Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Дайхацуто днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

    Аз дадох на баща ми да пробва някой от другите ключове (имам три общо), но не съм го чувал, да ми каже има ли разлика.
    Казах му също да пръсне по малко силиконов спрей във всички ключалки, включително и в контакта.
    Смазва и предпазва от замръзване.
    Като се чуем, щото той е на вилата, ще го питам има ли промяна някаква.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #47
      От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
      Аз дадох на баща ми да пробва някой от другите ключове (имам три общо), но не съм го чувал, да ми каже има ли разлика.
      Казах му също да пръсне по малко силиконов спрей във всички ключалки, включително и в контакта.
      Смазва и предпазва от замръзване.
      Като се чуем, щото той е на вилата, ще го питам има ли промяна някаква.
      И аз понякога лекувам контакната ключалка със спрей.За сега помага.Въпреки ,че няколко пъти,при изваден ключ продължава да ми работи вентилатора в купето?Явно нещо не доизключва?
      VENI-VIDI-VICI!

      Коментар


      • #48
        От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

        Вината е най-вероятно в т.нар. клеморед отзад на ключалката. Бива свален и почистен, но като се сетя каква играчка беше на леката кола, аз лично, не бих се захванал.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #49
          От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

          Откакто ми замръзва на два пъти "антифриза" след празниците, колата трудно загрява.
          Подозирам, че термостата е заял отворен или полуотворен и върти през големия кръг.
          Преди загряваше много бързо.
          Имах сълзене от радиатора. След като смених антифриза, налях добавка на Лики Моли. Засега, всичко из
          глежда добре. Замръзвания няма.
          Термостата ще го свалям като се постопли. Имам още два работещи.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #50
            От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

            Преди няколко дни,като се поразтуши,се появиха разни съмнителни скърцания из предницата.Предполагам тампони,но ще го разбера при окончателното размръзване
            VENI-VIDI-VICI!

            Коментар


            • #51
              От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

              И моята поскръцва и въпреки че разхвърлях скоро карета, полуоски и диференциал, не успях да схвана откъде е. Не усетих хлабини в тампоните, но подозирам втулките, в които лагеруват торсионите.
              Ще изчакам и аз да се посгрее.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #52
                От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                И аз да споделя.
                В големите студове ми замръзна антифриза. Докато се усетя бях изминал 1-2 км. И директно в гаража, още километър, там да се размразява.
                Не видях избити тапи нямаше течове, концентрирах антифриза, запалих работи си нормално. Карах около седмица, нищо тревожно.
                От време на време за секунда върви спъната и пак се оправя. Но оня ден изведнъж и изчезна душицата. Едвам се добрах до гаража все едно съм на 2 цилиндъра.
                В крайна сметка съм издухал яко гарнитурата. Издиша и през четирите цилиндъра.
                Утре нося главата да ми я оправят.
                О899 2б2 1З2

                Коментар


                • #53
                  От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                  Дано не съм я сдухал и аз, макар засега да няма признаци. Карах я стотина метра до вилата. Стрелката стигна средатя и я изгасих с надути маркучи. След петнайсетина минути беше размразила радиатора. Пак я запалих и сега си работи нормално. Само дето не ще да загрява. Но балончета не прави и си връща течността от казанчето.
                  Стискам палци.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    Само дето не ще да загрява.
                    Замръзването може да деформирало термостата. Затова да не загрява. Дано да си минал метър. На мен ми беше много сръткаво свалянето на главата. То са кабели, маркучета, трудно достъпни болтове. Единствения благодат е че на японците трудно им клеясват болтовете.
                    .
                    О899 2б2 1З2

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                      Главата от стария мотор ми е в бараката. Ако имаш зор, свиркай.
                      И аз така си го обяснявам за термостата, макар да не беше точно лед , а нещо като каша. Във всеки случай, няма ядове с тапи и водната помпа. Замръзвала ми е и тя преди три години и тогава се запали ремъка, докато се сетя да я угася.
                      Аз първо свалих мотора като го гръмнах, а главата я свалях в двора, та не ми се видя трудно, но си е занимавка.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                        Главата от стария мотор ми е в бараката. Ако имаш зор, свиркай.
                        И аз така си го обяснявам за термостата, макар да не беше точно лед , а нещо като каша. Във всеки случай, няма ядове с тапи и водната помпа. Замръзвала ми е и тя преди три години и тогава се запали ремъка, докато се сетя да я угася.
                        Аз първо свалих мотора като го гръмнах, а главата я свалях в двора, та не ми се видя трудно, но си е занимавка.
                        И при мен беше нещо като каша, ама по твърдичка. Ще правят проверка за спукване, дано да няма, но ако съм изтеглил "късата клечка" много ще съм ти благодарен, ще те имам в предвид.
                        А за свалянето, да, ако свалиш целия мотор, свалянето на главата е лесно, ама не ми се правеше тази операция.
                        О899 2б2 1З2

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                          Обаче имам някакви притеснения дали от тази авария не са пострадали ризите и буталата? Как да проверя?
                          О899 2б2 1З2

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                            ...не се наиграхте с тоя антифриз!

                            Еми виж ги дали са надрани "неправилно". И преди да монтираш главата провери и блока дали е прав.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                              Момчета с какъв антифриз карате? Хайде в Кюстендил предполагам и Дипница беше по-студено от София, ама на Жорката да замръзне ... нещо фалшив ще да е. Съжалявам за главоболията ви.
                              Георги Танев (0+)
                              Land Rover Discovery 1 300 TDi
                              Land Rover Club Bulgaria
                              0887 930 238, 0878 797 768

                              Коментар


                              • #60
                                От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                                Не обвинявам антифриза. По-скоро съм го разредил. В началото на миналата зима го сменях, но от тогава ми се е налагало по разни поводи да доливам вода, после пак антифриз да възстановя пропорцията и пак вода. И така май съм изтървал нещата. Моя си е вината.
                                Цилиндрите не видях да са надрани. Днес ще ги огледам по-обстойно. С алуминиева линия ще проверя равнинноста на блока, и с малко бензин в цилиндрите ще проверя дали уплътняват сегментите.
                                Дано не се налага да свалям и разглабям блока, че тоя филм го играхме преди 2 месеца с патрола на брат ми.
                                О899 2б2 1З2

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X