Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MALATESTA COBRA-"странно впечатление"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • MALATESTA COBRA-"странно впечатление"

    Есента се оборудвах с нови гуми:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20191031_120214.jpg
Прегледи:265
Размер:308.1 КБ
ID:6577544

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20191031_160451.jpg
Прегледи:250
Размер:320.1 КБ
ID:6577545

    Само че,нямаше зима.Живея цял живот на баири и реших,че за снежни баири ми трябва точно това.До сега беше само кал-идеално поведение.И нали сме в пролетна зима,сега имаме сняг с преспи и дебела киша/все пак не е много студено/.Кофти!-въртят и буксуват при какви ли не опитани от мен режими?Дано причината е в мен.
    VENI-VIDI-VICI!

  • #2
    Не е в тебе причината. Кобра, както и други регенерати с "кална" шарка, са отчайващо зле на сняг.

    Ей го на какъв сняг се предават ...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1060054.JPG
Прегледи:267
Размер:161.2 КБ
ID:6577553
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1060103.JPG
Прегледи:190
Размер:114.7 КБ
ID:6577554
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Позволи ми да не се съглася.
      Не се представят добре на "гардски" сняг. Демек-утъпкан по пътя.
      В горски и полски условия калната гума на сняг се справя много по-добре от типично зимната. Те-неутъпкания сняг иска "копачки", а не дрифтачки.

      А невървенето в снега може би се дължи именно на разкишкания сняг. Той си е гадно нещо. Хем се лепи и трупа, хем се пързаля...На такъв терен щом калната гума не може да се справи-никоя друга няма да го направи по-добре.

    • Чавдар (V93)
      Чавдар (V93) коментира
      Редактиране на коментар
      Кольо, съгласен за калните гуми на сняг в гората. Ама гуми, а не Малатесла. На терен като този от картинките (особено втората) с Кайман съм стоял с Патрула на една място с 4 въртящи се колела. И то на наклон, далеч по-малък от показания. За срамотиите трябваше да хвърлям лебедка. На следващия ден на същото място Гудиър MT/R, леко спуснати, изобщо не го усетиха.

      Гледал съм и сеира на редукторна УАЗ-ка с два блокажа и Каймани на дълбок сняг - пълна скръб. Отново пълно превъзходство на истински универсални кални гуми, с намалено налягане ...

    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Аз пък си бях много доволен от кобрите и после от кайманите.
      Може би заради по-лекия джип, или по-малкото очаквания, не знам
      Според мен в такъв терен качеството на каучука не влияе, даже колкото е по-твърд е по-добре. За камъни, или изобщо твърда повърхност си има значение, ама за кал и сняг много по-голямо значение има шарката, дълбочината и колко е рядък грайфера.
      И да са с ниско налягане де.

  • #3
    Горед-доло да.Ще си сложа старите LASA
    VENI-VIDI-VICI!

    Коментар


    • #4
      За сняг- Forward Safari 530.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • буклас
        буклас коментира
        Редактиране на коментар
        Саше,Янко с какви кара на КИА-та,все е по балканите,в кал и сняг и не съм го видял и чул да се оплаква!

      • TigerHunter
        TigerHunter коментира
        Редактиране на коментар
        Той кара с ония Уаз-ковите с високия борд, Не им помня означението. Аз карам шарката на така известните "Медвед".
        Предишните ми бяха Кобри и имам впечатления и от тях. Много нива под медведите са на сняг. Той търси клиренс преди всичко.
        С тези кара Янко: https://nira-bg.com/cars/21590-15c-forward-safari-510/

        Аз карам тези: https://www.google.bg/url?sa=i&url=h...AAAAAdAAAAABAD
        Последно редактирано от TigerHunter; 25-03-20, 18:52.

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X