Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

    Здравейте, изчетох подобните симптоми на колегите , но те се отнасят само за студен двигател! Моята пали почти винаги от втори път! Или с въртене по-дълго време! Изключение прави ако я изгасиш и запалиш веднага!Другият случай е ,че сутрин баща ми изкарва Ферозата от двора на улицата в 7,30ч. Аз към 8.20 като седна в нея пали от четвърт! Но съм го питал 100 пъти и казва ,че пали от втория път като я изкарва! Нямам газ!!! Въпросният смукач или както се нарича е затапен! Държеше високи обороти дори и загрята кола! Спадаха след като достигне 80 градуса! Сега съм му решил проблема с един клапан от газова уредба с копче! Сутрин му подавам въздух да държи обороти! И след 2 минути го гася!Работи си с 800 оборота и няма ядове!Проблемът ми е преди тази интервенция!Смених горивния филтър отпред!ТУк чета ,че има и клапан за налягането някъде в помпата или т.н. Мислех си да не изпуска налягане ама това което ви казвам сутрин ,че пали от четвърт ме отказва!! Дайте мнение? Благодаря!

  • #2
    От: Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

    Първоначално публикуван от azalis Преглед на мнение
    ...ТУк чета ,че има и клапан за налягането някъде в помпата или т.н. Мислех си да не изпуска налягане ама това което ви казвам сутрин ,че пали от четвърт ме отказва!! Дайте мнение? Благодаря!
    Регулатор наналягане ... Обикновено е накрая на рейката с дюзите. Нещо подобно:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:product_76758.jpg
Прегледи:1
Размер:27.0 КБ
ID:5797562

    Малкия щуцер взема вакуум от вх. колектор. Големия връща излишното гориво.

    Обикновено проблемът им е във спукана мембрана. По принцип като откачиш маркуча от тънкия щуцер, той трябва да е абсолютно сух. Когато спука мембраната, в него се появява бензин. Може и съвсем малко да е. Той влиза във вх. колектор и дави колата при първо палене. При втори опит, вече бензина от колектора е поизчезнал и за това пали. Прави го на студено, защото трябва време да налее повечко бензин в колектора. Обикновено проблемът е придружен с леко нестабилни или високи обороти на свободен ход.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

      Първоначално публикуван от azalis Преглед на мнение
      ТУк чета ,че има и клапан за налягането някъде в помпата или т.н. Мислех си да не изпуска налягане !
      Монтирате "тетка" с манометър и възможност да наблюдавате показанията. Давате на контакт и след това стартер. Ако показанията са под 2.8 ат. ,причината се търси в горивната система.

      Коментар


      • #4
        От: Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

        Благодаря колеги, ще пробвам тези дни и ще пиша за резултата!

        Коментар


        • #5
          От: Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

          Наи вероятно помпата е тръгнала да здава багажа.
          Cherokee XJ 99''
          Ignis Sport 04''
          A3 1.8T 99"

          Коментар


          • #6
            От: Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

            Пробвах това с регулатора. Здрав е! Това с налягането не съм защото не зная точно
            кяк да монтирам манометъра. И едва ли
            някой тук майстор ще ми поднесе на акъла? . Ще потърся помпа за проба! Ако е от нея ке я сменям направо!!

            Коментар


            • #7
              От: Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
              ... Прави го на студено...
              Колегата обаче изрично е подчертал , че го прави и на горещо
              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
              Монтирате "тетка" с манометър и възможност да наблюдавате показанията. Давате на контакт и след това стартер. Ако показанията са под 2.8 ат. ,причината се търси в горивната система.
              Показанията може да са над 2.8 атм. и причината пак да е в горивната система .
              Всъщност , що пък точно 2.8 ? Тва специално на Ферозата ли е ?
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #8
                От: Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

                Температурния датчик?
                Единственият път, когато съм имал проблем с палене, е било от него. Иначе, студена, топла, зиме, лете, пали от четвърт.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Колегата обаче изрично е подчертал , че го прави и на горещо

                  Показанията може да са над 2.8 атм. и причината пак да е в горивната система .
                  Всъщност , що пък точно 2.8 ? Тва специално на Ферозата ли е ?
                  При отваряне на дросела налягането трябва да достига тези стойности ,при затворен дросел пада на 2.3,2.5.
                  Каква друга причина визирате, ако горивната система подържа наляганията по спецификация? Дайте подсказване и за колегата...........за да е полезно включването.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

                    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                    При отваряне на дросела налягането трябва да достига тези стойности ,при затворен дросел пада на 2.3,2.5.
                    Каква друга причина визирате, ако горивната система подържа наляганията по спецификация? Дайте подсказване и за колегата...........за да е полезно включването.
                    Подсказката е на Тайгър Хънтъра , точно на твоя пост .
                    Същия проблем ми скъса нервите тия дни . Е не на Фероза , а на Фронтера .

                    Регулаторът държеше работно налягане и въпреки това беше "тръгнал" : като го свалих - бензин във вакуумния маркуч . Очевидно "платното" тръгва постепенно да сдава багажа и ако за късмет го тестваш точно в този първоначален етап - налягането като критерий може да е подвеждащо .
                    Смених регулатора , обаче същата работа с паленето !

                    Оказа се в крайна сметка температурния датчик .
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      Подсказката е на Тайгър Хънтъра , точно на твоя пост .
                      Същия проблем ми скъса нервите тия дни . Е не на Фероза , а на Фронтера .

                      : като го свалих - бензин във вакуумния маркуч . .
                      В този случай двигателя се "дави" ,НО първоначалното палене е от "Раз"! Има нестабилен празен ход, особено при топъл двигател и лабда сондите отчитат богата смес (ако работят).

                      Ако регулатора не държи налягане или пропуска обратния клапан в помпата магистралата се "изпразва" при по продължителен престой и паленето става с повече въртене (вторият път) ,когато помпата достигне зададеното налягане в рейката.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        В този случай двигателя се "дави" ,НО първоначалното палене е от "Раз"! Има нестабилен празен ход, особено при топъл двигател и лабда сондите отчитат богата смес (ако работят).... .
                        Не разбрах . Кой случай имаш предвид ? Регулатора , или датчика ?
                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        ....Ако регулатора не държи налягане или пропуска обратния клапан в помпата магистралата се "изпразва" при по продължителен престой и паленето става с повече въртене (вторият път) ,когато помпата достигне зададеното налягане в рейката....
                        Тъй де . Ама на топъл мотор ше пали веднага ( или почти) . След скорошно изключване - също . В заглавието на темата обаче пише друго .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

                          Първоначално публикуван от azalis Преглед на мнение
                          Здравейте, изчетох подобните симптоми на колегите , но те се отнасят само за студен двигател! Моята пали почти винаги от втори път! Или с въртене по-дълго време! Изключение прави ако я изгасиш и запалиш веднага!Другият случай е ,че сутрин баща ми изкарва Ферозата от двора на улицата в 7,30ч. Аз към 8.20 като седна в нея пали от четвърт! Но съм го питал 100 пъти и казва ,че пали от втория път като я изкарва! Нямам газ!!! Въпросният смукач или както се нарича е затапен! Държеше високи обороти дори и загрята кола! Спадаха след като достигне 80 градуса! Сега съм му решил проблема с един клапан от газова уредба с копче! Сутрин му подавам въздух да държи обороти! И след 2 минути го гася!Работи си с 800 оборота и няма ядове!Проблемът ми е преди тази интервенция!Смених горивния филтър отпред!ТУк чета ,че има и клапан за налягането някъде в помпата или т.н. Мислех си да не изпуска налягане ама това което ви казвам сутрин ,че пали от четвърт ме отказва!! Дайте мнение? Благодаря!
                          Владо ,явно има леки разминавания в "изложението" на проблема или аз не съм осмислил написаното!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

                            Когато температурният датчик е заминал, "клати" компютъра с грешни показания. Оттам богата, бедна смес и последствията. На мен ми го правеше на топъл двигател.
                            Може и да не съм прав, но може да се смени. Не е толкова голяма дандания. Е, вЕрно на малко шибано място е …
                            Едно почистване на куплунга също би подсказало.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пали от втори път - винаги! И топла и студена!

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Подсказката е на Тайгър Хънтъра , точно на твоя пост .
                              Същия проблем ми скъса нервите тия дни . Е не на Фероза , а на Фронтера .

                              Регулаторът държеше работно налягане и въпреки това беше "тръгнал" : като го свалих - бензин във вакуумния маркуч . Очевидно "платното" тръгва постепенно да сдава багажа и ако за късмет го тестваш точно в този първоначален етап - налягането като критерий може да е подвеждащо .
                              Смених регулатора , обаче същата работа с паленето !

                              Оказа се в крайна сметка температурния датчик .
                              Привет, пробвах да сменя помпата с друга такава но се оказа че имат разлики в годините. Поне смених цедката която беше ужасно запушена. Сега помпата не я чувам че бръмчи а преди беше доста шумна. Това с регулатора пробвах нямам проблем. Няма бензин във вакуума и тн. Остава този датчик да сваля. Този зеленият под делкото ли е или бъркам?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X