Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Oт какво стават ресьори на FEROZA?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

    http://artefact69.narod.ru/photoalbum1.html
    шова е линка ма тези които Иван е намерил, установихме не стават щот са по къси бая и има опасност да се обърнат обеците
    Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

    Коментар


    • #77
      До: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

      Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
      Ами имаше линк как се преправят УАЗ-овите за Фероза, като се запази основния и лист. Нещо руско беше, помня. Къде ги има тези от УАЗ-а?
      На Ботевградско Шосе блок 2 - гара Подуене. Магазин Авторесурс. Тел. 9454001, 9454366
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #78
        До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        Колега , а намират ли се нови? Ти откъде и на какви пари ги взе (ако не е тайна , разбира се)?
        А пък , ако качиш и някоя снимка , ще ти бъда много благодарен.
        Поздрави!
        Аз имам един комплект чисто нови ако проя.. интерес моля на лични.
        Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

        Коментар


        • #79
          До: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

          колега, аз съм пръв , за фероза са нали
          Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

          Коментар


          • #80
            До: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

            Първоначално публикуван от zmiata29 Преглед на мнение
            току що св връщам от Пантера с/у брикулаж Люлин, на развален български ми обясниха ,че двата пакета ресори(без основния лист) ще ми ги смени за около 300-320 лв с работата е, казвайте добре ли е ?
            В Англия комплект ресори от най-високо качество струват 320 лв. Има и такива по 250 лв. Ако успееш да си организизраш транспорт с приятел или например новата услуга на Еконт експрес предполагам, че ще ти дойдат на около 400 лв. За някой доставката според ибей е 60 лв на ресор. Аз не бих рискувал с такива ТНТМТ-а. И аз дадох едни пари на "майстори" в България да ми сменят листи и накрая пак си купих от Англия.
            Последно редактирано от Сабин Цонев; 20-05-09, 08:52.

            Коментар


            • #81
              До: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

              Днес с колегата zmiata29имахме уговорка да ги погледне но не одговарят на неговият стандарт. Размерите са 121 сантиметра дължина от центара на фтулката до центара на отсрешната в освободено састояние на пакета и 4.5 сантима жирина на листовете в пакета .Ако на някой колега му вършат работа нека се обади.
              Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

              Коментар


              • #82
                До: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

                Първоначално публикуван от zmiata29 Преглед на мнение
                http://artefact69.narod.ru/photoalbum1.html
                шова е линка ма тези които Иван е намерил, установихме не стават щот са по къси бая и има опасност да се обърнат обеците

                ???... Как така са по-къси? Нещо тук не можах да разбера . И как така ще се обърнат обеците? От снимките на руснаците не ми изглежда да има такъв вариант. Освен това , май те говорят за ресори от Волга , а не предни от Уаз.... И за обеци от Волга...
                Колкото до мнението на един колега , че биха могли да се счупят ушите на основния лист ... ами не вярвам , защото втория е отрязан на дължина почти , колкото основния. По-скоро има риск , ако втория е по-къс.
                Мое мнение , де ...
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #83
                  До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

                  Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
                  Аз имам един комплект чисто нови ако проя.. интерес моля на лични.
                  Колега , благодаря за предложението , но не разбрах от какво са ...
                  Ако са от Жук , аз се снабдих с такива , но не съм в страната и ще го мисля като се прибера.
                  Благодаря отново!
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Oт какво стават ресьори за на FEROZA?

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    Колега , благодаря за предложението , но не разбрах от какво са ...
                    Ако са от Жук , аз се снабдих с такива , но не съм в страната и ще го мисля като се прибера.
                    Благодаря отново!
                    Май излезоха че са от ниса
                    Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                    Коментар


                    • #85
                      До: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

                      А си представях , че са подобни , ако не и еднакви , ама ..
                      Както и да е , търсенето на алтернативни варианти продължава и не трябва да спира.
                      Поздрави!
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

                        Та така, разбрахте за гредата(филма не бил шветски, а съветски.......), та ресорите са същите като тези от петръчката сага 4,5см/1210 с осем листа
                        Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                        Коментар


                        • #87
                          До: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

                          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                          ???... Как така са по-къси? Нещо тук не можах да разбера . И как така ще се обърнат обеците? От снимките на руснаците не ми изглежда да има такъв вариант. Освен това , май те говорят за ресори от Волга , а не предни от Уаз.... И за обеци от Волга...
                          Колкото до мнението на един колега , че биха могли да се счупят ушите на основния лист ... ами не вярвам , защото втория е отрязан на дължина почти , колкото основния. По-скоро има риск , ако втория е по-къс.
                          Мое мнение , де ...
                          Мерих и от УАЗ и от Волга.
                          От Уаз са по-къси. И са 55мм на ширина, а не 60. Лошото е, че са толкова по-къси, че обеците вместо да "гледат" назад към бронята в даден момент могат да се обърнат напред и да стане беля.
                          От Волга са по-дълги. И по-широки - 65мм са. Намерих само основен лист, не цял пакет.

                          Продължавам с търсенето на Жук-ови.
                          Аз не вярвам в чудеса!
                          Разчитам на тях!

                          Коментар


                          • #88
                            До: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

                            Aз не мога да я разбера тая система. Разбирам , че за ресори за Волга , тъй като не е актуален модел кола трудно се намират .
                            Но да ми продават само отделни листове , това ми е направо странно и смешно. Дори ме хваща яд.
                            На старо мога да го разбера , ама в магазин ме Фащат бесовете. Баси системата!
                            Иначе идеята на руснаците си е направо супер и не е толкова трудна за изпълнение , както и да се ползват обиците от Волга. Явно там все още не са си забравили старите коли и си има части...
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

                              Абе не е най-добрата идея, ама става. При рязането на листовете, гледам че отпадат дупките за обезшумяващите подложки. Дали няма да е шумен подобен ресор?

                              Коментар


                              • #90
                                До: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

                                Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                                Абе не е най-добрата идея, ама става. При рязането на листовете, гледам че отпадат дупките за обезшумяващите подложки. Дали няма да е шумен подобен ресор?
                                Това е вярно , но малко графитна смазка би трябвало да реши отчасти проблема , както и пишат руснаците. За ширината 5 мм в поевче не вярвам да е кой знае какъв проблем. По- скоро бих махнал третия лист отгоре надолу , че шест листа (и с тая ширина)....
                                Май по- става за "компировоз".
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X