Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скъсах полуоска.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скъсах полуоска.

    Здравейте,
    Скъсах полуоска на Ферозката при връзката с фланеца-заднз лява.Пукнатината е била стара.Днес ще пробвам да извадя останалото парче от остта.По принцип излиза ли с изтегляне след като се отвият 4-те болта на фланеца-както е при Москвича? Лагерът избивали се или се вади свободно?Как действа спирачката отзад има ли някаква особеност при монтажа и регулирането.

  • #2
    До: Скъсах полуоска.

    Не помня някой да е разглобявал ферозов диференциал. Виж в сервизното ръководство. Снимай ако може, та да видим и ние.

    Със спирачките особен проблем не трябва да имаш. Наскоро баща ми сменя накладките, ама не бях с него. Проблема беше докато отлепи барабаните. Не бяха махани откак е излязла от завода.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Скъсах полуоска.

      Внимавай с изваждането на барабаните. Резбата на болтовете за избиване е 10*1.25 мисля /пище го в ръководството/. Иначе няма кво да реголираш на спирачките. Полуоските не съм вадил.

      Коментар


      • #4
        До: Скъсах полуоска.

        Да, и болтовете много лесно превъртат. Накисни добре с WD40 или нещо подобно, и ги изчакай малко. При мойте проблема беше залепването. Ръбче нямат изобщо. Иначе по спирачкита наистина няма нищо особено.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Скъсах полуоска.

          Колега лагера е по подобие на лада,ако Ферозата е пораждясала се готви за приключение.Като развиеш 4-те гайки лагера излиза заедно с полуоската.Трябва да си направиш топуз (избивач) който с помоща на електрожен го заваряш на остатъка от полуоската за лагера не се претиснявай че ще го поразиш мисля че беше 6306z има го във всеки магазин за лагери
          Подстрекател на разходчици счупи ДЖИПКА покрай Габрово
          тел. 0898327627
          Радослав

          Коментар


          • #6
            До: Скъсах полуоска.

            Първоначално публикуван от simba Преглед на мнение
            Здравейте,
            Скъсах полуоска на Ферозката при връзката с фланеца-заднз лява.Пукнатината е била стара.Днес ще пробвам да извадя останалото парче от остта.По принцип излиза ли с изтегляне след като се отвият 4-те болта на фланеца-както е при Москвича? Лагерът избивали се или се вади свободно?Как действа спирачката отзад има ли някаква особеност при монтажа и регулирането.
            Здр.Не би трябвало да имаш проблем с ваденето на полуоската излиза лесно.Трябва да внимаваш с новата като набиеш лагера и държащата втулка зад него трябва да влиза плътно при нагрято полужение/втулката/ в противен случай рискуваш да излезе на някой завой.Съвета ми е нов лагер и нова втулка.Поздрави.

            Коментар


            • #7
              До: Скъсах полуоска.

              Здравейте.
              Скъсаната полуоска извадих като заварих на вала главата на един дълъг болт М12. С помоща на една упора/парче тръба и планка/ натягайки гайката на болта, се измъкнаха лагера и вала.Намерих вал втора употреба който бе комплект и направо го монтирах.Вече сме в движение.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X