Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с алтернатора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с алтернатора

    Има някакъв проблем със зареждането на акумулатора-включа ли няколко консуматора едновременно(фарове, чистачки, парно) и динамото загива- акумулатора за един- два дена заминава и трябва да го зареждам. Ако не включвам фаровете няма проблем, но така или иначе трябва да се кара на фарове постоянно и проблема е налице. Алтернатора си е оригиналният. Не мога да си обясня къде може да е проблема. Не смея да сложа лебедка. Не знам и свестен ел. майстор във Варна, на когото да я оставя и да си я взема с решен проблем. Преди няколко месеца я оставих в сервиза на "Жижо" и там сътвориха такъв бъркоч с ел. системата че не е истина направо. Дайте някакъв акъл.
    Митко

  • #2
    До: Проблем с алтернатора

    Колега ....
    Като гледам подписа ти ... би трябвало?? да си наясно с материалната част!!
    Ама все пак да кажа:
    Алтернатора на Rocky 2,8 td е 45А ..... тоест .. то толкова си може ....
    От там нататък си смятай косумацията по един не безизвестен закон ... на Ом .... и закона на Кирхов ... за точка и цялата верига ........
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с алтернатора

      Може просто умрял аккомулатора........
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с алтернатора

        Алтернатора ти е трифазен генератор и изправителен блок(схема ларионов-мисля че тъка се казваше изобретатела на схемата).Както обясняваш разбирам че е останал на две фаи.Търсй причината в статорна намотка или диоден блок,но първо проверй ремъка.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с алтернатора

          Преди време ми изгоря диодния блок и от стиснация да не купувам нов алтернатор, един познат ми сложи външен. Може да се е скапал. От такива глупости само бели стават. Утре отивам за ново динамо и ми се струва че това е най-правилното нещо което мога да направя.
          Митко

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с алтернатора

            1. Четки 2. Диоден блок 3. Регулатор 4. Намотки Преди това си провери всички ел.връзки към алтернатора.При мен си държи напрежение с всичко пуснато и на празен ход, така че проблем определено имаш някъде. btw: От какво да си търся по-мощен, че мисля за лебедка?
            Последно редактирано от sparkybg; 06-01-08, 11:56.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с алтернатора

              Аз си присдих Bosch 80 A от ниакаква дизелова Alfa romeo и сега бачка перфектно 4-фара (2*100w) боен фар парно и чистачки без проблеми

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с алтернатора

                Пасна ли лесно или имаше доработки? Колко го спазари алтернаторчето?
                Митко

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с алтернатора

                  Как ще купуваш динамо бре? Отиди при Иво и кажи че аз те пращам. От Бенковска към фабрика Христо Ботев, като подминеш калайджийте, втората в дясно. Син гараж. Велчова завера 10.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с алтернатора

                    Градски, мерси за отзивчивостта. Дай малко по-точни координати, че не мога да се ориентирам . Не се сещам къде са калайджиите.
                    Митко

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с алтернатора

                      Където свършва фабриката има едно уширение. Сервиз Хюндай.спирка, разни магазинчета. Продължаваш надолу по главния път и в ляво има транжорна. Или поне имаше. Ти завиваш в дясно. Питай някой наоколо за улицата, или някой негър за ел. техника. Всички го знаят.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с алтернатора

                        ok мерси
                        Митко

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с алтернатора

                          С малко доработки ама бая го мерих преди тва.Иначе говзех за 30лв с отстъпката.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X