Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шум при работа на студен двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шум при работа на студен двигател

    Става дума за 1.6, 16V, карбуратор.
    От както температурата започна да пада по 0 градуса Ферозата смени звука на мотора. Ако от последно палене е преседяла 10-12 часа след запалване се чува ясно жужене първите 3-5 минути. При подаване на газ честата на шума се увеличава с увеличаването на оборотите. След това изчезва и си забръмчава по познатия начин.

    Някой да е забелязвал нещо подобно?
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

  • #2
    До: Шум при работа на студен двигател

    Да, да , да ! И при мен е така..... отдавам го на алтернатора/ лагери или и аз не знам какво/ без да съм се замислял особено. Следя с интерес и други предположения
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

    Коментар


    • #3
      До: Шум при работа на студен двигател

      Да, много напомня звук от електомотор или алтернатор. Опасявам се да не е породено от проблеми с мазането на двигателя обаче. Аз съм с масло 10W40 на около 2000 км.
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #4
        До: Шум при работа на студен двигател

        дали не може да се провери като се запали двигателя без ремъка да е закачен ?
        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
        Toyota Land Cruiser KDJ 125

        Коментар


        • #5
          До: Шум при работа на студен двигател

          Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
          дали не може да се провери като се запали двигателя без ремъка да е закачен ?
          Ами това със сигурност ще покаже дали е от водна помпа, алтернатор, виско. При мен само те са на този ремък, нямам хидравлика.
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #6
            До: Шум при работа на студен двигател

            Аз мисля, че е виското и при мен е така даже и при топло време двигателя е по-шумен в началото и после работи нормално. Някъде бях чел, че пъвоначално виското е зацепено и после сработва.

            Коментар


            • #7
              До: Шум при работа на студен двигател

              Моето виско е зацепено постоянно. Звукът е съвсем друг. От виското се чува шум от голям вентилатор, наподобява турбо. А това, за което говорим е като жужене. Може да е пак от виското, незнам, не със сигурност не е стандартният звук на перката.
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар


              • #8
                До: Шум при работа на студен двигател

                Шуми ли след угасване на лампата за маслото. С хидравлични повдигачи ли е двигателят?
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  До: Шум при работа на студен двигател

                  Лампата на маслото гасне още преди да е запалил. Жужи 2-3 минути. Не е тропане на клапани. До сега всичките ни коли са били с хидравлични повдигачи. Първите 15-20 секунди тропат, после утихват. Това бръмчи с много по-висока честота. Много наподобява електромотор като звук.
                  Последно редактирано от Иван Горчев; 24-11-08, 18:32.
                  Аз не вярвам в чудеса!
                  Разчитам на тях!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Шум при работа на студен двигател

                    Днес , тъй като пренатегнах малко ремъка на алтернатора, установих, че въпросният звук, но много по-слаб, продължи и при загрят мотор. Все повече си мисля, че са лагерите на алтернатора

                    Иначе Виско-то като запаля колата за 10-тина сек. бръмчи като с вентилатор, и после утихва. Спирайки перката с ръка, неприятният нов шум не изчезва, водната помпа е на няколко месеца.... алтернатора ще да е. и дано да е той, щото лагерите са нищо работа, пък и ще си изкарат така още толкова
                    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                    Toyota Land Cruiser KDJ 125

                    Коментар


                    • #11
                      До: Шум при работа на студен двигател

                      Защо не свалиш ремъка и с ръка да провериш как се въртят алтернаторът и водната помпа. Може самият ремък да шуми, одървен от студ.
                      Лекува се с по-силна музика
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #12
                        До: Шум при работа на студен двигател

                        Никакви лагери не са. Мойта е така откакто я взех. Виското товари ремъка. Скърца и виското, и ремъка. А вероятно и алтернатора го товари, понеже в това време и на акумулатора му е трудно.

                        Карайте си колите и не го мислете. При мен всичко е проверено и изправно, и пак го прави.

                        Освен всичко друго, на студено и ремъците са вкоравени.

                        Колкото до клапаните - не са с хидравлични повдигачи. Един вал, 16 клапана. Регулират се като тия на жигула - с 2 ключа и луфтомер (ъъъ, или беше с отверка и ключ). И луфтовете са им по-малки на студен двигател. Като загрее хубаво, почват да се чуват помалко.

                        Спам: като стана въпрос за реглаж на клапани, някога имах Форд транзит, ама от тия-първите, преди акулите. 2.4 атмосферен дизел, с долен вал и предкамерно впръскване. Та, неговите клапани се регулираха посредством твърдо вървящи кухи болтове от някаква сплав. Просто вървяха много стегнато в резбата на кобилиците. Това се регулираше като песен - за 5 минути работа. Няма законтряне, няма нищо. Само навиваш болта, движейки пластината в луфта между клапана и челото му. Като стегне лекично, значи си готов. Не знам защо тая система не се е наложила, макар според мен да има безспорни предимства - един детайл по-малко, и ултра лесно обслужване.
                        Последно редактирано от sparkybg; 24-11-08, 21:28.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Шум при работа на студен двигател

                          Днес, при около нула градуса, не се чу шума. След написаното от Спарки за мен случая е почти приключен
                          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                          Toyota Land Cruiser KDJ 125

                          Коментар


                          • #14
                            До: Шум при работа на студен двигател

                            Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                            Днес, при около нула градуса, не се чу шума. След написаното от Спарки за мен случая е почти приключен
                            Съвсем е приключен. ВЕрвай ми!

                            Имам чувството че самото виско на студено скърца. Докато сработи и отпусне. А мойто си е гарантирано в ред. Чува се отчетливо кога зацепва и отцепва.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Шум при работа на студен двигател

                              И според мен е виското. Докато се чува жуженето, виското не работи. Въпреки, че днес беше малко по-топло пак жужеше, но моето е със сменено масло. Постепенно затихвайки жуженето започна да се чува шума на виското.
                              Аз не вярвам в чудеса!
                              Разчитам на тях!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X