Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Системата за регулиране на возията

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Системата за регулиране на возията

    Ей сега като разгледах подробно картинката най накрая схванах как работи. Знаех че се върти стеблото и се променя сечението на отворите вътре (в случая броя), но чак сега се изцъклих достатъчно, за да забележа стрелкичките, показващи посоката на флуида вътре.

    А какво ви е мнението за тия, дето се помпят, и повдигат джипката в зависимост от това колко са напомпани. Ясно е че цената е височка, но вършат ли някаква работа или е само пунтипластика?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      До: Системата за регулиране на возията

      лошо при мен се оказа че са сменени амортисьорите и моторчетата са махнати седят само кабелите така че системата не деиства

      Коментар


      • #18
        До: Системата за регулиране на возията

        Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
        Не.Едиствената друга джипка,за която се сещам е Паджеро.Иначе има регулируеми амортисьори на КОНИ,които лесно биха могли да се преработят с такава система...

        И Тераното ми е с такива. Работят. Шумове не се чуват при превключване.
        Не знам дали лесно ще стане преработката на КОНИ-тата - въпрос на изпипване на управлението на моторчетата е само де. Инак съм на твоето мнение - че може да се изработи.

        Коментар


        • #19
          До: Системата за регулиране на возията

          отдавна търся варианти за регулиращи се амортисьори, които да са/се преправят с централно управление; досега не намирам работещо (що годе) универсално решение, освен с пневматични; моите наблюдения и изводи:
          тези със сервомоторчетата са само за няколко модела коли (при ММС са Паджеро и Лансър), не става за Кони (дори и най-културния вариант с външно регулиране), защото принципът е различен: при Кони въртиш и стягаш клапана, а ММС са на три стъпки със шибъри;
          има електромагнитни в ранен етап на разработка - нищо приложно още (изцяло магнитното на Бозе ще ги изпревари май);
          има на въздух от Билщайн, но пак за много малко модели коли (извън фабрично оборудваните като Порше, Мерцедес, Ауди и пр.);
          засега надеждата ми е в Ранчо ... те са по размер и тип закрепване, прилично разнообразие ...
          Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X