Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Схема на резервоара на Фероза?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Схема на резервоара на Фероза?

    Първоначално публикуван от penchopp Преглед на мнение
    Искам да попитам опитните относно резервоара на ферозата, може ли да се извади поплавъка който дава инфо на таблото за ниво на бензина и как ще стане това по най безболезния начин? Питам понеже не ми дава коректно инфо и ми е трудно да определям колко гориво ми остава, съмнявам се в реостатната намотка на поплавъка и затова искам да надникна, но гледайки го на канал нищо не видях...Предварително благодаря!
    Виж дали няма капак под тапицерията на багажника. Ако има, като го отвиеш, отдолу излиза резервоара точно там, дето влизат/излизат всякакви тръби, инсталации и т.н., включително и "модула" с поплавъка.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      От: Схема на резервоара на Фероза?

      момчета моля дайте някакви насоки ..много се запалих да ъпна моята ферозка по този начин просто не мога да спя ще се опитам да прикача снимка за да видите как е сега ....и ясно се вижда че място няма ....
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от p_dzatara; 07-12-12, 09:47. Причина: допълнение

      Коментар


      • #48
        От: Схема на резервоара на Фероза?

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Виж дали няма капак под тапицерията на багажника. Ако има, като го отвиеш, отдолу излиза резервоара точно там, дето влизат/излизат всякакви тръби, инсталации и т.н., включително и "модула" с поплавъка.
        Май няма такъв капак,доколкото помня.Има два,за достъп до амортисьорите.
        За достигане до сондата.требе сваляне на резервоара.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #49
          От: Схема на резервоара на Фероза?

          Няма капак, поне при мен де. Сваляне си трябва на резервоара, аз го свалях и след почистване на клемите уреда на таблото си заработи. Дано не ти е проблема в реостата, защото обикновено са доста ръждясали болтовете на капака на резервоара и е голям дерт.

          Коментар


          • #50
            Re: От: Схема на резервоара на Фероза?

            На моята фероза също няма такъв капак!
            Свалих резервоара и поплавъка беше изпаднал от оста на нивомера. С времето дупката на поплавъка се беше разширила.
            O877886339

            Коментар


            • #51
              От: Схема на резервоара на Фероза?

              Първоначално публикуван от penchopp Преглед на мнение
              Питам понеже не ми дава коректно инфо и ми е трудно да определям колко гориво ми остава,.Предварително благодаря!
              Колега в какво се състои некоректното отчитане?При мене например от 0 до ~12л стрелката не мърда,на първата черта имам около12-15л при повече гориво не знам.
              Освен това на сутринта показва по-малко.Ако може и други колеги да напишат свойте наблюдения за сравнение.

              Коментар


              • #52
                От: Схема на резервоара на Фероза?

                Същото и при мен, 15-20л има в резервоара и стрелката е на 1-та черта.

                Коментар


                • #53
                  От: Схема на резервоара на Фероза?

                  Първоначално публикуван от venci tr Преглед на мнение
                  Колега в какво се състои некоректното отчитане?При мене например от 0 до ~12л стрелката не мърда,на първата черта имам около12-15л при повече гориво не знам.
                  Освен това на сутринта показва по-малко.Ако може и други колеги да напишат свойте наблюдения за сравнение.
                  Ще се опитам да поясня какво става при мен: Когато напълня резервоара до горе(което рядко се случва) стрелката на таблото е забита на минимум или там където си стои когато липсва контакт. Като измина 200-250км стрелката се размърдва от местото си и отива най-много до малко преди средата. Забелязал съм също че при стръмен наклон нагоре отчита и отива по-нагоре от средното положение т.е. към пълно. Ако няма достъп до там и ще трябва да се сваля резервоара ще премина към план"Б"- пълнене до горе и след 200-300км отново до горе пък на пролет ще свалям.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Схема на резервоара на Фероза?

                    Първоначално публикуван от penchopp Преглед на мнение
                    Ще се опитам да поясня какво става при мен: Когато напълня резервоара до горе(което рядко се случва) стрелката на таблото е забита на минимум или там където си стои когато липсва контакт. Като измина 200-250км стрелката се размърдва от местото си и отива най-много до малко преди средата. Забелязал съм също че при стръмен наклон нагоре отчита и отива по-нагоре от средното положение т.е. към пълно. Ако няма достъп до там и ще трябва да се сваля резервоара ще премина към план"Б"- пълнене до горе и след 200-300км отново до горе пък на пролет ще свалям.
                    Явно това им е болест на ферозите, при мен стрелката се държи по същия начин пълнил съм я много пъти до горе и все така, ма нали съм на газ и вече мноо,мноо не и се уторачвам.
                    Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                    Коментар


                    • #55
                      От: Схема на резервоара на Фероза?

                      Първоначално публикуван от zmiata29 Преглед на мнение
                      Явно това им е болест на ферозите, при мен стрелката се държи по същия начин пълнил съм я много пъти до горе и все така, ма нали съм на газ и вече мноо,мноо не и се уторачвам.
                      Ми болест е я. Като ги пълните до горе веднъж на 2 години, реостата ръждясва.

                      Аз стигнах до извода че дали на порции или наведнъж - все свършва. И пълня от лампа до гърло. Не карам повече или по-малко като е пълен или празен, а и пълня поне веднъж месечно, та и на бюджета тежи все толкова. Вярно, като вляза да плащам ми е малко дискомфортно, ама - преживява се.

                      Това естествено важи за основно всекидневно возило де. Иначе няма сми.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Схема на резервоара на Фероза?

                        Хайде момчета дайте някакви ориентировъчни цени на направата на този резорвоар 2 в 1 ( газ и бензин ) на едно място залепени ..... то ясно че до нова година няма да се прави нищо , но след нова година ...твърдо съм решил да оправя проблема с мястото на малкото багажниче. и кажете така направен резорвара може ли да мине прегледа , че моята бутилка е регистрирана в смисъл с паспорт и минавам преглед , абе незнам каква по - голяма сигурност е , но все пак ......
                        Някой ако има координатите на колегата от Карнобат, който е направил вече модификацията, и не му е проблем да го даде ..ще бъда благодарен .

                        Коментар


                        • #57
                          От: Схема на резервоара на Фероза?

                          А също забравих да попитам моята ферозка е с обикновенно газово ( така я взех) а тя е пълна инжекция и се чудя ако сменя с газов инжекцион..дали ще се получи по този начин с резорварите ? Сега ми гори направо невероятно около 8-9 - смесено градско ...но това са първи впечатления и не са много коректни затова и не им вярвам , по - нататък ще направя по- точни, но за сега се учудих ,, а съм с гуми таралежки Кобра мелатеса и логично да вдига разхода , но това е друга тема, че се отплеснах

                          Коментар


                          • #58
                            От: Схема на резервоара на Фероза?

                            Даже колата няма как да мине преглед с преработен резервоар.
                            Направиш ли подобна интервенция колата е извън закона.
                            Шанса да минеш преглед е или при "познат", или да не обърнат внимание и да те пропуснат между капките.
                            А стане ли инцидент... главата ти е в торбата!
                            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Схема на резервоара на Фероза?

                              Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                              Даже колата няма как да мине преглед с преработен резервоар.
                              Направиш ли подобна интервенция колата е извън закона.
                              Шанса да минеш преглед е или при "познат", или да не обърнат внимание и да те пропуснат между капките.
                              А стане ли инцидент... главата ти е в торбата!
                              Аз си карам така вече 3 години и никой не ми е направил проблем за резервоара, а на прегледи си ходя на общо основание. Единствения проблем, който ми направиха тази година е неработещата светлина за задна предавка.
                              Има и нещо друго - правеният резервоар стои по-високо от оригиналния и като връх на нахалството не ще да капе за разлика от повечето "ориналдъ".

                              Коментар


                              • #60
                                От: Схема на резервоара на Фероза?

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05013.JPG
Прегледи:1
Размер:47.9 КБ
ID:5441865

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X