Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Дайхацуто днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

    Саше не смятам да пипам блока. Докато ми стане готова главата, ще потърся вътромер да замеря за всеки случай. Ако не намеря, сглабям и к'вот стане..
    О899 2б2 1З2

    Коментар


    • #77
      От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

      И аз така бих направил. Казах го само информативно.
      Не мога да преценя добре от снимката, но не ми се струва надрано, а и няма от какво.
      Аз бих заложил на дебела гарнитура, без да съм спец.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #78
        От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

        Мисля че няма какво да мериш - хонинга си стои, поне доколкото мога да видя от снимките. И да има износване на цилиндрите, тое миниатюрно. Ако нещо е износено, може да са единствено бутала и сегменти. Като гледам и не си карал много, или издухването е било такова че не е вкарвало кой-знае колко антифриз в цилиндрите, иначе буталата щяха да са все едно току що си ги сложил, без грам нагар.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #79
          От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

          Да кажа и аз две-три думи за антифризите,че тази зима и на мен на ферозата ми беше замръзнал(станал на юфка) и това точно 3-4 дена преди да я продам!Запалих я на 7-8 път с триста зора и я оставих да работи на място на ниски обороти.Отначалото ми гасна 1-2 пъти и после я оставих да клюбче ДОКАТО НЕ РАЗМРЪЗНА РАДИАТОРА,след това я подкарах през снега по ливадите и си загря,макар и малко трудно след доста каране през преспите и по пътя!!!Веднага отидох до Перник и купих един антифриз до -80гр.,та на него пише така 1:1 до -37;1:1.5 до -25;и 1:2 до -18гр..Та аз го разредих 1:1.5 до -25 и долях като преди това източих 1.5л..Така я продадох и и нямаше нищо.После купих един за КИА-та,Чешки(SHERON)пак е син до -60гр.При него разреждането е следното:1:1-18гр.;1:0.75-22гр.и 1:0.5л.-28гр.Има много антифризи ментак и понякога затова замръзват,а друг път поради наша небрежност,но в всяка масларница имат аерометри и ти го мерят на секундата,стига да няма опашка за това!Аз също имах аерометър,но си го счупих!Снощи се разрових и намерих аерометри на цени от 5.50лв. до 15-20лв.,така че не е лошо всеки да си закупи и преди зимата да си направи проверка,за да нямаме тези ядове като Жоро.
          Спарки е прав че трябва да се взима само с доказан произход!Аз ги купувах от Кауфланд,защото в масларницата го бяха свършили този до -82гр. и за това.
          После,розовият е за алуминиеви глави и блокове,синият е за чугуни и не препоръчват ако си сипал розов,да го смешаш със син,макар че момчето в една масларница ми каза че ги меша и нищо им няма,но всичко подлежи на проверка!
          Съжалявам на Жоро за проблемите,дано по скоро ги отстрани!

          Коментар


          • #80
            От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

            Да ви кажа,в края на 80-те години ходих и си купих Ауди-100,5-цилиндорово от Мюнхен и докато го докарам му спуках главата.Големи ядове брах докато намеря,имаше един във софия който ги лепеше с течен метал,ама това е друга тема!Та блока как се шлайфаше тогава,купуваш един ситен шмиргелов камък от железарията за по голям шмиргел,за да може да обхваща широчината на блока и го прокарваш по дължината на блока само в една посока!Само че тогава шмиргеловите камъни бяха с идеално права повърхност и май не бяха Китайски!!!!И този метод вършеше работа,колкото и невероятно да звучи на някой!

            Коментар


            • #81
              От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

              Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
              И този метод вършеше работа,колкото и невероятно да звучи на някой!
              Този метод и сега , в съчетание с поливане на камъка с нафта (сещаш се защо) си вътши работа.
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #82
                От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                Днес въпреки студеното време, смених термостата. Сега си загрява както трябва до работна фемпература, парно си има добро и не грее повече от нормалното.
                Не надува маркучи. Добавката е залепила сълзенето от радиатора, та и не капе.
                Това което ме учудва обаче, е че държи високи обороти, дори на загрял двигател.
                При смяната на термостата, без да искам бях откачил едно от вакуумчетата на клапанчето на хидравличната помпа. Закачих го обратно и оборотите спаднаха. Но пак държи 1200 оборота близо на празен ход.
                Проверих всички вакууми, всичко е на място. Маркучето дето води картерните газове до дросела също го смених, че беше спукано в краищата.
                Ако го стисна, оборотите падат до около 600-650. Отпусна ли, пак си отиват на около 1200.
                Така и не разбрах защо...
                Вероятно, ще се наложи да разкача и почистя буксата на температурния датчик за компа, ама като знам къде е...
                Възможно ли е , да се е прецакал самия датчик?
                Този за уреда си показва вярно.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #83
                  От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                  Огледай се утре на светло откъде да върнеш положението на дроселната клапа.Механично.
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                    Опитах. Върната е докрай от всички механични регулировки.
                    С центровката също опитах. Става, ма се прецаква вървежа, вероятно и разхода.
                    В крайна сметка, си върнах делкото както си беше.
                    Утре ще сменям масло и филтър, та пак ще видя. Но ми е странно.
                    Да стигна до разглобяване на целия дросел ли?
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                      Сашо,ти само на бензин ли си?

                      Коментар


                      • #86
                        От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                        Да.

                        Е, аз съм на бира, де.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                          Я виж тази схема дали няма та ти помогне

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:prazen hod.jpg
Прегледи:1
Размер:54.7 КБ
ID:5743414

                          От тук https://htftp.offroad-bulgaria.com/s...I%20System.pdf
                          О899 2б2 1З2

                          Коментар


                          • #88
                            От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                            Тя и да му помогне и да не му помогне, няма какво да направи, ако въпросния клапан е причината. По-скоро или е объркал маркучите, или клапана за картерните газове (тоя, от койтто излиза въпросното маркуче) нещо не работи като хората. Не търси датчик - не е от него. Оборотите на тоя двигател се регулират чрез въздух, не чрез показания от датчик. Клапана на картинката горе ти е "автоматичния смукча" - просто пуска малко повече въздух на студен мотор. Че на студен мотор и компира пуска повече бензин е ясно, ама при теб проблема е че оборотите са високи и на топло.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                              Извинявам се, че ще се намеся не по темата!

                              Някой отзивчив колега с Фероза в София? Искам да замеря с дистанционен термометър температурата на антифриза след главата. В удобно за него време и място. Почерпката е от мен, разбира се!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                                0887 930 238
                                Инфрачервен термометър, ако ти върши работа. По телефона ще ти обясня къде да дойдеш. Ориентировъчно съм близко до НДК. Само звънни предварително да не би да пътувам. Мога само през работно време обаче, че вечерите съм зает. Да не стане, както стана с колега от Ленд Ровърите да не мога да му свърша работа, защото пък той не можеше през деня. И последно да уточня, че вече не съм с Фероза, ако това не е проблем .....
                                Георги Танев (0+)
                                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                                Land Rover Club Bulgaria
                                0887 930 238, 0878 797 768

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X