Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сваляне на тавана?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сваляне на тавана?

    Значи въпроса мие, след свалянето на тавана имали вероятност да протече, или някаква хитрина след неговото сваляне . Другия въпрос е шибидаха можели дасе отвори целия? Предварително се извинявам, ако има подобна тема но търсих и неможах да намера. Става въпрос за Ф300

  • #2
    До: Сваляне на тавана?

    Хардтоп ли е?

    Ако да- просто пръсни един силикон на гумените уплътнения преди повторния монтаж, за да не скърца след това

    Люка трябва да го огкачиш откъм ръкохватката, с която се отваря, и да го навдигнаш до ~ 45 градуса,

    и го изтегляш от местата на окачване

    на гуменото уплътнение - отново силикон - не вреди

    Успех

    Коментар


    • #3
      До: Сваляне на тавана?

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      Хардтоп ли е?

      Ако да- просто пръсни един силикон на гумените уплътнения преди повторния монтаж, за да не скърца след това

      Люка трябва да го огкачиш откъм ръкохватката, с която се отваря, и да го навдигнаш до ~ 45 градуса,

      и го изтегляш от местата на окачване

      на гуменото уплътнение - отново силикон - не вреди

      Успех
      Veni1 е много прав, и аз съм на неговото мненйе но все пак ако не стана пиши да умуваме нещо !
      OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

      Коментар


      • #4
        До: Сваляне на тавана?

        чакай, чакай....

        имам предвид силиконов спрей, с който си чистя таблото и пластмасариите

        да не си помислиш за санитарен силикон

        спрейче, течен парафин, мазничко, подхранващо гумените уплътнения....

        нали няма да го фиксираш за вечни времена ?

        и нали става дума за такъв резултат?
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от Veni1; 25-01-09, 14:15.

        Коментар


        • #5
          До: Сваляне на тавана?

          М устройва ме и само отгоре даго отвора, прозорците мисля, че не е необходимо и тях да свалям? Иначе много много опасност от течове след намазване с спрейчето не трябва да има. А люка го огледах май самият механизъм се държи на две болчета или бъркам. Съжелявам ама сам в София и колата не е при мен да проверя. Благоря много

          Коментар


          • #6
            До: Сваляне на тавана?

            Няма болтчета, които да трябва да се развиват за да го свалиш. Механизмът за отваряне на шибидаха има три положения. Затворено, отворено и сваляне. За затворено и товорено преполагам ти е ясно. Като го отвориш се виждат две куки, които крепят шибидаха отворен. При мен са никелирани, лъскави. Стискаш ги една към друга, на пружини са. След което го сваляш.
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #7
              До: Сваляне на тавана?

              Има и друг вариант на "механизма" за отваряне. Моя е просто с една врътка, която се отвива на цяло, и тогава мога да го махна съвсем.

              Просто за информация.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X