Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Фероза. Предложения?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Гуми за Фероза. Предложения?

    Корона пиньон и лагери са здрави!И ми се струва че и LSD-ТО ми помага малко за трошенето. Просто корпуса не издържа.И на мен ми се искаше даса карета ,полуоски ,кардан да ама не вече свърших предните диферинциали
    Подстрекател на разходчици счупи ДЖИПКА покрай Габрово
    тел. 0898327627
    Радослав

    Коментар


    • #47
      До: Гуми за Фероза. Предложения?

      Първоначално публикуван от rado genev Преглед на мнение
      Корона пиньон и лагери са здрави!И ми се струва че и LSD-ТО ми помага малко за трошенето. Просто корпуса не издържа
      Чакай, нали говорим за преден диф? LSD-то е отзад? Как би-могло да помага за трошенето на предния?
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        До: Гуми за Фероза. Предложения?

        ами когато няма LSD отзад есе получава по малко натоварване и на предния диф защото като превъртят две колелета джипа спира а с LSD -то запрочват да се позавъртат 3 от 4 колела
        Подстрекател на разходчици счупи ДЖИПКА покрай Габрово
        тел. 0898327627
        Радослав

        Коментар


        • #49
          До: Гуми за Фероза. Предложения?

          Не се сещам , как LSD-то може да помогне , ама не е изключено....
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #50
            До: Гуми за Фероза. Предложения?

            Първоначално публикуван от rado genev Преглед на мнение
            ами когато няма LSD отзад есе получава по малко натоварване и на предния диф защото като превъртят две колелета джипа спира а с LSD -то запрочват да се позавъртат 3 от 4 колела
            Да , ама като се завъртат двета задни , не отива ли малко по- малко натоварване отпред
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #51
              До: Гуми за Фероза. Предложения?

              ами мога да дам едно примерче от ползване напълен блокаж на заден диф на Нисан съм сменял няколко пъти карета на колега с когото си караме и това стана от като му сложи Каймани
              Подстрекател на разходчици счупи ДЖИПКА покрай Габрово
              тел. 0898327627
              Радослав

              Коментар


              • #52
                До: Гуми за Фероза. Предложения?

                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                Да , ама като се завъртат двета задни , не отива ли малко по- малко натоварване отпред
                ами и агресивни гуми и какво става като почти не боксуват?
                Подстрекател на разходчици счупи ДЖИПКА покрай Габрово
                тел. 0898327627
                Радослав

                Коментар


                • #53
                  До: Гуми за Фероза. Предложения?

                  Еми според мен е точно обратното - двете задни бутат повече, и за отпред остава по-малко натоварване. При липса на централен диф (или заключен такъв), всякакво по-добро сцепление отзад помага на предния. Така мисля.

                  Колкото до агресивните гуми - прав си, разбира се. Товара върху цялата трансмисия е правопропорционален на сцеплението и на размера на гумите. И полуоски, и карета, и дифове, и раздатка, и скорости, и двигател. Което е бушона - то изпушва. Случая е странен, понеже би-трябвало да се стрши я полуоска, я диф (пиньон и корона), я каре. Да се строши корпус на диф е малко странно, но явно там им е най-слабото място.

                  Корпуса чугунен ли е, или от нещо друго? Щото ако е друго - по-лесно, понеже се заварява по-лесно.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Гуми за Фероза. Предложения?

                    Ами и аз така мисля, ама знае ли се...
                    Колкото да заваряваш корпус на диф..... Де да знам... Дали?
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Гуми за Фероза. Предложения?

                      Чугунен корпус и не подлежи на заварки.Опитвал съм да заварям на Лада Нива който корпус е алумин точно на същото място но при заварката се получава изкривяване е край с дифа никога неможе да се регулира.Утре ще пусна снимки да видите буквално гръмнал диф.След вчерашната разходка вече си имам 2 дифа с счупени корпуси на едно и също място
                      Последно редактирано от rado genev; 11-05-09, 00:23.
                      Подстрекател на разходчици счупи ДЖИПКА покрай Габрово
                      тел. 0898327627
                      Радослав

                      Коментар


                      • #56
                        До: Гуми за Фероза. Предложения?

                        Спарки е прав за "бушоните". Но най-голяма диференцияция във въртенето на предни спрямо задни колела се получава при положение на завой пълен ляв или десен. Тогава натоварванията в трансмисията са най-голями. В такава ситуация с агресивни гуми и твърд терен който не позволява достатъчно приплъзване на някое от колелата.... изгара "бушона". В права посока на волана не би трябвало да има екцесии, не зависимо кое какво боксува и тегли.
                        О899 2б2 1З2

                        Коментар


                        • #57
                          До: Гуми за Фероза. Предложения?

                          Аз от 9 месеца карам Ферозката с kumho kl78 195/80/15 и съм доволен. Зимата се държаха доста добре. На магистралата са сравнително тихи. Стават и за леки разходки извън пътя с избягване на мокра и хлъзгава трева или сериозни калища. По мое мнение прилична АТ гума за смесена употреба, а е и сравнително бюджетно решение.
                          Оператор на италиански реактивен жребец

                          Коментар


                          • #58
                            До: Гуми за Фероза. Предложения?

                            Някой да каже нещо за тези гумета? В смисъл дали стават за гората?
                            http://kama-balkan.com/products/view...C%20%D0%98-502

                            Коментар


                            • #59
                              До: Гуми за Фероза. Предложения?

                              Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                              Някой да каже нещо за тези гумета? В смисъл дали стават за гората?
                              http://kama-balkan.com/products/view...C%20%D0%98-502
                              За в гората - горе-долу. За в калта - не. Зимата може и да са прилични.

                              LASSA-та е по-добър вариант. Сори че се повтарям.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Гуми за Фероза. Предложения?

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                LASSA-та е по-добър вариант.

                                Абе, да не са те взели за рекламно лице
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X