Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разлика в частите за Фероза и Фероза Бертоне

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Разлика в частите за Фероза и Фероза Бертоне

    Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
    На моето Роки са 60 мм. Не знам дали са орижинал или оригиналдЪ! Успех
    И в "орижинал" са си 60. А дали конкретно твойте са "орижинал", това май никой не може да каже.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: Разлика в частите за Фероза и Фероза Бертоне

      На паджеро 1 са същата ширина, на моето Бертоне ресорите отидоха, като допълнителни на такова паджеро,
      Bertone freeclimber 1.8 115hp

      Коментар


      • #33
        От: Разлика в частите за Фероза и Фероза Бертоне

        Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
        На моето Роки са 60 мм. Не знам дали са орижинал или оригиналдЪ! Успех
        Благодаря edoors, 70мм ресьори за Фероза явно са проблемни в намирането. За Daihatsu Widetrack не намерих спецификации, но фирмите които предлагат такива ресьори са в US или Австралия т.е. доставката ще е цифра, дори не си направих труда да питам.
        Ще проуча как стои въпроса със шпренгването, като евентуален бюджетен вариант, но решението е ясно - ще се подлагат шайби на 60мм-ви ферозови ресьори.
        Обичам я тази планета! Много съм щастлив откакто съм тук.

        Коментар


        • #34
          От: Разлика в частите за Фероза и Фероза Бертоне

          Колеги , ще използвам тази тема за да направя питане , с което се извинявам . Някой знаели дали двигател от БМВ 324Д ще пасне на Ферозовата скоростна кутия .

          Коментар


          • #35
            От: Разлика в частите за Фероза и Фероза Бертоне

            Ресьорите на Bertone freeclimber 2 са 550/620 (също като на ферозата), разликата е в ширината на листовете:
            при Бертоне - 70мм
            при Фероза - 60мм

            Тук ще напиша и направените имервания по предложението на колегите от тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=106389 за използване на 70мм ресьри от Паджеро 1, за Бертоне.

            По каталог на lesjofors размера на пажеровия ресьор е 520/685 70мм. т.е. по-къс с 30мм в предната част и по-дълъг с 65мм в задната част. Да кажем че по-дългата задна част може да се компенсира с подходящ шекел.
            Обаче по-големия проблем е по-късата предна част на ресьора, която би трябвало да предвижи задния мост с 30мм по-напред за да се сложи. Премерих с колко може да се премести кардана към скоростната кутия т.е. да напъхам максимално шлиците. Резултата е приблизително 20мм, когато моста е опрял на тампоните.

            За сега по-доброто решение е 60мм ферозов ресьор с подлагане на шайби ... търсенето продължава.
            Обичам я тази планета! Много съм щастлив откакто съм тук.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X