Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Умрех от студ !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Умрех от студ !

    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
    Охлаждането ми е добре, след като промих системата.
    Но не се оправи парното.
    Ще търся радиаторче.
    Ето виж какво сме правили и къде сме грешали и дано ти помогне
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #32
      До: Умрех от студ !

      от къде да си купя нов радиатор за парното не намирам никъде

      Коментар


      • #33
        До: Умрех от студ !

        Първоначално публикуван от razkazwacha Преглед на мнение
        Здравейте. Нов съм във форума, но пък карам Ферозката (италианка) от три години. Какво ли не съм правил по нея- от отстраняване на загряването до смяна на крив заден мост...ама не я оставям- върши ми чудна работа. Колкото до парното- ми още не мога да му хвана съвсем цаката. Зимата - при -5-10 и т.н. вернтилатора включва едва като вдига работна температура (стрелката на 12без 5)но и така не успявам да се справя с изпотяването на страничните и задното стъкло- говоря за сравнително къси разстояния де. Поздрави
        Моята правеше същото.Установих,че върху релето за вентилатора при дъжд се процежда и капе вода.Смених две релета,които вътре бяха ръждясали.Понеже не спрях теча,поставих "пластмасов навес" изрязан от кофичка за кисело мляко.Сега релето ми е сухо и заработва веднага.Когато имам време и желание,ще търся теча.
        VENI-VIDI-VICI!

        Коментар


        • #34
          До: Умрех от студ !

          И моята е "германка".Парното си работи ОК!Стрелката е на 10-11.Е в големите жеги преваля средата,но бързо се връща.
          VENI-VIDI-VICI!

          Коментар


          • #35
            До: Умрех от студ !

            Колега ,(към инициатора на темата)щом и двата ти маркуча са топли ,търси причината в топлообменника(радиаторчето).Послушай Спарки ,направи промивка но със препарат за отпушване с накисване и после с водно налягане,което достига до 4 атм. поне в нашия град(аз така си пробвах радиаторите за парното в къщата,които взех втора употреба).Има известен риск да протече ако е изтъняло но това са рисковете на живото предаване.....всеки може да каже глупости пред камера.
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #36
              До: Умрех от студ !

              Промих системата по метода на Спарки, с лимонтозуто.
              Но нямах време за повече от 3 пъти, да промия с чиста вода.

              Изтече гъста чернилка. Вече духа малко по-топло, но започна да загрява повече двигателя

              Тези почивни дни ще промивам до кристално чисто.

              Коментар


              • #37
                До: Умрех от студ !

                Няма логика да ти загрява мотора повече,дори обратно трябва да става ...освен запушалката да се е преместила на друго по-опасно място-напр. термостат.
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #38
                  До: Умрех от студ !

                  Ще се разглобяваме ми се струва

                  Само ме е яд, дето цяло лято се мотах и пак ремонти в студеното време.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Умрех от студ !

                    То така е винаги ,по закона на Мърфи:всичко неприятно се случва внезапно и неочаквано.
                    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Умрех от студ !

                      Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                      Ще се разглобяваме ми се струва

                      Само ме е яд, дето цяло лято се мотах и пак ремонти в студеното време.
                      Е въпреки усилия на роднини и приятели, аз съм още жив а пък Костинбродската оффроуд глутница ми подари печка за работа с горено масло....та ако намериш и дойдеш....
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #41
                        До: Умрех от студ !

                        Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                        Промих системата по метода на Спарки, с лимонтозуто.
                        Но нямах време за повече от 3 пъти, да промия с чиста вода.

                        Изтече гъста чернилка. Вече духа малко по-топло, но започна да загрява повече двигателя

                        Тези почивни дни ще промивам до кристално чисто.
                        Промий пак с лимонтозу. То алуминия така или иначе не пипа. Явно има още буклуци, и нищо чудно някой да ти е заседнал в термостата и да му пречи да се отвори пълноценно. На термостата му трябва една мижава стружчица на "правилното" място, и спира да работи.

                        Като сипеш лимонтозуто - парното на мах духане и на мах топло. Така хем ще понатовариш двигателя, че да загрее по-добре, хем ще видиш дали има разлика - дали се отпушва.

                        Щом тече чернилка, значи е карана с вода, или с мноооого дърт антифриз, който отдавна е престанал да бъде такъв.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Умрех от студ !

                          Парното ми е адско
                          като го пусна имам чуството че се намирам в АДА
                          зимата ми се е случвало на дълъг път да спирам и да се събличам по къс ракав за да издържа до точката къв която съм тръгнал.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Умрех от студ !

                            И при мен е така на 11 без 10 на стрелката.Виското включва-променя се саунда на двигателя.
                            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                            Коментар


                            • #44
                              От: До: Умрех от студ !

                              Здравейте!!
                              По тази тема мога да добавя и моя проблем,който установих миналата седмица!
                              При първото ми излизане в студеното време се получи следното, освен че умрях от студ със слабото парно,ами и трябваше да карам половин час,че едвам да кача стрелката на таблото до има-няма 10часа!Миналата година нямах този проблем,дали е термостат?!?!

                              Коментар


                              • #45
                                От: До: Умрех от студ !

                                Първоначално публикуван от unaited Преглед на мнение
                                Здравейте!!
                                По тази тема мога да добавя и моя проблем,който установих миналата седмица!
                                При първото ми излизане в студеното време се получи следното, освен че умрях от студ със слабото парно,ами и трябваше да карам половин час,че едвам да кача стрелката на таблото до има-няма 10часа!Миналата година нямах този проблем,дали е термостат?!?!
                                99%.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X