Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още една фероза ама с десен волан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Още една фероза ама с десен волан

    не става да ги размениш.в англия не си ли виждал коли с ляв волан на които има залепени едни черни стикери за да не заслепяват насрещтното движение. (не мо'е да минеш МОТ без тях).виж там тия мноо емигрират в европа и има такива инструкции за пътуване. а на фаровете на стъклото има стрелка надясно за нас и наляво за англия.всичко зависи от стъклото не от рефлектора.съвета ми е да търсиш автоморга на връщане например в германия (Шротплатц) и си земи оттам европейски.пазари се до 10 на евро.другия евтин вариант има едни като издължени триъгълници на стъклото залепваш дъг тейп точно върху тях и няма да заслепяваш в европа.... а по закон не можеш да караш с англииски фарове из европа. трее да имаш тия лепенки (Headlight Decals).

    успех.
    Последно редактирано от Tony33; 06-02-08, 00:22.
    висете отпуснато

    Коментар


    • #32
      До: Още една фероза ама с десен волан

      Утре ако се сетя ще ти дам всички коли, на които фаровете са същите. И аз предполагах че е от стъклата. Има и някаква вероятност крушките да са леко завъртяни в едната посока в англия, и в другата тук, но случая едва ли е такъв.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        До: Още една фероза ама с десен волан

        благодаря,искаше ми се ако става с смаяна на местата да го направя ама,иначе аз коли с лепенки съм виждал , и ми седят много кьорави (като счупени),та ми се ще да си ги сменя. Иначе аз обичам триъгълници, но не по фаровете,а за моргите из Европа ще преровя не една а колкото мога, за да си събера чаркуляци за обръщане на волана.Шротплатц каде е в кой град и как се пише на немски плизз, та да го туря на навигатора?
        Последно редактирано от zmiata29; 06-02-08, 08:55.
        Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

        Коментар


        • #34
          До: Още една фероза ама с десен волан

          Прикачил съм ти списък с марките и моделите, които са с такива фарове. Списъкът е доста дълъг, така че със сигурност няма да имаш проблем с намирането. Още по хубавото е че освен DAIHATSU, има и TOYOTA, NISSAN, HONDA, ISUZU, MAZDA, MITSUBISHI, OPEL, SUBARU, SUZUKI и VOLKSWAGEN със същите фарове.

          Ей, едно нещо да има универално в тая джипка! Не е истина!
          Прикачени файлове
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            До: Още една фероза ама с десен волан

            Аз пък все си мисля, че при подходящ реглаж няма да има проблеми и търсенето на фарове е излишно! Наскоро регулирах моите- двата винта позволяват сериозна интервенция по осветимостта, не вярвам на "дясната" фероза да не могат да се настроят подходящо !
            2015 KTM EXC 450 six days Argentina
            Toyota Land Cruiser KDJ 125

            Коментар


            • #36
              До: Още една фероза ама с десен волан

              Първоначално публикуван от vladko33 Преглед на мнение
              Аз пък все си мисля, че при подходящ реглаж няма да има проблеми и търсенето на фарове е излишно! Наскоро регулирах моите- двата винта позволяват сериозна интервенция по осветимостта, не вярвам на "дясната" фероза да не могат да се настроят подходящо !
              Не става. Фаровете са така направени че освен напред, да светят и към десния тротоар (тук, а в наглия към левия). Ако го нагласиш така че да не заслепява насрещните, ще трябва да свалиш фаровете много ниско, при което за шофьора е зле. Освен това така настроени, няма да осветяват пешеходците отстрани на пътя. Да не говорим че могат да се заядат при прегледа/регистрацията тук, ако се прави такава.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                До: Още една фероза ама с десен волан

                здрасти по принцип стъклата на фаровете имат деиствието на леща и едната страна /в зависимост от движението /отклонява сноп светлина на дясно или на ляво .като погледнеш стъклото долу по средата има стрелка която показва посоката в която отклонява светлината така че си вземи нови рефлектори със стъкла и деиствай

                Коментар


                • #38
                  До: Още една фероза ама с десен волан

                  Благодаря на всички, ето още един въпрос, вчера са вторачих в предницата и ми се стори че малко е разкрачена-/ \ трапецовидно вярно че паркирана малко на неравно ама викам я да си питам възможно ли е това да е нормално ,иначе осезаеми причини в волана не се усещат , трептене на волана , тресене и завиване няма, а игумите като гледам не са износени анормално
                  Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                  Коментар


                  • #39
                    До: Още една фероза ама с десен волан

                    И аз съм се вторачвал в мойта така. Даже имах чувството че са \ /. Щом не завива и не тресе няма страшно. Като си дойдеш тук може да я минеш някъде да я проверят. Предполагам в UK ще ти излезе по-скъпо.

                    Мойта ше съм я минавал, защото имам неща за смяна, пък и леко ще я вдигам.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Още една фероза ама с десен волан

                      интересното е че и до сега съм я заглеждал и когато я къпъвах също и то много ангажиращо но до сега не съм го виждал и сега изведнъж опп, та може да е от стойката дето е заела в момента, дано , казали са ми адреса на една автокъща за японци и утре мисля да я посетя и ще ви информирам ,какви открития съм направил и още един въпрос имали тука вин декодер и ак да каде мога да го ползвам?
                      Последно редактирано от zmiata29; 08-02-08, 10:10.
                      Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                      Коментар


                      • #41
                        До: Още една фероза ама с десен волан

                        Погледни една две страници назад в темите, има една тема Feroza - VIN?
                        там пише.

                        Това което ползвам аз е Daihatsu Microcat , но понеже е и каталог за части - та е и по-големичък (300-400МБ)

                        Ако ти е за един номер можеш да ми го пратиш на Л.С.
                        LZ1GUS

                        Коментар


                        • #42
                          До: Още една фероза ама с десен волан

                          Хора здравейте, позабравихте ме мен,ама пък аз вас не съм,имам да ви разказвам много, най важното е , че си прибрах англичанката в България и съм влюбен в нея, генерални проблеми нямах, освен това че чак Австрия се усетих че май смукача ми е постоянно затворен, та рових из карбуратора и верно,отворих го и джипката литна. Големият проблем беше Румъния(минах от там)за Бога Братя не минавайте от там. от Арад до Крайова всичко е оффф скапан роуд 120 километра,верно сега ще кажете е нали си с джипка, да ама това се води магистрален път и си в колона от тирове и автомобили , дето пъплят и допълнително отегчават обстановката, та резултата от "РУМЪНИЯ ОФРОУД" е един скъсан , един изпуснал амортесьор и пробито задно гърне. Освен това за ферибота на Оряхово трябва да сте въоръжите с търпение и цветист набор от румънски псувни,за да не набиете румънските митничари който най откровенно и безкрупулно си искат максимум 20 евро ей така за спорта или просто от носталгия по добрите стари времена , когато бяха боговете на границата-не им дадох. Но по принцип се прибрах, и съм доволен от избора си на джипка!
                          Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                          Коментар


                          • #43
                            До: Още една фероза ама с десен волан

                            Добре дошъл !!! Ще се видим скоро, надявам се, на някоя среща, пък и дната хъба, които прати, са още у мен! Времето започва да става все по-хубаво и на все повече хора започват да им се въртят в главата разни разходки, барбекюта....

                            А щом през Румъния е зле, значи на практика няма от къде да се прибере човек нормално. С това Косово, сърбите така ни намразиха, че до колкото знам е ад от там !!!
                            2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                            Toyota Land Cruiser KDJ 125

                            Коментар


                            • #44
                              До: Още една фероза ама с десен волан

                              добре дошъл пич.тоя тигел съм го правил няколко пъти.за румъния кво да говорим....
                              припомняй си кефа кат слезеш от ферибота от англия и си тръгнеш да караш от дясната страна (аз винаги си зимам кола със нормален волан от англия). мен лично това ми е един от най-добрите моменти от пътуванията от англия насам.а за ферозата- да екстра джипчета са.това е най-маневрения от всичко което съм карал.а и си взел карбураторен, това е най-добрия избор измежду тях....
                              висете отпуснато

                              Коментар


                              • #45
                                До: Още една фероза ама с десен волан

                                забравих да жи се похваля, че аз лично не намирам никакви трудности от това че волана ми е от дясно , минах вече около 1000 километра в различни условия на каране в България и се чувствам изключително комфортно с десния волан, даже си намерих и преимущества, като например че виждаш по добре десния край на платното и си максимално далеч от насрещното движение, БЛАГОДАРЯ ЗА ТОПЛОТО ПОСРЕЩАНЕ! Но в момента пак съм на острова за малко че имам да довършвам едни бакии тука , аи да си докарам и другата кола - шкода фелиция.
                                Последно редактирано от zmiata29; 22-03-08, 22:08.
                                Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X