка джипка. Разхода обаче през зимата - студен минава 7 километра и вечерта пак същото е равно на около 11 литра на 100 километра , което за 1,3 кубика е доста. Мисля, че второто поколение с двигател 1,5 е доста по-добро, като габарити също е по.голямо. Щях да забравя изключителни ъгли на заход и отход, към и от препятствие. Бъдете здрави.
                    Nissan Pathfinder 2.5 dci

                    Коментар


                    • #15
                      Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                      Ако прежалиш границата на данъкът за над 100 к.с, можеш за разгледаш Митсубиши Паджеро Пинин. Повечето са GDI, т.е. бензин с директно впръскване, но се намират и 1.8 MPI с обикновен многоточков инжекцион и стават на газ. Позволяват малко повдигане и малко по-големи гуми. Раздатката им е Парттайм и имат бавни.

                      П.П. Разгледах пътя Лилково Михалково през Гугъл мапс. На снимките изглежда като "Магистрала". Не би трябвало да е проблем за какъвто и да е по-висок автомобил. Дори и лек, дори и само с предно. Не знам дали снимките на Гугъл са реални, но пътя не е нищо особено.
                      По тоя път в момента и стоков жиП може да закъса,камоли френско и не само 4X4

                      Коментар


                      • bullet_pk
                        bullet_pk коментира
                        Редактиране на коментар
                        Напълно е възможно. Едно е пътят да е сух, и съвсем друго е, да са валяли дъждове 2 седмици и да се е разкалял. Еле пък и някоя Виетнамка с дърва ако е минала ... картинката става съвсем друга.

                        Ще взема някой ден да се разходя нататък да го разгледам

                      • cnc82
                        cnc82 коментира
                        Редактиране на коментар
                        И на мен ми стана интересно , та го записвам в тефтера като евентуална разходка из района .

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X