Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли Даихатсу Териос 2-ро поколение във форума?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Така изглежда ключа който поръчах от ибей. Дано не прееба нещо, гледах че ако го програмираш, старият спира да работи има отделна процедура за програмиране на повече от един ключ, добавяне на втори ( до 4 може). Дано не го прееба. То това дистанционно не играе ли роля и на имобилайзер? Демек без него не може да запали колата или как е? Някой да каже преди да опитвам да го програмирам.

    Коментар


    • #77
      Важно е надписите отзад на кутийката да са същите,като тези.Не, не играе роля на имобилайзер, само отваря и затваря.Дори и да го прецакаш ще можеш да си отключваш с ключа и да си палиш,/откачи го и пробвай да видиш/ и в последствие да минеш на моя вариант
      Относно програмирането не съм на ясно.Ходих и се допитвах до де що има автоключари и на всички мението, единодушно беше, че трябва да е абсолютно същото със същия номер като оригинала.
      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
      0878739299

      Коментар


      • #78
        Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
        Важно е надписите отзад на кутийката да са същите,като тези.Не, не играе роля на имобилайзер, само отваря и затваря.Дори и да го прецакаш ще можеш да си отключваш с ключа и да си палиш,/откачи го и пробвай да видиш/ и в последствие да минеш на моя вариант
        Относно програмирането не съм на ясно.Ходих и се допитвах до де що има автоключари и на всички мението, единодушно беше, че трябва да е абсолютно същото със същия номер като оригинала.
        Ами старото дистанционно няма нищо по него изтрити са лепенки надписи всичко, лепено с капчица в окаяно състояние е. Но няма как да го снимам, жената забягна с колата в провинцията. Като си дойде ще пробвам, това че не е имобилайзър е успокоително иначе може да съм хвърлил едни 250 лв напразно и аз. Ето и кита, който купих за автомата.

        Коментар


        • #79
          Успях да програмирам новият ключ като първи и старият като втори.

          Оригиналният part number на дистанционното е: 89742-B4010

          Купих го от тук. Излезе доста скъпо 137 Евро всичко. Тук до мен в Младост 4 София SOS ключарите до метростанция Бизнес Парк ми казаха че за 40лв ще ми направят дистанционно, но вече го бях купил на скъпата цена, да си бях проучил никой не ми е виновен, но се бях обадил на 2-3 автоключари и всички вдигаха рамене.

          https://www.ebay.co.uk/itm/134034968885

          Ето как става програмирането на два ключа. Ако спрете процедурата наполовина, новото дистанционно или това което програмирате, прави така че да не работи старото.

          1. Отключих колата със старото дистанционно (новото не беше програмирано още) отворих капака на двигателя за да мога да отвия "-" минусовата клема на акумулатора. Заключих колата с дистанционното (старото).

          2. Махнак минусовата клема на акумулатора за няколко минути

          3. Сложих мунусовата клема обратно (не съм я затягал) и ВЕДНАГА като я сложих започнах да натискам едновременно lock и unlock бутоните за няколко секунди на новото дистанционно (колата се отключи и заключи) броих до 5 и задържах unlock бутона докато се оключи ( първото дистанциооно е програмирано) ако спрете тук старото дистанционно няма да работи.

          4. Почти веднага започнах да натискам едновременно двата бутона на старото дистанционно lock и unlock докато не се заключи колата (светват и мигачите, аз по тях се ориентирах, защото беше шумно покрай мен) пак след няколко секунди натиснах lock или unlock не помня, докато не светнаха пак мигачите (готово и второто дистанционно е програмирано).

          Прикачам и няколко снимки

          Прикачени файлове

          Коментар


          • #80
            Браво, педантичен мераклия си, супер.Аз утре захващам задните биалетки, щото ми се прииска да ги сменя, не че тропат и ще му слагам 16 ките със зимните гуми.
            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
            0878739299

            Коментар


            • #81
              Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
              Браво, педантичен мераклия си, супер.Аз утре захващам задните биалетки, щото ми се прииска да ги сменя, не че тропат и ще му слагам 16 ките със зимните гуми.
              Наистина съм педантичен. Днес сменях маслото на преден и заден диференциал на другата си кола BMW X3 F25, преди 2 седмици на същата кола на раздатъчната кутия, не съм механик, гледам клипчета в youtube и предпочитам някои неща да си ги направя сам. Бях си поръчал и сканиращ туул с който резетнах раздатъчната кутия и задните накладки връщам с него FOXWELL NT530. Ще видя дали мога да му поръчам на въпросният туул и модул за Daihatsu, но няма какво май толкова да му се гледа на Terios-a.

              Коментар


              • #82
                Няма какво толкова да му гледаш, няма нужда от ресети, нулиране и т.н.Аз съм си сложил/по назад в темата/ нещо като борд компче, основно за темп. на двигателя, че без показания ми е тегаво.Виж ако намериш начин за повишаване на мощ, казвай.
                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                0878739299

                Коментар


                • #83
                  Ето старият ми ключ лепен и не знам какъв, не съм ходил да видя до ключарите, които ми казаха, че ще го клонират за 40лв. Но днес за 240лв затъмних стъклата на задните врати и отзад, както и на фаровете сложих слюда да не потъмняват и да ги предпазва.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • dvdimov
                    dvdimov коментира
                    Редактиране на коментар
                    Какъв ти е размера на гумите, че ми се струват по големи от стандарта 215/65/16

                • #84
                  Екстра се е получило.И аз съм с полирани фарове, защитени с лак.Променят визията и светлината много.Сега съм в процес на чудене дали да взема да му сменя веригата.Проучвал ли си информация по този въпрос.
                  ?
                  Ако минаваш с него някой ден през ПВ звънкай да ги снимаме заедно и да обменим прилики и разлики
                  "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                  0878739299

                  Коментар


                  • #85
                    Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                    Екстра се е получило.И аз съм с полирани фарове, защитени с лак.Променят визията и светлината много.Сега съм в процес на чудене дали да взема да му сменя веригата.Проучвал ли си информация по този въпрос.
                    ?
                    Ако минаваш с него някой ден през ПВ звънкай да ги снимаме заедно и да обменим прилики и разлики
                    За сега не мисля да сменям моята верига, двигателят моя цъка като швейцарски часовник. Аз смених масло автомат, диференциали преден, заден и раздатка. Раздатката беше най-мръсно маслото. Комплекта който купих за кутията не пасна, остана старият филтър и правихме на ръка гарнитура, стара гарнитура нямаше беше лепено със силикон.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #86
                      Дойде и филтърчето купих и подлакътник.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • dvdimov
                        dvdimov коментира
                        Редактиране на коментар
                        Дай да видим подлакътника и аз търся, нали ти казах

                    • #87
                      Интересна ми е цената на капачето и от къде го взе.Както и на подлакътника, снимка и цена.
                      Благодаря предварително
                      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                      0878739299

                      Коментар


                      • #88
                        Така, май не бях писал отдавна, капачето го вземах от JapanAutoParts, но го чаках над 2 месеца по вайбър комуникирахме +359892410539 около 30тина лева с доставката по Еконт.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #89
                          Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                          Интересна ми е цената на капачето и от къде го взе.Както и на подлакътника, снимка и цена.
                          Благодаря предварително
                          Цената на подлакътника дойде дебела, ама кеф цена няма, купих го с оригинална естествена кожа към 105Евра + още 19Евро доставка, ама то едно пълнене на резервоара с бензин догоре е над 100лв. Така че две пълнения на резервоар е един подлакътних. Дреболийка ама ти е приятно, да се кефи там жената. Остана само мултимедия със камера за задно виждане и парко линии да взема.

                          От тук взех подлакътника с 5% отстъпка, сега гледам имат код за 8% отстъпка

                          https://www.braccioli-italy-armrests...-ccc1393284689

                          Взех и го на жената да се слайдва напред вижда се от снимките. Един вид да може и да го регулира, отваря се капака отгоре и има къпхолдер един.



                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #90
                            Иначе за подлакътника, има и евтини варианти.

                            Комуникирах си с един гърци ама нещо не ми отговориха, ето тук е тяхното

                            https://www.americat.gr/en/armrest-d...r=ASC&limit=25

                            Подобно има и на полският OLX така да се каже, сайта им ALEGRO най-известния полски сайт за параруване

                            https://allegro.pl/oferta/podlokietn...st-11753818296

                            161 полски злоти са 72 български лева или 36 евра.

                            Но ме притеснява, че пише, че като ли е за първата генерация Териос. А на снимката на гръцкия сайт пише за втората и двата ми изглеждат горе долу еднакви. Ако някой се интересува да пита, има май българи пазаруват от Полша от АЛЕГРО.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X