Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чергилото цъфна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чергилото цъфна

    Фероза F300, кабрио.
    Днес за да е пълно щастието при опит да отворя задните ципове цъфна задното "стъкло" на чергилото. Еластичността му е като на порцеланова чиния. Добре опечено от слънцето и сковано от студа. Разцепи се от край до край.

    Някакви свежи идеи как да го закърпя докато набавя нов? Не гоня особена естетика, поне вода да не тече Мислих за тиксо или лепенки, но ми се вижда твърде калпаво.
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

  • #2
    До: Чергилото цъфна

    Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
    Фероза F300, кабрио.
    Днес за да е пълно щастието при опит да отворя задните ципове цъфна задното "стъкло" на чергилото. Еластичността му е като на порцеланова чиния. Добре опечено от слънцето и сковано от студа. Разцепи се от край до край.

    Някакви свежи идеи как да го закърпя докато набавя нов? Не гоня особена естетика, поне вода да не тече Мислих за тиксо или лепенки, но ми се вижда твърде калпаво.
    Има едни армирани лепенки по добрите бензиностанции. Дават ги за ремонт на водни съединения. Имах подобно цепване на палатката. Вече три години карам с лепенка.Към5-6 сантиметра широки и обикновено сребристи или черни.
    Последно редактирано от Пенчо; 31-01-09, 10:59. Причина: допълнение

    Коментар


    • #3
      До: Чергилото цъфна

      Смени го с плексигласово временно.
      Пък може и да ти хареса....
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        До: Чергилото цъфна

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Има едни армирани лепенки по добрите бензиностанции. Дават ги за ремонт на водни съединения. Имах подобно цепване на палатката. Вече три години карам с лепенка.Към5-6 сантиметра широки и обикновено сребристи или черни.
        В крайна сметка това направих. Цялото от горе до долу. Стана добре. Дано не протече.
        Аз не вярвам в чудеса!
        Разчитам на тях!

        Коментар


        • #5
          До: Чергилото цъфна

          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
          Смени го с плексигласово временно.
          Пък може и да ти хареса....
          Как да закрепя плексиглас към чергилото?
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #6
            До: Чергилото цъфна

            Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
            Как да закрепя плексиглас към чергилото?
            Извинявам се колега , не съобразих че то е гъвкаво, а не в метална рамка!
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              До: Чергилото цъфна

              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              Извинявам се колега , не съобразих че то е гъвкаво, а не в метална рамка!
              Няма проблем. Сега започвам да търся твърда куруба. Като гледам центе на пълните комплекти май наистина задното ще е плексиглас
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар


              • #8
                До: Чергилото цъфна

                Иване, споко, карай си с лепенките....

                не доживот, естествено, а само докато намериш юнаците, които се занимават с изработка на тирови покривала ( за ТИРове )

                та тия юнаци през времето, през което не правят покривала за камиони, правят тези прозрачните завивки на заведения тип всесезонна еднодневка...

                усещаш ли идеята?

                та това, което ти трябва, е материала, наричан на жаргон от тях - кристал.

                сваляш всичко, отиваш при юнака с най-ниска цена на "кристала", хвърляш му гюрука, и отиваш да пиеш кафе.

                оттам те знаят какво се прави и как се прави - това е просто пластмасова заварка, която държи учудващо добре...

                ако беше във Филибето, направо те пращам при хората, ама няма смисъл да биеш толкова път - при тебе трябва да извират такива юнаци

                Успех!!

                Коментар


                • #9
                  До: Чергилото цъфна

                  Едно приятелче ме насочи към едни такива юнаци. За някакво камионче са му спретнали цял гюрук за 180 лева. С прозорчета, халки и всичките му екстри. Само чакам да стане понеделник и им подпалвам телефона да кажат кога да ида да го оправят. Мисля, че няма да им е никакъв проблем.
                  Аз не вярвам в чудеса!
                  Разчитам на тях!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Чергилото цъфна

                    ако юнаците са читави и не ги мързи, направо в понеделник ще черпиш

                    от някакъв отпадък ще ти го спретнат, и понеже ще стане хубаво, направо си помисли още сега за цялостен ъпгрейд на остъкляването

                    Успех!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Чергилото цъфна

                      Така и мисля да направя. Всички прозорци са сумарно максимум 2 квадрата. А са се удървили... В момента гюрука е като пластмасов. Няма навиване заради тях.

                      Ето няколко снимки на постигнатото с шев и кройка
                      Прикачени файлове
                      Аз не вярвам в чудеса!
                      Разчитам на тях!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X