Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли Даихатсу Териос 2-ро поколение във форума?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Абе и на мен така ми каза продавача, че копчето отпред до това на esp и на помощ при спускане, блокирало задния диф.При теста като го включих за кратко на сух асвалт,усещането беше както при бавни на други джипове които съм имал
    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
    0878739299

    Коментар


    • #17
      Имаш ли снимка как изглежда това копче?

      Коментар


      • #18
        Честито ! Хубаво джипче ! ​​​​​​
        Интересувал съм се от тях и мисля, че няма такова нещо като принудителен блокаж отзад, на 98% съм сигурен. Имат копче за блокаж м/у двата моста, вероятно за това става въпрос. Много пъти съм се наслушвал на некомпетентност от продавачи относно блокажи и 4х4, страшно е даже...
        Снимай копчето все пак да го видим и ще чакаме отзиви.
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #19
          Копчето ти включва принудително 50/50. Не е желателно да го включваш и караш по асфалт. Ако искаш можеш да пробваш да вдигнеш 1 гума във въздуха без значение предна или задна на крик и да пробваш да тръгнеш ( няма да успееш ) и след това да натиснеш копчето и пак да пробваш.Без да е включено предаването е нещо от сорта 80 към 20 , 90 към 10. След като го включиш почва да върти една предна и една задна гума. Управлението е вакуумно и имаш клапан отпред в ляво, от него маркучи слизат до кутията.

          Коментар


          • #20
            Благодаря за поясненията.И аз бях сигурен,че блокаж няма, но ще снимам копчето и ще го покажа.Снощи не се сетих а и не остана време от козметичните процедури
            Машинката е изключително приятна за шофиране в градски условия.Седалките са много удобни, незнам дали заради кожения салон.Видях че разполага с 8 айрбега.Сутринта огледалата се бяха прибрали по някаква причина и след отключване на колата се отвориха автоматично.Не сам забелязал да има такава функция, но довечера ще огледам,че сега е в жена ми,аз не го достъпвам през деня.
            Добавям 2 снимки след автомивката Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-0a-7fe56f18b4e1f363bb4d3550520268a6e9b843c1d0f588680945cd7035894525_84bf021bc64a1510.jpg
Прегледи:844
Размер:248.2 КБ
ID:6868033 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-1bba94fbebc2e65c2fd44d148f4269f7345f7ae84edefc9dff020538a8a57e5f_ec44dcbd3a3f8444.jpg
Прегледи:853
Размер:247.8 КБ
ID:6868032
            Последно редактирано от dvdimov; 15-06-22, 07:42.
            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
            0878739299

            Коментар


            • #21
              Според брошурата на производителя

              Once its mechanical central diff lock is engaged,
              the Terios 4x4 has a 50/50 split. This diff lock is
              not a limited slip diff, it is an electronically engaged
              mechanical lock which is rigid. The 50/50 split of
              power, which occurs when the diff lock is engaged,
              guarantees that 50% of the total power goes to
              the front and 50% to the rear driveshafts. ...
              Т.е. блокира се междуосевия диференциал и 4х4 става "парттайм"
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #22
                Е, значи си е като при старото - блокира междуосевия диференциал, а не задния.

                Коментар


                • Самодържец
                  Самодържец коментира
                  Редактиране на коментар
                  Да не би пък да има версия с LSD отзад?

              • #23
                Е то дори и да има, което ме съмнява няма да са го направили с копче за принудително включване
                Вчера му метнах едни ветробрани, че много ме кефят и в събота предстои да му токна маслото и филтрите, въпреки че са на 5х.км ще си ги сменя да ми е спокойно
                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                0878739299

                Коментар


                • Самодържец
                  Самодържец коментира
                  Редактиране на коментар
                  Е няма де, нали е ЛСД. Но е възможно да съм се объркал с това. Карал съм такова '14.

              • #24
                Ако не те затруднява и имаш време провери все пак за ЛСД отзад, ще е интересно да разберем.
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #25
                  Разбира се, още в събота като го кача на подемник ще проверя
                  "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                  0878739299

                  Коментар


                  • #26
                    Привет, проверих няма ЛСД отзад.Направено е доста джипесто, цял мост отзад сериозни стаб щанги и доста желязо има по него.Скоростната кутия и раздатката са солидни.Събра само 3,5л масло,демек ефтинийка.Учудиме че явно заводски излиза без поленов филтър на климатика.Умувахме как да сложим филтър и в едно клипче в нета видях.Има си пунктир по който се изрязва една пластмаса, поставя се филтъра и на мястото на пластмасата се поставя капаче, което се продава отделно.Купуваш го първия път и след това вече филтъра става наличен и сменяем.Поръчах си капачето, малко скъпо за една тъпа пластмаска ама явно е така, та процедурата по монтажа предстои.
                    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                    0878739299

                    Коментар


                    • #27
                      Колеги, издирвам прословутото капаче за поленовия филтър от снимката.Някой ако има идея от къде мога да го достъпя да сподели, че за сега удрям на камък по морги и магазини.
                      Благодаря
                      Прикачени файлове
                      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                      0878739299

                      Коментар


                      • #28
                        Опитай да му намериш парт номера и го потърси в чуждестранни сайтове. Може и Люцкан да питаш.
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • #29
                          За Люцкан съвсем забравих, но вчера го поръчах от една автоморга в София.Днес трябва да е при мен.
                          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                          0878739299

                          Коментар


                          • piron45
                            piron45 коментира
                            Редактиране на коментар
                            Можеше да го поръчаш на някой с 3Д принтер да ти го принтне набързо.Там има възможност и за цвят по избор

                        • #30
                          Около 30$ са в ebay.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X