Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Падат оборотите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Падат оборотите?

    Здравейте колеги и честита Коледа. Пак се явява проблем. При завой на изключена скорост или на място като въртя волана падат оборотите че дори понякога и гасне. Интересното е че и на бензин го прави. Онези ден ходих на диагностика на газта и вече не искам да връткам по изпарителя. Възможно ли е да прави този номер от заминаващ си лагер на хидравликата или от старо масло. Ще пробвам да го сменя но не знам има ли въобще пробка и как се източва. Предварително Благодаря.

  • #2
    От: Падат оборотите?

    И при мен се появява същия проблем!Като навия волана на ляво до край,падат оборотите и след 5 сек.загасва.А и много ми е шумна хидравликата по време на движени като завивам в едната или другата посока,не беше така в началото когато си купих джипа!Колегите с повече стаж,които са се сблъсквали с проблема да помагат ако обичат.И аз благодаря за отзивите!!!

    Коментар


    • #3
      От: Падат оборотите?

      На хидравличната помпа има клапан, свързан с две маркучета към всмукателния колектор. Функцията му е като се натовари хидравликата да шунтира дросела и принудиелно да вдигне оборотите за да компенсира натоварването на мотора.
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #4
        От: Падат оборотите?

        Първоначално публикуван от wukova Преглед на мнение
        ...Възможно ли е да прави този номер от заминаващ си лагер на хидравликата или от старо масло...
        Залагам на позатегнал лагер. Преди две зими при мен блокира лагерът на паразитната ролка и джипа гаснеше, ако не е на скорост или не му се пода газ.
        Съвета ми е да смениш първо лагера на хидравликата и след това, ако проблема остане да мислиш за друго. За проба можеш да пръснеш WD-40 на въпросния лагер и ако гасненето изчезне - виновникът е разкрит.

        Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
        И при мен се появява същия проблем!Като навия волана на ляво до край,падат оборотите и след 5 сек.загасва.А и много ми е шумна хидравликата по време на движени като завивам в едната или другата посока,не беше така в началото когато си купих джипа!...
        И ти може да направиш "теста" с WD-40, но така като хвърлям боб ми излиза, че нивото на хидравличната течността ти е под минимума. Ако чуваш "свирене" от хидравликата при почти напълно навит волан пробвай да напълниш до максимум течността в казанчето. След това последователно завърти волана до крайно ляво и крайно дясно, няколко пъти.

        Поздрави и весели празници!
        Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
        Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

        Коментар


        • #5
          От: Падат оборотите?

          С две думи този клапан е за смяна?

          Коментар


          • #6
            От: Падат оборотите?

            С две думи - провери го, може да е от него.
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #7
              От: Падат оборотите?

              Аз бих послушал ГорчевВ случая симптомът не съвпада с гореописаните.
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #8
                От: Падат оборотите?

                Благодаря колеги за отговорите,много ми се иска да е от недостатъчно масло в хидравликата,но не е!Ще пробвам с лагера,клапана и то ще си покаже.

                Коментар


                • #9
                  От: Падат оборотите?

                  Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                  С две думи - провери го, може да е от него.
                  Останал ли е при теб такъв клапан?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Падат оборотите?

                    Не, нямам го.
                    Аз не вярвам в чудеса!
                    Разчитам на тях!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X