Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Схема на резервоара на Фероза?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Схема на резервоара на Фероза?

    Абе налягане...силно казано. Днес свалих сондата, докато в бутилката имаше около 6л. газ - седи си течна. Изсипах я на тревата и си монтирах сондата на другата бутилка. Taran видя процедурата.
    Сега долния край на бутилката (35 литра) е по-високо, отколкото беше резервоара. С около 3см. Стана много добре монтажа, е резервоара още не е сложен, ама се прави.
    Реших двата съда, да не са хванати един за друг, а да могат да се свалят и обслужват независимо. За целта заварихме за шасито една дебелостенна тръба със заварени гайки на нея, там където е нужно.
    Аз не снимах, но Илиян щракна един-два фотоса с телефона, като се сети ще ги пусне, а може утре и аз да го щракна.Навсякъде където бутилката опира в метал е разделена от него с мека гума.
    Сондата е направена заводски, да бачка с наклон 30 градуса спрямо хоризонта, но с малко гимнастика със смукателя и нивомера може да се направи всякак.

    Коментар


    • #17
      До: Схема на резервоара на Фероза?

      Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
      Абе налягане...силно казано. Днес свалих сондата, докато в бутилката имаше около 6л. газ - седи си течна.


      Не кипна ли барем?!?!?!? Да не е било водица?
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        До: Схема на резервоара на Фероза?

        Жоро, за да показва точно колко газ има в бутилката и да я изсмуква, бутилката се поставя както казваш,сондата да е на 2 часа.Но това няма как да стане в моя случай и затова понеже нямам намерение да лежа все отдолу и да гледам колко газ има махнах поплавака т.е.отрязах го защото там където е захванат трябвало да си остане така и така даже мога да използвам целия и капацитет от 35л иначе трудно побира над 30л.А за да изсмуква до дъно тръбичката на сондата се реже малко и се огъва толкова че да стигне дъното.Винаги има малко "усъвършенстване"от наша страна.

        Коментар


        • #19
          До: Схема на резервоара на Фероза?

          Първоначално публикуван от karno Преглед на мнение
          Жоро, за да показва точно колко газ има в бутилката и да я изсмуква, бутилката се поставя както казваш,сондата да е на 2 часа.Но това няма как да стане в моя случай и затова понеже нямам намерение да лежа все отдолу и да гледам колко газ има махнах поплавака т.е.отрязах го защото там където е захванат трябвало да си остане така и така даже мога да използвам целия и капацитет от 35л иначе трудно побира над 30л.А за да изсмуква до дъно тръбичката на сондата се реже малко и се огъва толкова че да стигне дъното.Винаги има малко "усъвършенстване"от наша страна.
          Колега,не мисля,че е добра идея да си ползваш целия капацитет на бутилката.Щом е изчислена да е пълна на 80%,значи има защо Мисля,че щом си успял,да направиш това,сам ще се сетиш защо.
          За твоята и на другите безопасност ти пиша това Аз мисля,че не е проблем просто като ти свърши газта,да сипеш 30л.
          П.С. Това преглед не може да мине,но явно нямаш и такова намерение.
          Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

          Коментар


          • #20
            До: Схема на резервоара на Фероза?

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение


            Не кипна ли барем?!?!?!? Да не е било водица?
            Тц. Тя си е замръзнала и си се климбурка по дъното. Кипва, когато завреш вътре някакъв предмет - разликите в температурите веднага я "газира".
            След успешния монтаж има и продължение - понеже бензиновия не е още готов, а новата газова беше съответно празна, Taran ме дръпна до Лукойла при Метро и се хванахме да зареждаме. Като шурна отдолу една втечнена газ, пича с пищова взе да се шашка нещо, а ние избутахме колата в страни, затворих крановете на сондата, изчуках леда около бутилката с един ключ 13/17 и се заех с диагностика на проблема. Същият се оказа една лошо монтирана от мен 6мм. леща на изхода на сондата. Отстраних го на другарта сутрин и вчера и днес я тествах - няма тропане, няма лопане. Сега ще я снимам и ще кача фотоса тук.

            Коментар


            • #21
              До: Схема на резервоара на Фероза?

              Пребори я` лещата,значи ,браво.
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • #22
                До: Схема на резервоара на Фероза?

                Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                Пребори я` лещата,значи ,браво.
                А, за има няма 10 минути беше готова, а се оказа, че има магазин за подобни чаркове на 100м. от нас.
                Апропо, на другата сутрин събра 29 литра. А вътре си имаше - закарах я на ход.

                Коментар


                • #23
                  До: Схема на резервоара на Фероза?

                  Да бе,са като каза,се сетих,че някой ми обяснявахе за магазин във високите блокове от към околовръстното...
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Схема на резервоара на Фероза?

                    Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                    Да бе,са като каза,се сетих,че някой ми обяснявахе за магазин във високите блокове от към околовръстното...
                    Баш там.

                    п.п. Илияне, качи моля те снимката, че ме мързи да слизам и да снимам, а?

                    Коментар


                    • #25
                      До: Схема на резервоара на Фероза?

                      Нещо,имам проблеми с компа-не отваря папки,сигурно са го налазили нек`ви буби,та няма да мога .
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Схема на резервоара на Фероза?

                        Ето ги снимките:
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #27
                          До: Схема на резервоара на Фероза?

                          Ха,близнаци.Да ги почваме сериино

                          Коментар


                          • #28
                            До: Схема на резервоара на Фероза?

                            Първоначално публикуван от Ачо Преглед на мнение
                            До колкото разбрах, важни са двете тръбички най-вдясно. По дебелата е към бензиновата помпа, а тънката е за обратното гориво.
                            Другите три до гърловината са за обезвъздушаване. По дебелата от трите върви по горния край на резервоара, а другите май са заварени само за ламарината.

                            Между другото, ако няма да режеш резервоара, дай една цена за него.

                            Аз модифицирах един от Шкода Фаворот, но още не съм на ясно как ще се държи, защото не съм го монтирал. Смятам да вържа тръбите за обезвъздушаване на едно място, да видим какво ще се получи. А и тръбата към бензиновата помпа е по тънка, така, че може да има проблем с дебита.
                            Мерси за помощта, както и на колегата Karno. Резервоара е почти готов, до 2 дни трябва да е монтиран.
                            Оригиналния остана нерязан и се оказа в неочаквано добро състояние. Срещу 120лв. бих се разделил с него, естествено с опцията "Провери преди да платиш".

                            Коментар


                            • #29
                              До: Схема на резервоара на Фероза?

                              Здравей LAMA 69 дай телефон за да се разберем за резервоара!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Схема на резервоара на Фероза?

                                Първоначално публикуван от telepizza Преглед на мнение
                                Здравей LAMA 69 дай телефон за да се разберем за резервоара!
                                0893 442 225 - Любо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X