Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли Даихатсу Териос 2-ро поколение във форума?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Капачето и поленовият филтър вече са на мястото си, монтирани.Сега ми оставя да намеря двете капачки на предна и задна брони,там където се намира куката за теглене, но на този етап и там греда.Другото ми чудене е дали да правя реглаж на клапани.Само като загрее до работна температура при обороти на празен ход чувам едно почукване.При студен старт, при работа в обороти не го чувам, не знам дали е нормален звук от работата на двигателя.Имах една Тойота Ярис и тя като че ли така работеше, но нямам спомен.Някой ако има препоръки в тази посока ще съм благодарен.
    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
    0878739299

    Коментар


    • #32
      Да си отговоря сам пък дано на някой да му е полезно.Капачките ги намерих, поръчаха ми ги от Америка, цената им беше солена, така че съветът ми е лепете ги, защото са много ялово закрепени и лесно ще падат.Клапаните са с пулове и не могат да се регулират.Процедурата е сваля се ДВГ за да се извади веригата и от там да се стигне до смяната им.За сега няма да пипам в норми са, има минимална хлабина при изпускателните на 2 и4 ти цилиндър но е в норма.Ще свиквам с почукването понякога.Сложих му 5/40 вместо 5/30 да му е по дебел филма.Обсужих автомата, смених масла на раздатка и диференциали.Имам лек луфт в рейката отдясно, но няма да я пипам за сега.Може би ще махна 18 ките и ще си сложа нормалните 16 ки джанти, за да не натоварвам излишно.
      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
      0878739299

      Коментар


      • #33
        Двигател не се сваля за реглаж на клапаните. За веригата имаш място отпред колкото искаш.Мериш хлабините на всички , свалят се валовете , пуловете и от там търсиш по размер да ги докараш или на стругар.

        Коментар


        • #34
          Възможно е и да е така.Информацията която давам е констатация на сервиза в който бях оставил колата за реглаж.Благодаря за пояснението ще го имам в предвид, до някъде е успокояващо.За сега ще наблюдавам това почукване само в ниските обороти и ако прогресира ще търся варианти.Ако има някой с такова Дайхацу в района на Пловдив ще съм благодарен за среща, за сравнение по слух....
          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
          0878739299

          Коментар


          • #35
            Ако имаш почукване от клапани, то най-вероятно са с по-големи хлабини, което е добре.Проблема е като са натегнати. Съмнява ме почукването да е от клапаните. Сменяй масло на 7-8 хил. километра 5w30.

            По принцип страдат от основни лагери и колянов вал, като не се кара с подходящо масло и се сменя на големи интервали. Можеш да премериш на студен и на топъл двигател налягането на маслото.

            Коментар


            • #36
              Масло на която и да е лична кола не съм карал повече от 5х.км.Тази я имам от около 2 седмици и я наблюдавам може би повече от необходимото.Сложих и масло 5/30, но по съвет на сервиза заради въпросното почукване на топъл двигател в ниските обороти, го смених след 200 км отново но с 5/40.Мислите ли че е голяма грешка и да го сменям отново с 5/30 или да покарам така.Под капака е като ново.Дано някой с такова Дайхацу да се включи и да каже има ли го това почукване и при него.Стария собственик го е обслужвал педантично също на макс 5000 км.Не ми се ще да вярвам че точно при мен ще започнат да му тракат лагери.Ако е така няма ли чукането да е постоянно и да се увеличава с оборотите, а не да изчезва.Достатъчно е да пусна климатика да вдигне оборотите и почукването изчезва.Мощност си има,харчи нормално, няма пушаци или миризми Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-bc7eb8f05aec55a0dc84f37757f0dd4583e5e0ff1f5effca27573a4a2627a7da_4aacf9b98ca340d2.jpg
Прегледи:627
Размер:163.0 КБ
ID:6876371
              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
              0878739299

              Коментар


              • #37
                Карай и не го мисли.

                Коментар


                • #38
                  Със смяна на масло на 5000 км за пробег от 150000 ще дадеш пари за два основни ремонта!
                  Марин Райковски

                  Коментар


                  • #39
                    Изгледах доста клипове за Дайхацу Бего и Териос и останах с впечатление, че така си работят, явно като нова за мен кола се втелясвам повече от колкото трябва.Караме и това е.А и кола повече от 10-15000 км не се е задържала при мен, стягам правя, обслужвам и като ми мине мерака я продавам на някой да и се радва.Та няма да се увътря много с маслото2-3 смени макс и идва следващата.
                    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                    0878739299

                    Коментар


                    • dvdimov
                      dvdimov коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ако има развитие ще пиша.То и без това си я присвоих таз тема

                  • #40
                    Здравейте, колеги,
                    Обмислям газификация на Терко, но предвид сравнително малкия багажник ми се ще бутилката да се монтира външно(под багажника). Мястото е ограничено, но все пак видях,че има бутилки по 15л ф200 / 555мм т.е. на всеки 100-тина километра ще се зарежда, но това не е проблем. Дайте отзиви от газификацията като цяло, моля! Какво мислите относно идеята за външния монтаж на бутилката?

                    Коментар


                    • #41
                      Влиза 20литрова 244 бутилка под багажника.Даже териоса ,на който я монтирах беше и с теглич.Само махнах една планка на теглича,която беше посредата.Между другото теглича им е доста масивен.Единсвената особеност , че сондата трябва да гледа нагоре ( 90 градуса ).Монтира се 90 градусова сонда или на обикновената се връзва поплавака да се пълни на 100%. Но винаги трябва да имаш едно на ум в жегите да не я пълниш догоре и да я оставяш на слънце. Или казваш да ти зареждат 15-6литра.

                      Коментар


                      • #42
                        Монтирането на газ в този автомобил и последваща регулация на клапаните които са с пулове, не става ли твърде сложно и скъпо (неоправдано)

                        Коментар


                        • #43
                          Ако са в норма хлабините, и газовата е настроена като хората, ще изкара едни 50-60 хиляди , че дори и повече без проблем. При тези цени на горивата спестените пари ще са достатъчно много.Можеш да сметнеш при разход 10газ на 1,30-40 и примерно 8 бензин на 3,30 колко е разликата на 100км , след това на 1к и 10к. Реглаж на клапани на този двигател не мисля, че ще излезе повече от 300-400лв.

                          Коментар


                          • #44
                            Гледам доста такива се навъдиха по улиците, а и в сайтовете за продажба.Явно тепърва ще ги изучаваме.При мен почукването си е едно и също вече около 1000 км пробег.Само на загрял двигател и само на ниски обороти.Някъде четох, че можело да е и от управлението на VVTI .Ако климатика е пуснат или воланът се върти на място, вдига оборотите и почукването изчезва.Сипах му 5w40 с идеята лятото да е малко по гъсто, ама преди зимата мисля да го махна и да си сложа каквото му дават 5w30, все пак са 3 литра.Иначе си взех едни задни Каяби ей така да си ги сменя за кеф тая събота.Боядисах му задните барабани и смених накладки предни че старите много свиреха.
                            Очаквам захладняването, за да си монтирам оригиналните 16 джанти с гуми, мисля че и возията ще стане още по мазна, че с 18 ките малко подрусва.Иначе е като залепено в завоите по балкана, ама може би ще ги махам.Визията е добра, но гледам да съм практичен.
                            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                            0878739299

                            Коментар


                            • коко келеша
                              коко келеша коментира
                              Редактиране на коментар
                              С хидравличен обтегач на веригата ли е това чудо?

                          • #45
                            Преслушай двигателя

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:474
Размер:62.2 КБ
ID:6885078
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • petkov_bb
                              petkov_bb коментира
                              Редактиране на коментар
                              Подкрепям,
                              Но да се извърши от човек с опит (И тате може и аз мога ,ма козата сака .....) и техника ( с електронен ), поставяйки няколко пиезо датчика в различни участъци.

                          Активност за темата

                          Свий

                          Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X