Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли Даихатсу Териос 2-ро поколение във форума?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Каквото и да е има оправия и то за нормални суми.И аз преди да го взема много четох негативни отзиви, че се трошало, че нямало части, че са им затворили представителството, че евроатлантиците ги спрели щото много цапали чистия въздух ама .....се оказват невежи разсъждения.Части има колкото искаш на смешни пари, мисля че най-мого чаках семеринг за полуоската 1 ден.Много от частите им са съвместими с Тойота, например на Аурис врътките на климатика са същите.От там видях какви крушки да си купя от Али.Единственото което не му стига е липсата на турбото.До 120 набира, но после почва да му липсва иначе 160 съм постигал, но с 18ки джанти, на 16 ките 130 и става литкаво,с 18 ките по балкански тесен път влизам в завоите с 70 и стои като залепено,може и още стига да има видимост.Вземи ги ги разпитай и ако не е много сложно и нанасящо щети на двигателя може и да си поиграем.
    Има един много точен пич от София има части за Териоси а и намира и нови такива, ако се наложи ще пратя контакт.
    Последно редактирано от dvdimov; 25-08-23, 14:47.
    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
    0878739299

    Коментар


    • #62
      Дойде накравя и моето Териосче, ще трябва да го огледам и обслужа. Какво значи тази зелена лампа за температурата "C" ?

      Коментар


      • #63
        Честито.Оправи снимката, че не се вижда
        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
        0878739299

        Коментар


        • #64
          Предполагам за това става въпрос. Означава, че температурата на антифриза е нормална.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20230911_101607_Chrome.jpg
Прегледи:289
Размер:223.4 КБ
ID:6936685
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #65
            Ако е това , по точно значи, че температурата на антифриза все още е ниска, под 60 градуса.Когато ги подмине лампата загасва и тогава колата е в нормална работна температура.А над нея е червената лампа, която светва при проблем и прегряване.
            Така е при всички МПСта без стралки за температурата, освен ако тук е някакво изключение.Моето е 2008 ма и такава лампа нямам.Сложил съм си допълнително устройство за следене на режима
            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
            0878739299

            Коментар


            • #66
              Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
              Честито.Оправи снимката, че не се вижда
              Малко го е очукала градушката, сега ще му сменя течностите (всички масла + спирачната течност) Ще му тонирам и стъклата.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PXL_20230910_095417168.jpg
Прегледи:266
Размер:487.5 КБ
ID:6936762

              Коментар


              • #67
                Има и някакъв механизъм за заключване на гумата. Но не знам дали ключа е това. Не иска да се върти вътре. Ще пръсна с вд-40 и с масло дано се раздвижи ако е това ключа де. Така ли изглежда ако има някой с подобен механизъм.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PXL_20230910_095156152.jpg
Прегледи:269
Размер:866.9 КБ
ID:6936766

                Коментар


                • #68
                  Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                  Предполагам за това става въпрос. Означава, че температурата на антифриза е нормална.

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_20230911_101607_Chrome.jpg Прегледи:0 Размер:223.4 КБ ID:6936685


                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:daihatsu001.jpg Прегледи:0 Размер:69.6 КБ ID:6936772

                  Да благодаря, аз в интернет търсих, а щом е зелено значи е ОК :-)
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от Dilithium; 11-09-23, 18:52.

                  Коментар


                  • #69
                    Имам я тази лампа ,явно съм я забравил щото не я гледам редовно, все пак основно жената го кара.В момента в който антифриза достигне 60 градуса лампата гасне и тогава е в работна температура.
                    този ключ за резервната ти гума ли е?
                    Смени маслата на диференциалите раздатката и кутията
                    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                    0878739299

                    Коментар


                    • #70
                      Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                      Имам я тази лампа ,явно съм я забравил щото не я гледам редовно, все пак основно жената го кара.В момента в който антифриза достигне 60 градуса лампата гасне и тогава е в работна температура.
                      този ключ за резервната ти гума ли е?
                      Смени маслата на диференциалите раздатката и кутията
                      Аз имам BMW F25 X3 30d, жената Toyota Yaris Hybrid XP130 Facelift. Аз териоса май за нея го взех, но ще го карам и аз. Маслата ги видях какви са, ще ги сменя всичките + антифриз, спирачна течност и на кормилната рейка. Въздушен филтър и маслен поръчах вече и ми ги доставиха. Трябва да видя горивният дали не е в резервоара, ако е в резервоара няма да се занимавам. Нямам дупка за филтър купе, ще го поръчам и ще изрежа. Ще търся и филтър за трансмисията като сменям маслото мисля гравитационно да го сменя (без машина) колкото изтече, ще долея толкова, дано няма проблем с малсата на трансмисията гледам уж по спецификации е DEXRON III да се надявам такова са налели да не се смесят различни видове.

                      Иначе за ключа предполагам е от резервната гума, но не се върти (дано е клеясало там, ще пръскам с WD-40 и с масло машинно или оръжейно, защото е тънко).

                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #71
                        Горивния е в резервоара, не съм го сменял.Преди да изрежеш дупката за поленовия филтър си намери капачето, без него ще е труден монтажа.Може да го уплътниш с нещо но според мен ще се мести и вибрира като работи вентилатора.На кутията го смених на машина цялостно, не съм сменял филтъра.Следя ти развитието
                        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                        0878739299

                        Коментар


                        • #72
                          Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                          Горивния е в резервоара, не съм го сменял.Преди да изрежеш дупката за поленовия филтър си намери капачето, без него ще е труден монтажа.Може да го уплътниш с нещо но според мен ще се мести и вибрира като работи вентилатора.На кутията го смених на машина цялостно, не съм сменял филтъра.Следя ти развитието
                          Смених минлата седмица масло двигател, маслен фитър въздушен филтър(въздушният си има посока). Днес дойде филтър масло автоматична кутия и гарнитура за нея. Имам някакъв теч, но нямам подемник, на село имам канал и ще я карам там да я огледам, може да е семеринг от раздатката, май страдат от тази болест. Успях да поръчам и капак за филтър купе, но го чакам. Търся подлакътник arm rest, ако може да препоръчате, гледам китайските в Алиекспресс но има оплаквания, че пречи на ръчната (със снимки) кЕтаеца се прави на луд. Като цяло съм малко разочарован от вървежа и набирането, очаквах повече, не съм я пробвал на"офф-роуд" така да се каже, но не е лоша колата. Освен подлакътник ще трябва да и тонирам стъклата. Поръчах и второ дистанционно ще трябва да го обуча, тези дни дойде от ибей.де.

                          Коментар


                          • #73
                            Слагай снимки де, така ще можем да се ориентираме.Не съм чувал за проблеми с течове от раздатката, но може и това да е.............виж си под масления филтър има едно легенче, в което се отича маслото като се отвие.Ако не е било обезмаслено след смяната може и от там да е омазало.Подлакътник и аз търся, така че питай за 2 ако намериш.Набирането е нормално за кола с малък мотор въртящ камара желязо постоянно.За в града е идеално, но за извън трябва да имаш едно на ум, така е, а в гора и пресечен терен не можеш да усетиш липса на мощност. трябва да поръчаш точно същия номер дистанционно защото няма да намериш кой да ти го обучи.Не става пробвано е.В ибея цената му е към 250лв.Аз се отказах от тази схема и си направих втори нормален ключ с имобилайзер и добавих модул за централно с дистанционни 2 броя.Единствено спираш да можеш да заключваш вратите от копчето на вратата , а трябва да го правиш с дистанционното, това като си вътре.
                            Последно редактирано от dvdimov; 26-09-23, 08:39.
                            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                            0878739299

                            Коментар


                            • #74
                              Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                              Слагай снимки де, така ще можем да се ориентираме.Не съм чувал за проблеми с течове от раздатката, но може и това да е.............виж си под масления филтър има едно легенче, в което се отича маслото като се отвие.Ако не е било обезмаслено след смяната може и от там да е омазало.Подлакътник и аз търся, така че питай за 2 ако намериш.Набирането е нормално за кола с малък мотор въртящ камара желязо постоянно.За в града е идеално, но за извън трябва да имаш едно на ум, така е, а в гора и пресечен терен не можеш да усетиш липса на мощност. трябва да поръчаш точно същия номер дистанционно защото няма да намериш кой да ти го обучи.Не става пробвано е.В ибея цената му е към 250лв.Аз се отказах от тази схема и си направих втори нормален ключ с имобилайзер и добавих модул за централно с дистанционни 2 броя.Единствено спираш да можеш да заключваш вратите от копчето на вратата , а трябва да го правиш с дистанционното, това като си вътре.
                              Извинявам се за снимките, ама от телефона на лаптопа ме мързи да прехвърлям, но ще сложа следващият път снимки. От ebay.de платих 110 евро за дистанционното, не съм го програмирал още, жената взема колата и не е в София. Да иначе е супер за градско автомобилчето. А тази игра с модул за дистанциооното как я направи и колко излезе?

                              За подлакътници намерих това:

                              https://www.americat.gr/en/armrest-d...r=ASC&limit=25


                              https://www.autostyle.nl/en/arm-rest...-ck-da001.html

                              https://www.braccioli-italy-armrests...-ccc1393284689 <-- тези имат различни варианти дори истинска кожа, там 10-20 евро няма да ме сбъркат но не знам как се закрепят (имат купон в момента за отстъпка 5%)

                              и китайски евтини Али експрес

                              https://www.aliexpress.com/item/1005...d=IoX9lXZ4v9aZ

                              Този китайският обаче се закрепя като влиза в cup holder-те отзад и има снимки на ревюта че опира в ръчната. Не ми дава да кача снимки в .webp формат/разширение.

                              Последно редактирано от Dilithium; 27-09-23, 13:24. Причина: снимка

                              Коментар


                              • #75

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X