Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Групова поръчка на ресори за фероза

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Групова поръчка на ресори за фероза

    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    Сега возията е коренно различна.
    Тва ше да е шото сега имаш шаси
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Групова поръчка на ресори за фероза

      Тъй ще да е.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • От: Групова поръчка на ресори за фероза

        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        Щот' са батък, Петьо. Така сякаш повече ме кефи. Ако реша да правя нови, ще е само заради джек.

        Доде ти на мойта
        Така е по-яка, факт

        Още много камъняк да извозиш с корозата ти пожелавам.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Групова поръчка на ресори за фероза

          здр.отдавна чета тези тема и си мисля защо не пробвате да качите ресорите над моста,за да достигнете този мечтан от вас боди лифт.виждал съм една такава в смолян.мисля че се продаваше,ама няма значение,кажете какво мислите по въпроса.

          Коментар


          • От: Групова поръчка на ресори за фероза

            Има писано по въпроса за качване на ресори. Мисля, че след такава интервенция трябва да се преправя кормилната уредба.
            И другия минус, опасността от нестабилност на страничните наклони. Отделен въпрос е и ако са прекалено уморени ресорите и ги качиш над моста, няма да постигнеш нищо.

            Коментар


            • От: Групова поръчка на ресори за фероза

              Качването на ресорите върху моста, е опция валидна за джипките с два цели моста. Ако на Ферозата вдигнеш задницата с 10-12 см, отпред няма как да компенсираш по никакъв начин. Да не говорим, че и Ферозата си пада малко "теснолинейка", като Самурая. Във фабричен вид мяса на трамвай.
              Определено не е начина, що се отнася до тази джипка.
              Има доста други чалъми, които при истински интерес бих споделил. Те, не че са някаква тайна де...
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                Момци, за да не отварям нова тема, и тъй като се касае за ресорите, имам един въпрос.
                На няколко пъти притягам U- болтовете, но отново се е отворил луфт между наковалнята и ресора. Луфта се мести отпред или отзад, според дали потегляш назад или напред.
                Последния т път, когато ги притягах, скъсах един и добре че имах от старите.
                Сега се опитах да притягам, но ни се отвиват гайките, ни се завиват.
                Ще пръскам поне няколко пъти с WD40, , но ако скъсам някой болт, нямам повече резервни.
                Някой знае ли, дали стават от други возила, и намират ли се въобще?

                Така както са, се върти целия мост и идва момент, при който се получава едно неприятно чукане при потегляне. За ъгъла на карето на кардана към фланеца на дифа няма да споменавам.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  Момци, за да не отварям нова тема, и тъй като се касае за ресорите, имам един въпрос.
                  На няколко пъти притягам U- болтовете, но отново се е отворил луфт между наковалнята и ресора. Луфта се мести отпред или отзад, според дали потегляш назад или напред.
                  Последния т път, когато ги притягах, скъсах един и добре че имах от старите.
                  Сега се опитах да притягам, но ни се отвиват гайките, ни се завиват.
                  Ще пръскам поне няколко пъти с WD40, , но ако скъсам някой болт, нямам повече резервни.
                  Някой знае ли, дали стават от други возила, и намират ли се въобще?

                  Така както са, се върти целия мост и идва момент, при който се получава едно неприятно чукане при потегляне. За ъгъла на карето на кардана към фланеца на дифа няма да споменавам.
                  Саше, мойте бяха така, когато сменях ресорите. WD не помогна това, което ми помогна беше оксижена .. нагрях ги добре и се развиха без усилия! Ще проверя довечера дали нямам някой останал U болт в мазето и ще пиша.
                  Георги Танев (0+)
                  Land Rover Discovery 1 300 TDi
                  Land Rover Club Bulgaria
                  0887 930 238, 0878 797 768

                  Коментар


                  • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                    Жорка, направих четири пръскания сутрин и след обяд с каране (не дълго, но по черно) в промеждутъците. Днес мислех да развивам, но не стигнах. Утре сутрин пак ще пръскам и ще пробвам.
                    Благодаря ти за идеята с оксижена! Ще си прикарам и горелката за всеки случай.
                    Ако скъсам някой, ще пиша да мислим пак варианти.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                      Ще поръчвам другата седмица от понеделник 4 комплекта ресори от Милнер. Някой ако иска да се включи да свирка. Имам идея да не е през DHL, но ще видим. 60кг 315лв. транспорт.

                      Коментар


                      • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                        Съвместими ли са тези ресори от Милнер, с окачването на Old Man Emo. Че техните по принцип са King не правят ресори. а един Кинг е 600лв.
                        Последно редактирано от snowblind; 01-12-12, 12:54.

                        Коментар


                        • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                          Росорното окачване има грубо 4 компонента:
                          Пакет ресори
                          Тампони
                          Амортесьори
                          Шакел (обиците)

                          Като цяло слагаш някакви ресори и шекели, според хода им се определя подходящ амортесьор.
                          Ходовете на амортесьора трябва да са една идея по-големи от хода на ресора. Не трябва амортесьора да ограничава, къса се.
                          За сгъване има шок тампони, при разгъване ресора се самоограничава от максималната си дъга.
                          Тампоните - колкото по-хубави, толкова по-добре.

                          Кое с кое искаш да кръстосваш?

                          Моето Роки е било някога със сменени пакети от Милнер, шведска стомана. За нула време са се изпочупили. Явно са много корави.
                          Аз не вярвам в чудеса!
                          Разчитам на тях!

                          Коментар


                          • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                            Значи мислех да му слагам директно ОМЕ, но ме посътветаха да си намера читави ресори, да не ползвам тези на Кинг, че те са по 600лв единият ресор. Другот ще си е ОМЕ амове, демфер и какво влиза в комплекта без ресори. Ресорите мисля да са от Милнер.
                            Последно редактирано от snowblind; 01-12-12, 16:39.

                            Коментар


                            • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                              Съмнявам се някой да може да отговори на въпроса колко са ходовете на амортесьори ОМЕ за Роки.
                              За Милнерските ресори - това ми казаха - корави са, съответно крехки, особено предните, които са и доста по-натоварени.
                              Аз не вярвам в чудеса!
                              Разчитам на тях!

                              Коментар


                              • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                                Здравейте! Ресорите са поръчани. ПРоблем идва от доставчиците на ОМЕ, няма да доставят нужните чарколяци тази година, а чак след Новата година. Което ми остав друг варянт и ще мисля, друго окачване да сравня цени, дали си струва да чакам толкова.
                                Ако някой знае други на нивото на ОМЕ очаквам съветите ви.
                                Благодаря предварително!

                                Edited: OME до края на седмицата последно идват.
                                Последно редактирано от snowblind; 03-12-12, 16:05.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X