Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за пясък

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гуми за пясък

    Колеги мисля да закарам лодката до самата вода на морето какви гуми са подходящи за целта, че всяко лято носим по някоя кола от плажа. Прочетох доста неща за гуми тук, но пак да питам оптимален размер за всесезонни гуми.

  • #2
    До: Гуми за пясък

    )) Извинявай, ама звучи малко ...
    Тогава ти трябва някое от следните неща:
    Приятелски настроен джип с лебедка;
    Компресор в твоя джип, и ясно знание за това колко могат да се изпускат гумите с които си;
    Лопата и креватна пружина.
    Има и други варианти, но кое да е от трите обикновено стига

    Коментар


    • #3
      До: Гуми за пясък

      Отговора на Стефан е много точен - нищо, че се смее, а размера на оптималните всесезонни гуми е даден в книжката на джипа - ако нямаш намери го тук: http://catalog.auto.ru/catalog/cars/ за всеки модел са дадени стандартните гуми. За пясък е необходимо гумите да не са агресивни, за да не се закопават, така, че можеш да ползваш изтъркани "сликове".
      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

      Коментар


      • #4
        До: Гуми за пясък

        Сигурно звучи много ..... ама се качих на Ферозата преди 2 месеца и много неща не са ми ясни в момента съм с 235/ 15 Goodyear на снега даже и 4х4 се занася и се държи по лошо от леката ми кола. Гумите на врата ми пише че може да са от 195 до 225 за това казвам, че ще влизам и на пясък. И аз така мислех че с по широки гуми ще по добре и с по малък грайфер да са. Знам че няма универсални гуми, но все пак?

        Коментар


        • #5
          До: Гуми за пясък

          Сигурно звучи много ..... ама се качих на Ферозата преди 2 месеца и много неща не са ми ясни в момента съм с 235/ 15 Goodyear на снега даже и 4х4 се занася и се държи по лошо от леката ми кола. Гумите на врата ми пише че може да са от 195 до 225 за това казвам, че ще влизам и на пясък. И аз така мислех че с по широки гуми ще по добре и с по малък грайфер да са. Знам че няма универсални гуми, но все пак?

          Коментар


          • #6
            До: Гуми за пясък

            По принцип за пясък широка гума с понижено налягане-емпирично ще провериш.Целта е разпределяне на тежеста на мин кг/квад.см,за да не потъва,но вдига разхода на гориво и затруднява управлението.
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #7
              До: Гуми за пясък

              Всеки джип е по-неустойчив от всяка лека кола - нали е по-висок. И центъра на тежестта е по-високо.
              Мани ги лодката и пясъка, нищо не ти трябва. Само да знаеш как. Започни полека - лека да четеш архивите.

              Коментар


              • #8
                До: Гуми за пясък

                Първоначално публикуван от yzynov Преглед на мнение
                Колеги мисля да закарам лодката до самата вода на морето какви гуми са подходящи за целта, че всяко лято носим по някоя кола от плажа. Прочетох доста неща за гуми тук, но пак да питам оптимален размер за всесезонни гуми.
                Доста нещо четох по темата за гумите. Май всесезонни всетеренни универсални няма. Всичко е някакъв компромис. Аз все пак съм оптимист и реших да пробвам. Засега съм доволен, малко сняг, малко пясък, малко кал, по-лек оффроуд, без да се завирам нарочно по деретата и труднопроходимите места и още не съм закъсал. Гумите са Yokohama Geolandar A/T-S, най-големия допустим размер, даден по каталог на моя автомобил. Ако търсиш компромисно решение, пробвай тези, но без да се опитваш да се завираш там, дето са джипките на маниаците. Успех

                Коментар


                • #9
                  До: Гуми за пясък

                  Пясъкът е по-коварен и от леда. Донякъде е като дълбок, многократно топил се и пак валял сняг. А ако влизаш в прибоя, или в течението на реката - изобщо няма по-трудна работа. Може би само някоя каменна акробатика. Малко е вероятно да се удавиш с ремаркето, но да загубиш колата може леко и непринудено. Главното е да знаеш какво и как, гумите са по-малкото.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Гуми за пясък

                    Първоначално публикуван от yzynov Преглед на мнение
                    Колеги мисля да закарам лодката до самата вода на морето какви гуми са подходящи за целта, че всяко лято носим по някоя кола от плажа. Прочетох доста неща за гуми тук, но пак да питам оптимален размер за всесезонни гуми.
                    Аз карам доста на пясък по плажа, покрай и малко във водата в морето. Когато пясъка е много и е сух, в смисъл не е във вода, той не е сериозен проблем. Пробвал съм всякакви варианти да затъна, но до сега не съм успявал. Джипката си върви без проблеми и не затъва, освен ако не я вкараш на някой много голям наклон. Въпреки всичко, винаги гледам да има още някой джип покрай мен.

                    Със сигурност обаче, ще имаш проблем, ако вкараш и четирите гуми във мокър пясък (в смисъл във водата и спреш или ако има вълни). Лягаш на шасито за нула време при потегляне. Опасно е и ако стъпиш на затрупани водорасли. През лятото се събират на купове, пясъка ги затрупва и се образува нещо като капан за Ферози

                    Malatesta Kobra - 205/15. Мисля, че мойте са такива и до сега не съм имал проблем. Грайфера е много голям, но мисля, че точно това помага.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X