Обява

Свий
Няма добавени обяви.

има ли значение годината на пройзводство

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • има ли значение годината на пройзводство

    Здравейте,колеги!и аз от скоро се наслаждавам на Фероза,но моята е 97год и маската отпред е по-различна от всички който съм виждал-тя е с по-големи фарове иначе е 1600куб.16v инжекцион,имат ли някаква разлика(в частите например)-благодаря предварително

  • #2
    До: има ли значение годината на пройзводство

    Разликата е никаква в чарколяците. Само визията е друга, иначе дори и интериора е същия.

    Коментар


    • #3
      До: има ли значение годината на пройзводство

      Имат разлика в задните ресори и амортисьори, но са взаимозаменяеми. На старите ферози са с повече листове и по-твърдо возят, но и товарят повече, без да се огъват.

      Двигателя е съвсем еднакъв, като до определени години липсва резонаторната кутия над капака на клапаните. Твойта предполагам си има.

      Има няколко варианта на раздатка и скорости, но общо взето също са взаимозаменаеми. Леко са пипнати само предавателните числа, и има 2 диаметъра на първичния вал, дето влиза в централната дупка на маховика, преправя се при нужда, но едва ли някога ще ти се наложи.

      Има мялка разлика в дифузьора на радиатора между твойта и някои стари модификации. Също бял кахър.

      По-старите (като мойта - 90та година) са с цяла задна седалка. По-новите са с разделена.

      Общо взето все такива дребни работи.

      Ако ще сменяш масло на заден диф, виж дали не е LSD, да не го съсипеш с неправилно масло. Във форума има писано достатъчно по въпроса.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        До: има ли значение годината на пройзводство

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Имат разлика в задните ресори и амортисьори, но са взаимозаменяеми. На старите ферози са с повече листове и по-твърдо возят, но и товарят повече, без да се огъват.

        Двигателя е съвсем еднакъв, като до определени години липсва резонаторната кутия над капака на клапаните. Твойта предполагам си има.

        Има няколко варианта на раздатка и скорости, но общо взето също са взаимозаменаеми. Леко са пипнати само предавателните числа, и има 2 диаметъра на първичния вал, дето влиза в централната дупка на маховика, преправя се при нужда, но едва ли някога ще ти се наложи.

        Има мялка разлика в дифузьора на радиатора между твойта и някои стари модификации. Също бял кахър.

        По-старите (като мойта - 90та година) са с цяла задна седалка. По-новите са с разделена.

        Общо взето все такива дребни работи.

        Ако ще сменяш масло на заден диф, виж дали не е LSD, да не го съсипеш с неправилно масло. Във форума има писано достатъчно по въпроса.

        Ти не си човек, ти си енциклопедия.
        О899 2б2 1З2

        Коментар


        • #5
          До: има ли значение годината на пройзводство

          Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
          Ти не си човек, ти си енциклопедия.
          мдааа !
          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
          Toyota Land Cruiser KDJ 125

          Коментар


          • #6
            До: има ли значение годината на пройзводство

            много благодаря за инфото!и последно да попитам-колко е нормалното налягане на гумите

            Коментар


            • #7
              До: има ли значение годината на пройзводство

              на вратите пише 1.6 предни задни1.8 2.1(натоварен), за оригиналния размер гуми 195/80 или 225/70. Ако са по-малки е редно да са с по- високо налягане. Ако не ти пречи друсането може и на по-високо "наставане" да ги караш.
              Bertone freeclimber 1.8 115hp

              Коментар


              • #8
                До: има ли значение годината на пройзводство

                Зависи от гумите, от товара, и къде я караш.

                Аз ги карам на 2. Всичките. В гората обаче е добре да са по-малко. има случки дори с половин атмосфера. На мен не ми се е налагало. Когато съм ги спадал, е било на около 1.2-1.5.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: има ли значение годината на пройзводство

                  имай на впредвид, че с ниско налягане лесно се разбортира гума в горски условия. Като я покараш ще си я усетиш
                  Bertone freeclimber 1.8 115hp

                  Коментар


                  • #10
                    До: има ли значение годината на пройзводство

                    Първоначално публикуван от sapporo Преглед на мнение
                    имай на впредвид, че с ниско налягане лесно се разбортира гума в горски условия. Като я покараш ще си я усетиш
                    Съгласен.


                    ...А "щатното" налягане ми се струва ниско. И на гуми с нормален размер (195R150), и на по-големи (225/75/15). С щатното налягане дори на асфалт се държи гадно. Клатушка се повече някак. Пък и гумите ми се струват прекалено сплескани. На 2 атмосфери заспива.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: има ли значение годината на пройзводство

                      аз лично си усещам колата по-комфортно с по-ниското налягане, и от стабилност не мога да се оплача. Но мисля че ще омотаем колегата.
                      Последно редактирано от sapporo; 17-12-08, 11:16.
                      Bertone freeclimber 1.8 115hp

                      Коментар


                      • #12
                        До: има ли значение годината на пройзводство

                        благодаря на всички!аз ги карам на 2 атмосфери всичките,но се бях претиснил именно от оригиналната табелка(на вратата)за 1.6 и 1.8 за задните гуми

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X