Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на джантите и гумите с по големи!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

    Не защото са по-тежки, а защото са по-големи. Просто трябва да я настъпваш повечко за да компенсираш.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

      На пътя не ме притеснява,ама при мен е пресечен терен и черен път в момента от където минавам и на места ми се налага да включвам на първа за да изкарам.Преди с 195/70/15 от там минавах на 2-ра и даже имаше ряз да включа и 3-та,само дето терена не позволява и сега с тези гуми ми е чудно че едва изкачва!

      Коментар


      • От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

        Е имаш и бавни скорости все пак. На първа и втора бавна даже с по-големи гуми и с дръпната ръчна върви.

        Тя ферозата по принцип започва да върви от над 3200-3500 оборота.

        Покарай, ще им свикнеш.

        ПП: Ферозата ми е с регенерати 235/75/15, предполагаемо значително по тежки, и доволно по-големи от твоите. Когато още я карах (сега я кара баща ми) си я юрках здраво с тия "гумета" до там че по пътища със завои спирачките са кипвали. Просто иска газ и обороти. Е, би било хубаво да има едни 20-30 кончета отгоре, ама пълно щастие няма.
        Последно редактирано от sparkybg; 24-02-16, 13:37.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

          Е така е,прав си,ама аз съм свикнал с по малко обороти да постигам по добър ефект и сега ми е терсене!Започнах да се оглеждам за летни гуми и ще си взема 195/80/15,защото динамиката на автомобила е много по добра и много повече ме кефи.Още един месец да изкарам с тези,а пък после ще видя!

          Коментар


          • От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

            Раздавай повече газ, Валка.
            Не и се плаши!
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

              Е,аз и давам газ и не се боя,Саше,ама до сега не е била толкова спъната и за това ми е чудно и си мисля че може да е друга причината,т.е центровка на газовата,защото като превключа на бензин,просто излита!Аз така и правя,когато съм в по голям баир,превключвам на бензин за да съм сигурен че по средата на баира няма да спра!

              Коментар


              • От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                защото като превключа на бензин,просто излита
                Значи категорично нещо по газовата или центровката на запалването за газ не е както трябва. Трябва да е обратното - понеже няма как да докараш центровката така че да върви и на двете, гледай да я докараш така че да върви на горивото, с което караш през повечето време, тоест на газ, и то в режимите, в които я караш в повечето време. Ферозата дори и на бензин има склонността да върви или в ниските или във високите в зависимост от центровката, и е малко разправия да намериш приемливо равновесие между двете, но с известно количество проби и грешки става. Другото е да си сложиш аванс процесор за газ.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                  Това с центровките е трудна работа според мен,няма кой да я направи Спарки,поне аз още не съм го намерил точниячовек!С тробоскоп ли се прави?

                  Коментар


                  • От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                    Центровка на запалването можеш да си направиш и по слух и на усет. Спарки имаше предвид, че ако я нагодиш на едното гориво да ти работи оптимално, то на другото няма да е.
                    Щом на бензин ти върви добре, иди при някой газаджия да ти "бъзне" кранчетата на газовата.

                    ПП: На моята си я правих на слух и после съвсем леко коригирах.
                    Оттогава не съм я пипал. Устройва ме. Но моята е само на бензин.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                      То пък голяма философия да си ги врътне сам.
                      С едната ръка се подава газ от жилото за газта, а с другата се върти кранчето. Постоянно се изфорсирва, за да се чува как вдига оборотите-бодро и пъргаво, или лениво. Затваря се кранчето постепенно, докато започне да не се форсира добре, после се отваря докато започне да "се реже". Още малко се отваря, за да има газ за по-високите режими, и това е.
                      След малко каране като се усети как върви-може да се донастрои, в желаната посока.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                        Сещам се за един дето си направи центровката на слух по баира към пробива за Гешов. После я кара така шест години без да я пипа, щото нямаше смисъл да я пипа. Ферозата си вървеше, а беше с 235/75 .......
                        Георги Танев (0+)
                        Land Rover Discovery 1 300 TDi
                        Land Rover Club Bulgaria
                        0887 930 238, 0878 797 768

                        Коментар


                        • От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                          Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                          Сещам се за един дето си направи центровката на слух по баира към пробива за Гешов. После я кара така шест години без да я пипа, щото нямаше смисъл да я пипа. Ферозата си вървеше, а беше с 235/75 .......
                          И аз се сещам за един, дето след 2 завоя в квартала му каза че е за центровка и да си търси баир, на който да може да я изрязва на трета.

                          Моята я правих, или по-точно усетих тия работи, на първия събор. И я бях нагласил така че в ниските никаква я нямаше, ама във високите цепеше мрака. И навръщане и кипнах спирачките, съответно.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            И аз се сещам за един, дето след 2 завоя в квартала му каза че е за центровка и да си търси баир, на който да може да я изрязва на трета.

                            Моята я правих, или по-точно усетих тия работи, на първия събор. И я бях нагласил така че в ниските никаква я нямаше, ама във високите цепеше мрака. И навръщане и кипнах спирачките, съответно.
                            Ааааа .. помня го този хаймана дето ме посъветва Здрав да е!
                            Георги Танев (0+)
                            Land Rover Discovery 1 300 TDi
                            Land Rover Club Bulgaria
                            0887 930 238, 0878 797 768

                            Коментар


                            • От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                              Тук момчета долавям лека закачка,малко самоирония и явно част от постващите са героите в този сериал!Ще послушам Кольо и първо ще пробвам сам,запознат съм горе долу с газовата и настройката и,ако пък не стане ще отида до газаджия!Зарекъл съм се колкото се може по малко майстори да се докосват до моята джипка,че то повечето май са ПИШМАН.

                              Коментар


                              • От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                                И на двамата, дето се самоиронизират, ферозите им газ нямат. Тоест имали сме да настройваме само запалването и сме били с достатъчно опит, за да можем да "четем" признаците по вървеж и слух за да можем да докараме оптималната настройка. Аз тогава карах активно ферозата си и и бях научил номерата в различни режими, пробвал няколко центровки, и усетил кога какво става. За да докараш вървеж по тоя начин ти трябва достатъчно дълъг и достатъчно струмен баир, нна който да можеш да изрязваш ферозата на трета с над 3000 оборота и газ до ламарината за достатъчно време, за да чуеш има ли "звънтене", и от какво натискане на педала на газта нагоре. После мърдаш предверението така, че звънтенето да изчезне, но да си на "едно нюню" след изчезването. После гледаш колко душа има на ниски обороти и преценяваш дали те удовлетворява, или трябва да прежалиш леко "звънтене" (другото му име е "чукане на аванса") в съвсем най-високите режими, за сметка на по-добър вървеж в ниските.

                                Повече няма как да го обясня, защото опира и до усет. Жоро е бивш автомобилен състезател и ме разбра от 2 приказки какво му казвам, но ако нямаш опит с това може и въпроеки дългите ми писания да не можеш да ме разбереш. После беше ходил на проверка със стробоскоп, и беше уцелил предверението почти като по книга. Моето така и не съм го проверявал - настроихме го така, както пасва на баща ми на карането (иска малко повече ряз в ниските за сметка чукане във високите).

                                Ти оначе имаш газ, а газта иска съвсем различно предверение на запалването от бензина и е възможно поведението при опитите за центровка да е по-различно - няма как да знам това, но според мен прилично добър газаджия би трябвало да е наясно и да го уцели достатъчно близо до оптимума.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X