Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вакуум в резервоара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вакуум в резервоара

    Здравейте момци, получава ми се вакуум в резервоара, днес едвам я отвих на бензиностанцията. Та въпроса ми е следния- къде е тая джаджа да решава тоя проблем.Цял час зе зверих отдолу и нищо не видях.Качвам една снимчица на колега от форума.Коя е въпросната тръбица и къде отива за да я отпуша пущината. бъдете здрави-другото се наглася

  • #2
    Сигурен ли си, че е вакуум? Защото при мен прави леко налягане. По принцип освен отиващото и връщащото се гориво има тръбичка към canister-a /намира се в двигателния отсек от към акумулатора. Идеята е да праща парите гориво за изгаряне. Отделно една или две тръбички отиват към нещо като клапан до гърловината за наливане на гориво. Системата е сложна, провери всички тръбички и канистера. Тръбичките се виждат като легнеш под джипа и погледнеш между резервоара и задна дясна гума. Резервоара се сваля лесно и бързо. Само с това мога да помогна....

    Коментар


    • #3
      Това с вакуума е много "весело". Първият случай беше през 1991г. с един Голф 1.6 ТД на който се беше запушила тънката тръбичка за "вентилация" .Резултата -по време на движение нивомера показваше покачване на горивото-смачкваше се резервоара. Следващия случай беше с клиент, който се оплакваше ,че на десетина минути колата губи мощност и гасне. Оказа се повреден електромагнитен клапан към филтъра за бензинови пари и постоянния вакуум от смукателния колектор в определен момент не позволява на бензиновата помпа да достави гориво до дюзите.
      -Търсете причина,а отвор от 1.5мм в капачката "премахва" вакуумирането.

      Коментар


      • #4
        Дупни капачката със свредло едно, едно и половина и не се занимавай.

        Коментар


        • #5
          Благодаря за насоките, ще опитам по сложния начин- да възтановя нормалния начин, ако не - свредлото. здраве на всички Българи-ние сме корав народ , ще оцелеем.

          Коментар


          • veskov
            veskov коментира
            Редактиране на коментар
            Клапана е в другата част на маркучите, които са останали към гърловината, на тънкия

        • #6
          На мене постоянно ми миришеше на бензин в купето,свалих резервоара и те тия тръбички отиват в заден десен калник с изключение на две .Едната за бенз. помпа една за излишното гориво да връща.Свалих кората отзад ,найлона и има нещо като клапан ,в който влизат тези маркучета излизат и т. н.Този клапан беше леко сцепен и от него миришеше на бензин.изхвърлих го заедно с маркучите. Направих байпас на другите щуцери на резервоара със маркуч и спря миризмата в купето само че сега ми прави нещо като вакум ли или налягане в резервоара.

          Коментар


          • #7
            Имаш двойно действащ въздушен клапан. При налягане изпуска парите, да не се пръсне резервоара, пази и да не "издишат" най-летливите съставки и да се опразва резервоара, кото държи определено налягане на парите. Мотора има едни тръбички за вентилация на бензиновите пари - през тях при работна темп. на мотора, мотора смуче и от тях. Клапана се управлява от компа на мотора. После компа почва да "дроселира" парите и да ги смесва с въздуха от всмукателния колектор. В този случай въздушния клапан пропуска атмосферен въздух в резервоара, за да не се смачка от вакуума на мотора.

            Ако можеш - сложи си работещ клапан!

            Коментар


            • #8
              Здравей, благодаря- ако можеш да подскажеш къде е този клапан, в коша или при резервоара. Бъдете здрави

              Коментар


              • #9
                Обикновено е на нивото на гърловината по височина. Най-често съм го виждал около тръбите на гърловината. Но може и да е зад подкалника т.е. не е видим при отворена капачка за зареждане.

                Коментар


                • #10
                  Благодаря за насоките

                  Коментар


                  • #11
                    Писах ти къде е клапана

                    Коментар


                    • #12
                      Благодаря за точните отговори , ще сваля кората сега в събота и ще видя каква е ситуацията-резултата ще напиша.

                      Коментар


                      • #13
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DF-clapan&filtar.jpg
Прегледи:210
Размер:25.6 КБ
ID:6576895...беше спукан в червения квадрат.Вече не помня с какви лепила и бандажи го херметизирах и сега всичко е ОК.Под десния калник е.Нов-абсурд-няма.
                        VENI-VIDI-VICI!

                        Коментар


                        • #14
                          Благодаря, имам и визуална представа какво да търся.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X