Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен звук при подаване на газ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странен звук при подаване на газ!

    Колеги искам да попитам това нормално ли е или не:когато си карам и започна да подавам газ и мина 3000 оборота,започва един странен звук да се чува ,някак все вдно звънти нещо отзад,като че ли от ауспуха.Шума е от задната част от ляво.Проверих на канала отделителната система и видях че последното ми гърне не е оригинално,защото е закрепено с допълнителни заварки за тръбите и силно впечатление ми направи ,че накрая тръбата на ауспуха е силно извита като подкова.Мислите ли че може да е от това и ако е така откъде мога да си купя ново подходящо гърне?

  • #2
    До: Странен звук при подаване на газ!

    При мен се чува същото като подмина 3500-4000, но не съм обръщал внимание от къде идва. Утре ще се заслушам.
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

    Коментар


    • #3
      До: Странен звук при подаване на газ!

      При мен са 2 звънтенета. Едното ми се струва, че е от таблото или корите на вратите. Другото се чува от към задната седалка или изпод нея. Вероятно са кюнците. Колега беше писалв темите, че за Фероза става кюнец от Опел, но не помня точно в коя тема беше. По размер идвал добре, като се преработвали само тръбите и закрепването.
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #4
        До: Странен звук при подаване на газ!

        Има и трети - пластмасовата резонаторна кутия отпред, върху двигателя. Но от там не е звънтене, освен ако не са и хлабави болтовете.

        Отделно може да е броня, или решетката отпред. Особено решетката дрънчи доста добре, при някои обороти.

        ...мойта не звънти никъде.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Странен звук при подаване на газ!

          При мен трополенето се чува само при движение по неравни настилки (павета, Цариградско). По-скоро е като скърцане, отделно се чува и звънтене отзад. При форсиране на място няма нищо.
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #6
            До: Странен звук при подаване на газ!

            Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
            При мен трополенето се чува само при движение по неравни настилки (павета, Цариградско). По-скоро е като скърцане, отделно се чува и звънтене отзад. При форсиране на място няма нищо.
            Ако прилича на пукане, провери дали не е от щифтчето на вратата. Свали го и поразшири пропеза му. На мен ми скъса нервите докато установя, че то пука
            2015 KTM EXC 450 six days Argentina
            Toyota Land Cruiser KDJ 125

            Коментар


            • #7
              До: Странен звук при подаване на газ!

              Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
              Ако прилича на пукане, провери дали не е от щифтчето на вратата. Свали го и поразшири пропеза му. На мен ми скъса нервите докато установя, че то пука
              Кое щифтче?
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар


              • #8
                До: Странен звук при подаване на газ!

                а аз наградих моят джип с гарне от москвич алеко(20лв) ново и си е супер а шумове си има от всякаде макар моята фероза да е разкоствана и правена нажсякаде +обезшумяване с вата и пак сас рошавите гуми особено по черно си издава звуци и теб да те настапя до дупка в калта и ти ще издаваш и то мн повече

                Коментар


                • #9
                  До: Странен звук при подаване на газ!

                  Мисля след празниците да отида до Крафт та да видим какво ще ми предложат като вариант,после ще пиша за предложението им.А относно задната врата,за кои щифтчета става въпрос?Моята яко дрънчи по павета и неравности.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Странен звук при подаване на газ!

                    Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                    Кое щифтче?
                    Това, което не позволява вратата да се отвори прекалено. То е с прорез и като се поумори материала, се получава луфт и пукане /поне при мен/. Абе дребна работа като цяло, ама сума ти време се чудих какво е. Накрая установих, че при отворена врата не пука и така го "хванах"
                    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                    Toyota Land Cruiser KDJ 125

                    Коментар


                    • #11
                      До: Странен звук при подаване на газ!

                      Възможно е от самото гърне-вътре в него има едни прегради,преходи и лабиринти и ако някоя се е откачила почва много гадно да резонира особено при определени обороти.
                      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Странен звук при подаване на газ!

                        При мен се чуват поне 3-4 тропотения.
                        1. Волана - незнам защо, но тропа, като го пипна и спира;
                        2. Корите на вратите;
                        3. Нещо на трета - включа ли трета нещо тропа. Ако пипна лоста спира;
                        4. Нещо изпод задната седалка или кюнците;

                        Това, което се чува при теб zillius да не е отишъл си катализатор?
                        Аз не вярвам в чудеса!
                        Разчитам на тях!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Странен звук при подаване на газ!

                          Не знам още не съм намерил време да отида на оглед за това звънтене,като установя какво е ще пиша.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Странен звук при подаване на газ!

                            В Крафт, новите гърнета за Фероза струват 100 лв
                            +5 лв нещо си
                            +35 лв труд
                            работят от 9:30, когато се записват часовете.
                            Правят добро впечатление
                            Сведенията са от декември 2008г.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X