Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фероза и сняг-LSD или не...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фероза и сняг-LSD или не...

    Днес отново разходих Ферозката до лозето.Качвах се 2-3 пъти през последните дни, но днес се сетих да направя няколко снимки.Снегът се е слегнал малко, първия път беше около 40 см, не беше минавал никой и с доста поднасяне се изкачи без да спре никаде на 2-ра на бързите.Оставяше 3 следи- от гумите и задния диф. На последния завой (вижда се на снимките) минах на 1-ва.Там наклона е около 30 градуса и според мен едва ли се би изкачила , ако няма LSD. Аз не съм сигурен , дали има и не съм правил опита с повдигането на задния мост. Та въпросът ми е , може ли да се разбере по друг начин? Просто съм любопитен. Това , че на колонката на вратата пише LIMITED , може ли да означава, че е с LSD?
    Прилагам някои снимки. Извинявам се , че го написах толкова сбито.
    Прикачени файлове
    Your conscience is all you can take to your grave.

  • #2
    До: Фероза и сняг-LSD или не...

    направи опита с вдигането, така ще си сигурен......... другия начин е да се окантариш в някоя пряспа и някой отзад да гледа кое върти ама после ще трябва да бута
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      До: Фероза и сняг-LSD или не...

      е то е едно Limited - ограничена серия , и Limited Slip Diferential....

      то дори няма нищо общо, де....

      Коментар


      • #4
        До: Фероза и сняг-LSD или не...

        Само с вдигане. Няма друг начин. И да се окантариш, ако едното задно колело има доостатъчно сцепление, ще се върти само другото. Все пак е Limited Slip Differential, а не "No Slip Differential".

        От друга страна, ако пък няма достатъчно сцепление и на двете гуми, то и нормалния диф ще ги върти и двете.

        Така че, вдигай и върти. LSD-то е хубаво нещо, и трябва да знаеш дали го имаш, за да му наливаш правилното масло, щото иначе твърде бързо ще си замине.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Фероза и сняг-LSD или не...

          Благодаря ня всички! Аз не знам, дали е LSD, но мисля да проверя и да му сложа специално масло, че не знам какво му е сложено и колко.Минал съм около стотина км, а не искам да го прецаквам. А може и да му сложа, без да проверявам. Едим колега от форума беше споменал, че нямало проблем и за нормалния. Има ли?
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #6
            До: Фероза и сняг-LSD или не...

            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
            Благодаря ня всички! Аз не знам, дали е LSD, но мисля да проверя и да му сложа специално масло, че не знам какво му е сложено и колко.Минал съм около стотина км, а не искам да го прецаквам. А може и да му сложа, без да проверявам. Едим колега от форума беше споменал, че нямало проблем и за нормалния. Има ли?

            Няма никакви проблеми. Поне така пише на маслата TEXACO.
            LZ1VMH

            Коментар


            • #7
              До: Фероза и сняг-LSD или не...

              LSD ми прилича на онази гадна халюциногенна дрога ,заради което янките загубиха войната във Виетнам.А иначе ако някой може да ми каже откъде мога да си набавя самоблокиращ диференциал за Ферозата ,да се обади 0888123562
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #8
                До: Фероза и сняг-LSD или не...

                Tоку що разбрах ,че съм с LSD диференциал и съм много щастлив на пролет ще се тестваме у калта!

                Коментар


                • #9
                  До: Фероза и сняг-LSD или не...

                  И аз днес разбрах , че съм с такъв диференциал.Смених му маслото. Сложих на Valvoline. Бчера обиколих цяла Дупница и никаде нямаше, та се наложи да поръчвам. И да не беше LSD пак щях да му сложа такова, щото вече го бях поръчал. Излезе ми по 24 лв литъра със смяната. Обаче странното е , че събра докато прелее от контролната пробка 2 литра , а не 2,2 , както пише ... Де да знам. А пък колата беше на равно...
                  Прикачени файлове
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Фероза и сняг-LSD или не...

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    ...Обаче странното е , че събра докато прелее от контролната пробка 2 литра , а не 2,2 , както пише ... Де да знам. А пък колата беше на равно...
                    Просто поради спецификите на LSD касетата, не може да се източи всичкото. Ако ти е мерак, покарай ден-два, и го провери отново. Но едва ли ще побере повече, по простата причина че не се е изсипало старото изцяло.

                    Може би за да се изсипе всичкото, трабва да се вдигне целия мост, да се изчака да се източи, и през някакъв интервал от време да се завъртат гумите, да речем на 90 градуса. Ама е трудоемко и разправия, при това не съм убеден че си струва.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Фероза и сняг-LSD или не...

                      И аз искам да сменя маслата на дифовете,но както казах имам отзад LSD ,та какво масло ,като марка и пари сте си сложили вие и какво бихте ми препоръчали!?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Фероза и сняг-LSD или не...

                        Всякакво, от доказала се марка, и официален вносител или доказал се търговец. На него трябва изрично да пише че е за LSD.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Фероза и сняг-LSD или не...

                          Искам да питам,като казваш че трябва да пише изрично ,че е за LSD дифове,нали маслото за хипоидни трансмисии е такова или се бъркам?
                          Последно редактирано от zillius; 16-01-09, 20:34.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Фероза и сняг-LSD или не...

                            Първоначално публикуван от zillius Преглед на мнение
                            Искам да питам,като казваш че трябва да пише изрично ,че е за LSD дифове,нали маслото за хипоидни трансмисии е такова или се бъркам?
                            Mисля, че всички съвременни диференциали са от хипоиден тип. Доколкото си спомням хипоидни е определение за типологията на зъбите на пиньона и короната (а при някои самоблокиращи диференциали от типа Торсен и в касетата).При този тип зъбите са извити , а не прави.Някои LSD са базирани на принципа на триене , като при съединителите и за това изискват различни спецификации масла като съставки и вискозитет. При все това и те са от хипоиден тип, що се отнася до формата на зъбите. Скоростните кутии не са такъв тип трансмисии, защото са с прави зъби.
                            Маслото за хипоидни трасмисии е диференциално масло.
                            Скоростите искат масла с по-малък вискозитет.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Фероза и сняг-LSD или не...

                              Първоначално публикуван от zillius Преглед на мнение
                              Искам да питам,като казваш че трябва да пише изрично ,че е за LSD дифове,нали маслото за хипоидни трансмисии е такова или се бъркам?
                              Едното няма общо с другото. Трабва да пише изрично че е за LSD, както ти казах по-горе. LSD-to (поне твойто), няма никакво отношение към останалата част на диференциала. То си е кажи-речи отделен елемент, и просто изисква определени качества на маслото, които се постигат с определени добавки.

                              На всякакви баламосваници от страна на маслари че това или онова ставало, отговаряй да ти покажат етикета, на който ИЗРИЧНО И ЕДНОЗНАЧНО ТРЯБВА ДА ПИШЕ ЧЕ Е ЗА "LIMITED SLIP DIFFERENTIALS", "LSD", или "ДИФЕРЕНЦИАЛИ С ОГРАНИЧЕНО ПРИПЛЪЗВАНЕ".

                              Точка!
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X